SPORT
Vihar miatt félbeszakították a Tour de Hongrie első szakaszát

Heves vihar miatt félbeszakították a 38. Tour de Hongrie kerékpáros körverseny első szakaszát szerdán.

Bár Maldini rögtön az első meccsén kikapott, mégsem bánkódik

Valószínűleg egy nagy álma teljesült az AC Milan egykori labdarúgójának, amikor lejátszhatta élete első profi teniszmeccsét. Sőt, annak ellenére, hogy kikapott, úgy gondolja, remek tapasztalat volt ez a számára.

Más-más gumit választott a Mercedes és a Ferrari az Osztrák Nagydíjra

A gumiválasztás terén is eltérő taktikát választott a két istálló.

Kamuti Jenő lett a nemzet sportolója

A kormány, a nemzet sportolóinak egyhangú javaslata alapján, a Nemzet Sportolója címet adományozza Kamuti Jenőnek, kétszeres olimpiai ezüstérmes, világbajnok vívónak, a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnökének.

Halász Bence egyéni csúccsal harmadik a kalapácsvető sorozat ostravai versenyén

Halász Bence hatalmas egyéni csúccsal, 78,85 méterrel harmadik lett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) kalapácsvető sorozatának ostravai állomásán, amelyen Pars Krisztián és Gyurátz Réka is a nyolcadik helyen végzett.

Az egyesület engedélye nélkül nem változtathat címert az Újpest FC

Az anyaegyesület Újpesti Torna Egylet (UTE) hozzájárulása nélkül nem változtathatja meg jogszerűen címerét a labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest FC labdarúgóklub.

Újból kellemetlen ügybe keveredett Dudás Miklós kajakos

Volt már ruhalopási ügye, valamint dopping miatt eltiltották a versenyzéstől Dudás Miklós világbajnok kajakost, újabban pedig verekedésbe keveredett – írta a Bors.

Ideje véget vetni annak, ami a Force India pilótái között megy

Noha a Force India versenyről versenyre megmutatja, ott a helyük az élmezőnyben, vasárnap egy újabb dobogós lehetőség foszlott semmivé a pilóták kakaskodása miatt. A vezetőség elérkezettnek látja hát az idejét, hogy kicsit elbeszélgessen a fiúkkal.

Hamilton: „Vettel megszégyenítette magát...”

Az angol világbajnok szerint Vettel jobban tenné, ha az autón kívül bizonyítaná, mennyire férfi.

Megvan az Amerika Kupa győztese!

Sporttörténelemmel sikerült Új-Zélandnak nyernie.

Vettel sokkal rosszabbul is járhatott volna!

A FIA szerint benne volt a pakliban Vettel diszkvalifikációja.

Így telik a nyár a magyar focistáknak

A futballszezon végeztével a hazai labdarúgósztárok is lazítanak egyet. Csodásabbnál csodásabb helyeken szusszannak egyet, amiről természetesen rengeteg fotó is készül.

A Duna a vizes vb fontos közlekedési útvonala lesz

A Duna fontos közlekedési útvonala lesz a vizes világbajnokságnak, a Mahart Passnave Kft. és a Bp2017 Világbajnokságot Szervező és Lebonyolító Nonprofit Kft. együttműködési megállapodása értelmében hajókkal szállítják a verseny helyszíneire a nézőket - mondta Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért felelős államtitkára sajtótájékoztatót hétfőn, Budapesten.

Újra a Lánchíd alatt repülnek át a pilóták a Red Bull Air Race-en

Idén is a Lánchíd alatt repülnek át a pilóták a Red Bull Air Race műrepülő világbajnoki sorozat hétvégén sorra kerülő budapesti futamán.

Azeri Nagydíj - Ricciardo nyert, Vettel negyedik, Hamilton ötödik

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a vasárnapi, kaotikus Forma-1-es Azeri Nagydíjat, amelyen a világbajnoki pontversenyben vezető Sebastian Vettel (Ferrari) negyedik, legnagyobb riválisa, Lewis Hamilton (Mercedes) pedig ötödik lett.

Alekszejev Tamara győzött Vilniusban

Alekszejev Tamara nyerte a nők versenyét az öttusázók világkupa-sorozatának litvániai döntőjében, Vilniusban. Kovács Sarolta hetedik, Varga Eszter pedig 29. lett.

Kapás, Kenderesi és Verrasztó aranyat érően úszott Rómában

Három számban avattak magyar győztest a hagyományos római nemzetközi úszóviadalon, a Sette Collin (Hét Domb) szombaton: Kapás Boglárka 800 méter gyorson, Kenderesi Tamás 200 méter pillangón, Verrasztó Dávid pedig 400 méter vegyesen nyert a második versenynapon.

30 éves lett Messi

Június huszonnegyedikén, szombaton ünnepli 30. születésnapját Lionel Messi. A focista legutóbbi szezonjában összesen 57 gólt szerzett a Barcelonában és az argentin válogatottban, összességében pedig ezidáig a Barcelonának 538 meccsen 507 gólt szerzett.

Azeri Nagydíj: Hamilton rajtol az első helyről

A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Azeri Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamot ő kezdheti majd meg az élről.

Legyőzte a kanadai együttest a férfi vízilabda-válogatottunk a Szamarcidisz Kupán

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-7-re legyőzte a kanadai csapatot az Athénban zajló felkészülési torna első, pénteki játéknapján.

Nikolics: Nincs értelme azért hazajönni, hogy 15-20 percet játsszak

Nikolics Nemanja, a Chicago Fire labdarúgója úgy nyilatkozott, „semmi értelme” azért hazautaznia a magyar válogatotthoz a tengerentúlról, hogy a mérkőzések végén 15-20 percnyi játéklehetőséget kapjon.

Hosszú Katinka is jelölt az ESPYS-díjra

Hosszú Katinka is jelölt a legnagyobb amerikai sportportál, az ESPN által alapított ESPYS-díjra, amelyet az év legjobb teljesítményéért osztanak ki számos kategóriában.

Tizenöt sportágat lehet kipróbálni az Olimpia Éjszakáján

Tizenöt sportágat lehet ingyenesen kipróbálni pénteken este 9 órától a Hősök terén és a Városligetben az Olimpia Éjszakája rendezvény keretében.

Nem kommentálja Hosszú Katinka nyílt levelét a FINA ügyvezető igazgatója

Nem kívánta kommentálni Hosszú Katinka nyílt levelét Cornel Marculescu, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) ügyvezető igazgatója.

Hosszú Katinka nyílt levélben támadja a FINA-t

Hosszú Katinka nyílt levélben kérte az úszókat, hogy közösen lépjenek fel a nemzetközi szövetségben (FINA) szerinte uralkodó káosz ellen.

Kleinheisler az FK Asztanában folytatja pályafutását

A kazah FK Asztana labdarúgócsapatában folytatja pályafutását Kleinheisler László, akit egy évre adott kölcsön a Werder Bremen.

Jövőre is július végén lehet a Forma-1-es Magyar Nagydíj

A Nemzetközi Autósport Szövetség (FIA) nyilvánosságra hozta a Forma-1-es világbajnoki sorozat 2018-ra tervezett versenynaptárát, amely szerint július végén lesz a Magyar Nagydíj.

DTM: Brit és német siker Mogyoródon

Paul Di Resta, illetve René Rast sikerét hozta a német túraautó-bajnokság (DTM) mogyoródi versenyhétvégéje.

Ötszáz méteren is a Korisánszky, Mike kettős nyert

Korisánszky Dávid és Mike Róbert nyerte a kenupárosok 500 méteres versenyét a kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján, Szegeden, ezzel a délelőtti 1000 méteres döntő után második győzelmét aratta szombaton.

Galambos Péter ezüstérmes Poznanban

Galambos Péter ezüstérmet szerzett a könnyűsúlyú egypárevezősök versenyében a világkupa-sorozat második állomásán, Poznanban.