ÚSZÁS
Úszó Vk - Hosszú túl a 400. érmén, világcsúcs a Duna Arénában

Két arannyal pályafutása 400. és 401. egyéni világkupa érmét is megszerezte az úszó Hosszú Katinka, aki csütörtökön a Budapesten zajló rövidpályás verseny nyitónapján 100 méter vegyesen és 200 méter pillangón győzött.

Hosszú egy lépésre 400. érmétől

Szinte biztos, hogy a csütörtök esti program során 400. egyéni érmét is begyűjti a világkupában Hosszú Katinka, mivel a Duna Arénában zajló budapesti verseny délelőtti előfutamaiból két számban is a legjobb idővel jutott a döntőbe. A fantasztikus eredmény eléréséhez egyetlen dobogós helyezésre van szüksége a hazai publikum kedvencének.

Vasárnaponként mindenki használhatja a Duna Aréna versenymedencéjét

A jövőben vasárnaponként bárki használhatja a Duna Aréna versenymedencéjét.

Hosszú Katinka négy érmet szerzett szombaton

Hosszú Katinka négy érmet - egy aranyat, egy ezüstöt és két bronzot - szerzett szombaton az úszók idei világkupa-sorozatának nyitóállomásán, az oroszországi Kazanyban zajló viadal második napján.

Hosszú Katinka két arannyal kezdett Kazanyban

Hosszú Katinka két első és egy második helyet szerzett pénteken az úszók idei világkupa-sorozatának nyitóállomásán, az oroszországi Kazanyban zajló viadal első napján.

Verrasztó és Késely is a legjobb idővel döntős

Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen, Késely Ajna pedig 400 méter gyorson egyaránt a legjobb idővel, míg a 4x100 méteres vegyesváltók közül a férfi a második, a női nyolcadik helyen jutott döntőbe a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján.

Hosszú Katinka aranyérmes 200 méter vegyesen az úszó Európa-bajnokságon

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen szerdán a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon.

Hosszú és Jakabos 200 méter vegyesen, Telegdy 200 méter háton elődöntős

Hosszú Katinka 200 méter vegyesen a legjobb, Jakabos Zsuzsanna a hatodik, míg Telegdy Ádám 200 méter háton a hetedik idővel került elődöntőbe a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján.

Hosszú és Burián döntős 100 méter háton

Háromból két magyar jutott a keddi fináléba a hétfői elődöntőkből: Hosszú Katinka és Burián Katalin 100 méter háton sikerrel vette az akadályt, Cseh László 50 méter pillangón viszont kilencedik lett a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokságon.

Kapás Boglárka aranyérmes 200 méter pillangón

Kapás Boglárka aranyérmet nyert 200 méter pillangón a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság hétfői versenynapján.

Hosszú, Cseh és Burián elődöntőbe, Késely döntőbe jutott az úszó Európa-bajnokságon

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka első egyéni számában, 100 méter háton Burián Katalinnal együtt, Cseh László pedig 50 méter pillangón bejutott az elődöntőbe, míg Késely Ajna 1500-on a döntőbe a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokságon.

Késely Ajna ezüstérmes 800 méter gyorson

Megszületett az első magyar érem a Glasgow-ban zajló multisport Európa-bajnokság úszóversenyein: Késely Ajna szombaton 800 méter gyorson második helyen végzett.

Hosszú Katinka bemutatta új edzőjét és új klubjának stábját

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka közösségi oldalain egy képpel illusztrálva bemutatta új edzőjét, Petrov Árpádot és az Iron Swim Kft. néven alakult úszóegyesületének stábját.

Több mint 7300-an indultak el az idei Balaton-átúszáson

Több mint 7300-an, a hivatalos adat szerint 7309-en szálltak vízbe szombaton a 36. Lidl Balaton-átúszáson.

Hosszú Katinka ismét Dave Salóval dolgozik együtt

A háromszoros olimpiai bajnok úszó, Hosszú Katinka ismét Dave Salóval dolgozik együtt.

Balaton-átúszás: Gyakorlott úszók vágjanak neki a távnak

A szombaton várható szélviszonyok és hullámzás miatt a gyakorlott, szabadvízi úszásban tapasztalt, megfelelő erőnléttel rendelkezők vágjanak neki a Balaton-átúszás 5,2 kilométeres távjának, és minél korábbi időpontban - hívta fel a figyelmet Máth István főszervező, aki körülbelül nyolcezer résztvevőre számít.

Öt versenyszámban benevezték Hosszú Katinkát az úszó Eb-re

Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya öt versenyszámban benevezte Hosszú Katinkát az augusztusi, glasgow-i Európa-bajnokságra.

Mare Nostrum - Hosszú arany-, Szilágyi ezüst-, Balog és Jakabos bronzérmes

Hosszú Katinka arany-, Szilágyi Liliána ezüst-, Balog Gábor és Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet szerzett vasárnap Monte-Carlóban, a Mare Nostrum úszóverseny-sorozat harmadik, egyben utolsó állomásának zárónapján.

Mare Nostrum: Hosszú és Jakabos együtt a dobogón

Hosszú Katinka győzött, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet szerzett 400 méter vegyesen a Mare Nostrum úszóverseny-sorozat záróállomásának első, szombati napján Monacóban.

Mare Nostrum: Hosszú és Verrasztó is aranyérmet szerzett

Hosszú Katinka és Verrasztó Dávid is begyűjtött egy-egy aranyérmet csütörtökön a Mare Nostrum úszóverseny-sorozat második, barcelonai állomásán.

Hosszú Katinka újabb két dobogós hellyel zárt vasárnap

Hosszú Katinka 100 méter háton második, 100 gyorson pedig a harmadik helyen végzett a kaliforniai Irvine-ban rendezett úszóverseny zárónapján.

Hosszú Katinka győzött Kaliforniában 200, majd 400 méteren is

Hosszú Katinka 2:10.87 perces eredménnyel megnyerte a 200 méteres vegyesúszás döntőjét idei első versenyén, a kaliforniai Irvine-ban, ezzel az európai ranglista második helyére került.

Hosszú Katinka nem Shane Tusuppal készül a továbbiakban

Véget ért a háromszoros olimpiai bajnok úszó, Hosszú Katinka és edző-férje, Shane Tusup munkakapcsolata.

Ledecky világcsúcsot úszott 1500 méter gyorson

Az amerikai Katie Ledecky világcsúcsot úszott 1500 méter gyorson az egyesült államokbeli Indianapolisban rendezett profi viadalon.

Hosszú Katinka júniusban visszatér

Hosszú Katinka júniusban tér vissza a versenyzéshez, s várhatóan a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon is indul majd.

Verrasztó Dávid két győzelemmel folytatta Marseille-ben

Verrasztó Dávid a pénteki első és harmadik hely után szombaton két győzelemmel folytatta szereplését az úszók Golden Tour elnevezésű franciaországi sorozatának harmadik, befejező állomásán Marseille-ben.

Sós Csabát meglepte Hosszú Katinka döntése

Sós Csaba szövetségi kapitányt meglepte, hogy a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka nem vesz részt a szerdán kezdődő debreceni úszó országos bajnokságon.

Pert nyert az elbocsátott skót edző Shane Tusup ellen

Pert nyert Darren Ward, az Iron Aquatics korábban elbocsátott skót edzője Shane Tusup ellen.

Rekordot döntött 99 évesen George Corones ausztrál úszó

Egy kilencvenkilenc éves ausztrál úszó feltehetőleg sikeresen megdöntötte a korcsoportjában az 50 méteres gyorsúszásban eddig fennálló világrekordot.

A Kecskeméti úszóünnep díszvendége lesz Hosszú Katinka

Hosszú Katinka is díszvendég lesz a most szombati, negyedik alkalommal meghirdetett kecskeméti egynapos úszóeseményen - tájékoztatták a szervezők kedden az MTI-t.