GYORSKORCSOLYA
Aranyérmes a magyar férfi váltó rövidpályás gyorskorcsolyában

A Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor összeállítású magyar csapat fantasztikus versenyzéssel aranyérmet szerzett a férfi 5000 méteres rövidpályás gyorskorcsolyaváltók csütörtöki döntőjében a phjongcshangi téli olimpián.

Liu Shaolin elődöntős 500 méteren, Liu Shaoang kiesett

Liu Shaolin Sándor bejutott az elődöntőbe a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyében a phjongcshangi téli olimpián. Testvérét, Liu Shaoangot kizárták a negyeddöntőben.

A Liu fivérek negyeddöntőben 500 méteren

Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang negyeddöntőbe jutott a keddi selejtezőből a rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres távján a phjongcshangi téli olimpián, míg Knoch Viktor kiesett.

Ireen Wüst tizedik olimpiai érmével minden idők legeredményesebb női gyorskorcsolyázója lett

Pályafutása ötödik olimpiai aranyérmét nyerte Ireen Wüst holland gyorskorcsolyázó: a 31 éves klasszis a phjongcshangi játékok hétfői versenynapján 1500 méteren diadalmaskodott. Tizedik olimpiai érmével a német Claudia Pechsteint megelőzve ő lett minden idők legeredményesebb gyorskorcsolyázója a nők között.

Nehéz első napja volt a rövidpályás gyorskorcsolya bíróinak

Vannak sportágak, amelyekben jószerivel szerepük sincs a bíróknak, ilyen például a nagypályás gyorskorcsolya, a rövidpályás változatban ellenben rendre a középpontba kerülnek és nehéz döntéseket kell hozniuk. A phjongcshangi téli olimpia első napján pedig különösen sok dolguk akadt - erről beszélt a sportág két magyar bírója.

Rövidpályás gyorskorcsolya-vb: Mindkét váltó döntős

Mindkét magyar váltó döntőbe jutott a rotterdami rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság szombati napján.

Liu Shaoang ezüstérmes 1500 méteren

Liu Shaoang révén egy ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a gyorskorcsolyázók torinói rövidpályás Európa-bajnokságának szombati napján.

Liu Shaoang ezüstérmes 500 méteren

Liu Shaoang révén egy magyar érmet hozott a rövidpályás gyorskorcsolyázók sanghaji világkupa-versenyének szombati napja.

Rövidpályás gyorskorcsolya vk: Burján Csaba magyar csúcsa 1500 méteren

Burján Csaba révén országos csúcs született a rövidpályás gyorskorcsolyázók Salt Lake Cityben zajló világkupaversenyének pénteki selejtezőiben.

Rövidpályás gyorskorcsolya vk: Két magyar csúcs a pénteki selejtezőkben

Két magyar csúcs is született a rövidpályás gyorskorcsolyázók calgaryi világkuparajtjának pénteki selejtezőiben: Liu Shaolin Sándor 1500, míg Jászapáti Petra 500 méteren döntötte meg az országos rekordot.

Rövidpályás gyorskorcsolya ob: Világbajnok, illetve vb-érmesek részvételével indul az idény

A világbajnok Liu Shaolin Sándor, valamint további vb-érmesek és világkupa-győztesek részvételével kerül sor a hétvégén az idei rövidpályás gyorskorcsolya országos bajnokságra, amellyel a sportág versenyzői megkezdik a 2016/2017-es idényt.

Történelmi magyar győzelem a rövidpályás gyorskorcsolya vb-n

Liu Shaolin Sándor 500 méteren aranyérmet nyert, öccse, Shaoang pedig 1500-on ezüst-, 500-on pedig bronzérmet szerzett a szöuli rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokság szombati versenynapján.