KAJAK
Kovács Katalint beiktatták a halhatatlan magyar sportolók közé

Kovács Katalin háromszoros olimpiai bajnok kajakozót hivatalosan is beiktatta tagjai közé a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesülete.

Fazekas-Zur Krisztina ismét gyermeket vár

Ismét gyermeket vár a kétszeres olimpiai bajnok kajakos, Fazekas-Zur Krisztina, aki emiatt kihagyja a jövő évi szezont.

Elvették a magyar kajakpáros tavalyi Eb-ezüstérmét

Az Európai Kajak-Kenu Szövetség (ECA) doppingvétség miatt utólag megfosztotta ezüstérmétől a Hufnágel Tibor, Dombvári Bence kajakos duót, amely tavaly, a moszkvai kontinensviadalon zárt másodikként K-2 1000 méteren.

Kajakos fiút mentettek a rendőrök

Egy felborult kajakoson segítettek a Dunai vízirendőrök.

Egy kimerült kajakoson segítettek a rendőrök

A férfi annyira elfáradt, hogy a fonyódi vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.

Kajakoson segítettek a balatoni vízirendőrök

A parttól négy kilométerre találták meg a kajakost, akiért a rendőrséget értesítő személy már aggódott.

Kajak-kenu vk: Három magyar arany, összesen öt érem a szombati döntőkben

A magyar versenyzők öt érmet, három aranyat, valamint egy-egy ezüstöt és bronzot szereztek a szombat délelőtti 1000 és 500 méteres döntőkben a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa-versenyen.

Simon Miklós lesz Vad Ninetta edzője

A Nagy-Britanniából tíz év után hazatérő Simon Miklós lesz az edzője Vad Ninettának, a Vasas SC négyszeres világbajnok kajakozójának.

Ezüstérmes a kajakozó Suba Róbert

Suba Róbert ezüstérmet szerzett a parakajakosok KL1-es kategóriájának csütörtöki döntőjében a riói paralimpián. A többi magyar közül Varga Katalin (KL2) ötödik, Váczi Anita (KL1) hatodik, Rozbora András (KL2) hetedik lett.

Kozák Danuta valóra vált álma

A kajakos Kozák Danuta először merész álomnak gondolta, hogy három számban győzzön a riói olimpián, de végül sikerült megvalósítania.

Harmadik a B döntőben a férfi kajaknégyes

Az 1000 méteres magyar férfi kajaknégyes harmadik lett a szám B döntőjében a riói olimpián, így összesítésben a 11. helyen zárt.

Aranyérmes a női kajaknégyes

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina összeállítású női kajaknégyes megvédve címét aranyérmet nyert szombaton 500 méteren a riói olimpián.

Storcz Botond a női kajaknégyessel elégedett, a kenupárossal nem

A női kajaknégyes pénteki, magabiztos döntőbe jutásával maximálisan elégedett Storcz Botond, a kajak-kenu válogatott vezetőedzője, a férfi kenu páros produkciója viszont nem nyűgözte le.

B döntős a férfi kajaknégyes

Az 1000 méteres magyar férfi kajaknégyes az ötödik helyen végzett pénteki középfutamában, így szombaton a B döntőben szállhat majd vízre.

Molnár Péter nem jutott be a legjobb nyolc közé

A kajakos Molnár Péter a hatodik helyen végzett középfutamában 200 méter egyesben, s ezzel a B döntőbe jutott a riói olimpián.

Középfutamban a férfi kajaknégyes

A magyar férfi kajaknégyes az ötödik helyen végzett 1000 méteren a pénteki előfutamában, így a később sorra kerülő középfutamba jutott a riói olimpián.

Storcz Botond: Danuta legenda

Storcz Botond szerint Kozák Danuta már legendának számít.

Kozák Danuta: most már 110 százalékban itt vagyok

Kozák Danuta szerint, aki négy olimpiai aranyérmével minden idők legeredményesebb magyar kajakosa lett, az első helyeknek majd tíz év múlva lesz igazán értéke.

Hetedik lett a Hufnágel, Ceiner kajakos duó

A hetedik helyen végzett a Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó 1000 méteren a riói olimpián.

Kozák Danuta újabb futamgyőzelemmel a döntőben egyesben

A K-1 500 méteren címvédésre készülő Kozák Danuta az előfutam után a középfutamot is megnyerte szerdán, azaz magabiztosan jutott a döntőbe a riói olimpián.

Döntőben a Tótka, Molnár kajakos duó

A Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó megnyerte a 200 méter szerdai második középfutamát, így bejutott a szám döntőjébe a riói olimpián.

Döntős a Hufnágel, Ceiner kajakos duó

A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó harmadik helyen végzett az 1000 méter szerdai középfutamában, s ezzel bejutott a szám döntőjébe a riói olimpián.

Másodikként középfutamban a Tótka, Molnár kajakos duó

A Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó a második helyen végzett a 200 méter szerdai első előfutamában, így a középfutamba jutott a riói olimpián.

Harmadik hellyel kezdett a Hufnágel, Ceiner kajakos duó

A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó harmadik lett szerdai előfutamában, s így a később sorra kerülő középfutamban folytatja a szereplését 1000 méteren a riói olimpián.

Aranyérmes a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos duó

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajak kettes aranyérmet szerzett 500 méteren a riói olimpia keddi versenynapján.

Ruhalopási ügybe keveredett a sportoló

A Bors tegnapi cikke szerint egy világbajnok kajakozót és barátnőjét pénteken egy budapesti pláza ruhaüzletéből vitték el a rendőrök. A biztonsági őrök szerint több pólóról megpróbálták leszedni az elektronikus chipet. Az RTL híradótól az érintett sportoló azt kérte, a nevét nem mondják el, arcát ne mutassák. Ugyanakkor elismerte a történteket. Azt állítja, inzultus érte őket, és idegességében hibázott.

Douchev-Janics Natasa sem jutott be a döntőbe

Douchev-Janics Natasának sem sikerült bejutnia a döntőbe, miután hétfői középfutamában a negyedik helyen ért célba K-1 200 méteren a riói olimpián.

Elfogadták Molnár Péter és Tótka Sándor nevezését

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség elfogadta a magyar olimpiai csapat kérését, és engedélyezte, hogy a kajak-kenu csapatban Molnár Péter és Tótka Sándor induljon a riói olimpián a doppinggyanúba keveredett Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett.

Rio 2016 - Változás a férfi kajakos csapatban

Megváltoztatta a riói olimpiára utazó férfi kajakversenyzők névsorát a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöksége hétfői ülésén a Magyar Antidopping Csoporttól (MACS) kapott információk ismeretében - közölte a szövetség hírlevélben, amely szerint a versenyzők névsorát Csabai Edvin szakmai igazgató javaslata alapján kiegészítik Molnár Péter és Tótka Sándor versenyzőkkel.