KAJAK-KENU
Csütörtökön rajtol a kajak-kenu vb Racicében

Minden szakágban szeretne olimpiai számban érmet szerezni a magyar kajak-kenu válogatott, amely csütörtöktől vasárnapig a csehországi Racicében szerepel az év fő versenyén, a világbajnokságon.

Győzni megy a világbajnokságra Bodonyi Dóra

Megtartotta a világversenyek előtti szokásos sajtónyilvános edzését Szolnokon a magyar kajak-kenu válogatott, amely jövő csütörtöktől a racicei világbajnokságon szerepel.

Öt arany és egy bronz a szombati magyar mérleg a kajak-kenu Eb-n

A magyar egységek nagyszerű teljesítményt nyújtva öt arany- és egy bronzérmet gyűjtöttek szombaton, a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság első döntős napján, amelynek délelőttjén hét 1000 méteres és három 500 méteres finálét rendeztek.

Ötszáz méteren is a Korisánszky, Mike kettős nyert

Korisánszky Dávid és Mike Róbert nyerte a kenupárosok 500 méteres versenyét a kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján, Szegeden, ezzel a délelőtti 1000 méteres döntő után második győzelmét aratta szombaton.

Kozák Danuta babát vár

Kozák Danuta ötszörös olimpiai bajnok kajakos hétfőn bejelentette, hogy babát vár.

Hosszú Katinka harmadik lett az év legjobb európai sportolóiról rendezett szavazáson

Cristiano Ronaldo portugál labdarúgó végzett az élen az európai hírügynökségek - köztük az MTI - 2016 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán, melyen Hosszú Katinka harmadik lett.

Maratoni kajak-kenu vb - Újra hengereltek a magyarok, Csay 17. aranya

A szombati nap is a magyarok sikereitől volt hangos a Brandenburgban zajló maratoni kajak-kenu világbajnokságon, ötből négy aranyat sikerült begyűjteni. Csay Renáta immár 17-szeres maratoni vb-győztes, ezzel beérte az eddigi egyedüli rekorder Csabai Edvint.

Maratoni kajak-kenu vb - Aranyérmes a kenus Lakatos Zsanett

Lakatos Zsanett aranyérmes lett kenu egyesben a Brandenburgban zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság első versenynapján, pénteken.

Storcz: a lányok szereplése felülír mindent

Storcz Botond, a magyar kajak-kenu válogatott vezetőedzője szerint a nők fantasztikus szereplése minden korábbi várakozást felülmúlt a riói olimpián, ezáltal a csapat teljesítményét is "elvitte".

A fináléért száll harcba a női vízilabda-válogatott

Magyar szempontból a női vízilabda-válogatott elődöntője ígérkezik a legizgalmasabbnak a riói olimpia szerdai versenynapján, amelyen 16 számban osztják ki az érmeket.

A magyar mellett német, új-zélandi és spanyol arany a kajak-kenu döntők első napján

A K-2 500 méteren diadalmaskodó Szabó Gabriella, Kozák Danuta duó mellett német, új-zélandi és spanyol versenyző nyakába került az aranyérem a kajak-kenu döntők első, keddi napján a riói olimpián.

Douchev-Janics B döntőt nyert, Kopasz 10., Vasbányait kizárták

Douchev-Janics Natasa megnyerte a B döntőt, így összesítésben a 9. helyen végzett a kajak egyesek 200 méteres versenyében a riói olimpián. Kopasz Bálint K-1 1000 méteren 10. lett, az ugyancsak 1000-en versenyző kenus Vasbányai Henriket pedig kizárták a B finálét követően.

Kopasz Bálint ötödik hellyel a B döntőben

Kopasz Bálint is a B döntőben szállhat majd vízre kedden a riói olimpia kajak-kenu versenyén, miután hétfői középfutamában az ötödik helyen ért célba K-1 1000 méteren.

Döntőben a Szabó, Kozák duó

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos duó megnyerte hétfői előfutamát, s ezzel egyből a döntőbe jutott 500 méteren a riói olimpián.

Rió: Kozák Danuta az igazán nagyok közé léphet

Ha van sportág, ahol a legtöbbet remélhetjük, az a kajak-kenu

Augusztus 5-én rajtol a riói olimpia ötkarikás játékok, már nagyon közel a megnyitó. Mindig is komoly olimpiai nemzetnek számítottunk, amiben oroszlánrészt vállaltak kajakosaink és kenusaink, akik marékszámra hordták haza az érmeket a játékokról. Még úgy is a legeredményesebb csapat lehetnek Rióban, hogy a közelmúltban doppingügyek tépázták meg a sportágat.

Három magyar arany a korosztályos kajak-kenu Európa-bajnokságon

A magyar válogatott három aranyat és összesen 16 érmet szerzett a hétvégén Plovdivban megrendezett korosztályos kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Rio 2016 - Eltiltották a román és a fehérorosz kajak-kenu válogatottat

A Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) eltiltotta a román és a fehérorosz válogatottat, miután megítélése szerint mindkét csapatnál szisztematikus doppingolás folyik. A büntetés azonnali hatályú, azaz a versenyzők már a riói olimpián sem vehetnek részt.

Csak az eredmény számít?

A sporttörténelem ismétli önmagát: London előtt a cselgáncsozó Ungvári Attila, most a kajakos Dombvári Bence keveredett doppinggyanúba

A 2012-es londoni olimpia előtt a nagyra tartott fiatal dzsúdós, Ungvári Attila esetében felmerült, hogy szándékosan kevertek az italába doppingszert, most, négy évvel később a kajakozó Dombvári Bence – aki szintén nagy reményekkel utazott volna Rióba – ugyanezt állítja.

Ismét a Hufnágel vezette négyes nyerte a kajak-kenu olimpiai válogatót

A Hufnágel Tibor, Somorácz Tamás, Ceiner Benjámin, Kugler Attila összeállítású egység nyerte a férfi kajaknégyesek csütörtöki versenyét, egyben olimpiai válogatóját a kajak-kenu országos bajnokságon, Szolnokon.

Dombvári Bence, a doppingteszten megbukott kajakos

A kajakos Dombvári Bence doppingmintája lett pozitív június 9-én, a második olimpiai válogatóversenyen - közölte kedden a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ).

Kajak-kenu Eb - Minden 200-as magyar egység egyenes ágon a döntőben

Minden magyar egység egyből a döntőbe jutott 200 méteren a moszkvai kajak-kenu Európa-bajnokságon. Kis szépséghiba ugyanakkor, hogy a kenus Lakatos Zsanettet utóbb kizárták, mert a megengedettnél könnyebb volt a hajója.

Kajak-kenu Eb - Suba Róbert második aranyérmét szerezte

Suba Róbert megszerezte második aranyérmét a moszkvai parakenu Európa-bajnokságon.

Kajak-kenu vk - Lucz Dóra egyenlített 200-on, szerdán szétlövés

Lucz Dóra megelőzte Douchev-Janics Natasát a K-1 200 méter szombati döntőjében a duisburgi világkupán, így ebben a számban szerdán különverseny, úgynevezett szétlövés dönt majd a magyar olimpiai válogató győzteséről.

Douchev-Janics és Hajdu nyert 200-on a szegedi kajak-kenu olimpiai válogatón

A női kajakosoknál Douchev-Janics Natasa, a férfi kenusoknál pedig Hajdu Jonatán nyerte a pénteki 200 méteres egyes versenyt a sportág első olimpiai válogatóján, Szegeden.