LOVAGLÁS
Okosabbá teheti a gyerekeket a lovaglás

Egy nemrég a Frontiers in Public Health nevű lapban megjelent tanulmány szerint lovaglás közben a ló mozgása aktiválhatja a szimpatikus idegrendszert, ami a gyerekeket segíti a tanulásban.

Füzér lovasa nyerte a 9. Nemzeti Vágtát

Kun Ferenc, Füzér lovasa Colonia Victoria nevű lován nyerte a 9. Nemzeti Vágta döntőjét vasárnap este a fővárosi Hősök terén.

Marosi előrelépett, Demeter visszacsúszott a kombinált szám előtt

Marosi Ádámnak jól sikerült a lovaglása, ezzel a 24. helyről a 18.-ra lépett előre a riói olimpia férfi öttusaversenyében. Demeter Bence jó néhány pontot "otthagyott a pályán", emiatt a 12. helyről tízet csúszott vissza.

Charlotte Dujardin újabb olimpiai aranyat nyert egyéni díjlovaglásban

Charlotte Dujardin 2012-ben is szerzett már egy aranyat – idén pedig Valegro nyergében szerezte meg az első helyet. Érdekesség, hogy a lovaglás egyike azoknak a sportágaknak, amelyekben a férfiak a nők ellen is versenyezhetnek, így természetesen Charlotte sem külön „női” lovaglásban nyerte az érmét.

Uma Thurman lovasbalesetet szenvedett

Nem titok, hogy a 46 éves színésznő évek óta lovagol. Noha a tapasztalata és a tudása megvan, most mégis ledobta őt a hátáról az egyik ló.

Egy kerekesszékes lány is indulhatott az ügetőn Svédországban

A svéd lapok szerint „ügetőtörténelmet írt” az a fiatal, tizenkilenc éves lány, aki súlyos betegsége ellenére nem adta fel álmát, és most az ügetőn versenyzik. Idáig azonban hosszú út vezetett.

Még csak három éves a kislány, de máris profi lovas!

Sienna még csak három éves, de máris olyan remekül tud lovagolni, hogy néhány felnőtt lovas is megirigyelhetné. Emellett a futószárazás is megy neki, ha nem is teljesen szabályosan, de azért figyelemre méltóan ügyesen futószárazza az igen jól képzett és megbízható Cessna nevű hat éves sodrott (félig angol telivér, félig hidegvérű) lovat.

Lovag lett a világhírű zsoké

AP McCoy a második olyan zsoké, aki kiemelkedő sportteljesítményével érdemelte ki, hogy a brit királynő lovagi ranggal illesse őt.

A díjugratók szezonzáró sikerei

A Nemzeti Lovardában megrendezett, az őshonos magyar lófajták versenyén, a Hagyományos Magyar Fajták Kupája döntőjén, de a belgiumi Lierben rendezett nemzetközi díjugrató versenyen is fontos eredmények születtek.