FOCI VB 2018
Becsületrendet kapnak a világbajnok francia válogatott játékosai

Százezrek ünnepelték az oroszországi labdarúgó-világbajnokság döntőjében Horvátország felett 4-2-es győzelmet aratott francia válogatottat hétfő este Párizsban, a Champs-Elysées sugárúton. A hazatérő csapat tiszteletére Emmanuel Macron államfő fogadást adott csaknem háromezer vendég, többségében hátrányos helyzetű gyerekek részvételével.

Hat párizsi metróállomás ideiglenes elnevezést kapott a világbajnokok tiszteletére

Hat párizsi metróállomást nevezett át ideiglenesen az Ile-de-France régió közlekedési vállalata a labdarúgó-világbajnokságon aranyérmes francia válogatott előtt tisztelegve.

Gareth Southgate-ről nevezték el két napra a londoni Southgate metróállomást

Gareth Southgate-ről, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányáról nevezték el ideiglenesen az észak-londoni Southgate metróállomást.

Franciaország utcáin káoszba fulladt a világbajnoki győzelem ünneplése

Franciaországban több helyen zavargásokba fulladt a labdarúgó-válogatott immár második világbajnoki győzelmének ünneplése, néhol vízágyút, könnygázt is be kellett vetnie a rendőröknek. Két szurkolót pedig halálos baleset ért a múlt éjjel.

Világbajnok Franciaország, 4-2-re győztek a horvátokkal szemben

Franciaországnak hetedik nemzetként a világon - 20 évvel ezelőtt - sikerült elnyernie a mindent jelentő trófeát, azóta várnak újra erre a pillanatra, míg Horvátország történelme során soha nem jutott el a döntőig, így hatalmas lehetőség ez az újoncoknak, hiszen ők lehetnek a kilencedik nemzet, akiknek sikerül világbajnoki címet szerezniük, ha most jól szerepelnek.

Belgium-Anglia 2-0, a belgáké a bronzérem

A 2018-as oroszországi labdarúgó világbajnokság bronzmeccsén a harmadik helyért Belgium és Anglia csap össze egymással a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban. A játékvezető az iráni Alireza Faghani lesz.

Foci vb 2018 menetrend, eredmények

Cikkünket folyamatosan frissítjük!

A 2018-as labdarúgó-világbajnokság menetrendje és eredményei.

Southgate büszke az angol csapatra

Gareth Southgate szövetségi kapitány annak ellenére büszkeséggel beszélt az angol válogatottról, hogy az egygólos előnye után végül hosszabbításban 2-1-re alulmaradt a horvát csapattal szemben az oroszországi labdarúgó-világbajnokság szerdai elődöntőjében.

Horvátország hosszabbítás után 2-1-re győzte le Angliát

Szerdán 20 órai kezdettel küzd meg egymással az angol és a horvát labdarúgó-válogatott a Luzsnyiki Stadionban a döntőbe jutásért, a török Cüneyt Cakir vezeti a mérkőzést.

Franciaország 1-0-ra legyőzte Belgiumot és ezzel biztosította helyét a fináléban

Az elődöntő első meccsén Franciaország és Beglium mérkőzik meg egymással a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban. A játékvezető az uruguayi Andrés Cunha lesz.

A sportelemzők szerint Belgium a világbajnokság új favoritja

A Gracenote sportelemző szekciója szerint Brazília kiejtése után Belgium válogatottja az Oroszországban zajló labdarúgó-világbajnokság új favoritja.

A FIFA-elnök meghívta a döntőre a kimentett thaiföldi gyerekeket

Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöke meghívta az oroszországi világbajnokság jövő vasárnapi döntőjére azokat a thaiföldi gyermekfutballistákat, akik június 23-án egy barlangba rekedtek, és mentésük jelenleg is tart.

Horvátország tizenegyesekkel az elődöntőbe jutott

Horvátország 11-esekkel 4-3-ra győzte le a házigazdákat, a rendes játékidőben 1-1, a hosszabbítás végére 2-2 volt az állás

A Fist Stadionban mérkőzik meg egymással az orosz és a horvát válogatott a világbajnoki negyeddöntő negyedik mérkőzésén 20 órai kezdettel a továbbjutásért.

Anglia 2-0-ra győzte le Svédországot

A Szamara Arénában mérkőzik meg egymással szombaton 16 órai kezdettel a svéd és az angol válogatott a világbajnokság negyeddöntőjében.

Belgium 2-1-re legyőzte a brazil válogatottat

A negyeddöntő második találkozóján Brazília és Belgium mérkőzik meg egymással a legjobb négy közé jutásért, a Kazán Arénában. A játékvezető a szerb Milorad Mažić lesz.

A francia válogatott 2-0-ra legyőzte Uruguay csapatát

A negyeddöntő első meccsén Uruguay és Franciaország mérkőzik meg egymással a legjobb négy közé jutásért, a Nyizsnyij Novgorod Stadionban. A játékvezető az argentin Nestor Pitana lesz.

A világbajnoki mezőny háromnegyede már kiesett, fogynak a szurkolók is

A 32 csapatos világbajnoki mezőny háromnegyede már kiesett, s ez meglátszik Moszkva belvárosán is, ahol jelentősen megcsappant a futballszurkolók száma.

Anglia 1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után 11-esekkel 4-3-ra legyőzte Kolumbiát

A nyolcaddöntő utolsó meccsén Kolumbia és Anglia összecsapására kerül sor, a moszkvai Szpartak Stadionban. A játékvezető az amerikai Mark Geiger lesz.

Egy gól elég volt a svédeknek a negyeddöntőbe jutáshoz

A nyolcaddöntő utolsó előtti meccsén Svédország és Svájc összecsapására kerül sor, a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban. A játékvezető a szlovén Damir Skomina lesz.

Belgium egy rendkívül fordulatos meccsen 3-2-re győzte le Japánt

Belgium 0-2-ről fordítva győzte le Japánt, és jutott a legjobb nyolc közé

A világbajnokság nagy favoritjának számító Belgium az eddig általánosságban ígéretes játékot produkáló Japánnal mérkőzik meg hétfőn este 20 órai kezdettel a Rosztov Arénában.

Brazília 2-0-ás győzelmet aratott Mexikó felett

Brazília a legjobb nyolc közé jutott

Hétfő délután 16 órai kezdettel lép pályára Brazília és Mexikó válogatottja a Szamara Arénában. Amennyiben Mexikó szerzi meg a győzelmet, úgy először nyerhet világbajnokságon Brazília ellen – a legtöbben azonban továbbra is a brazilokat tartják esélyesnek.

Horvátország hosszabbítás után 11-esekkel 3-2-re legyőzte Dániát

A nyolcaddöntő negyedik meccsén Horvátország és Dánia csap össze, a Nyizsnyij Novgorod Stadionban. A játékvezető az argentin Néstor Pitana lesz.

A házigazda Oroszország 11-esekkel 4-3-ra legyőzte Spanyolországot

A nyolcaddöntő második meccsén Spanyolország és Oroszország csap össze, a moszkvai Luzsnyiki Stadionban. A játékvezető a holland Björn Kuipers lesz.

Uruguay Edinson Cavani duplájával 2-1-re legyőzte az Európa-bajnok Portugáliát

A nyolcaddöntő második meccsén Uruguay és Portugália csap össze, az ádleri Fist Staionban. A játékvezető a mexikói César Arturo Ramos lesz.

Franciaország 4-3-ra legyőzte az előző világbajnokságon döntős Argentínát

Az orosz világbajnokság nyolcaddöntőjének első meccsét, a Kazán Arénában, Franciaország és Argentína vívja egymással, így közülük kerül ki az első biztos továbbjutó, akinek továbbra is megadatik az esélye arra, hogy világbajnok legyen. A játékvezető az iráni Alirezá Fagáni lesz.

Tunézia 2-1-re győzte le Panamát

Panama és Tunézia mérkőzik meg egymással a G-csoport harmadik fordulójában csütörtökön este a szaranszki Mordovia Arénában. Miután mindkét csapat a biztos kiesők közé tartozik, egyedül azért küzdhetnek még, hogy szép játékkal búcsúzzanak.

Belgium 1-0-ra legyőzte Angliát, százszázalékos teljesítménnyel végzett az élen a G csoportban

A G csoportból a jelenleg csoportelső 6 pontos Angila és a szintén 6 pontos csoportmásodik Belgium csap össze a Kalinyingrád Stadionban. A játékvezető a szlovén Damir Skomina lesz.

Lengyelország szerezte meg a győzelmet, Japán a fair play pontoknak köszönhetően jut tovább

Lengyelország-Japán: 1-0

A H-csoport harmadik fordulójában a japán és a lengyel labdarúgó-válogatott lép pályára egymás ellen a Volgográd Arénában.

Kolumbia 1-0-ra legyőzte Szenegált és ezzel az első helyen végzett a H csoportban

A H csoportból a 4 pontos Szenegál és a 3 pontos Kolumbia csap össze a Szamara Arénában. A játékvezető a szerb Milorad Mažić lesz.

Svájc 2-2-es döntetlent játszott Costa Ricával

A döntetlen a svájciaknak elég volt a legjobb tizenhat közé jutáshoz

A biztos kieső Costa Rica lép pályára Svájc ellen a Nyizsnyij Novgorod Stadionban szerda este 20 órai kezdettel. A jelenleg a csoport második helyén álló svájciak számára a legfontosabb most az lesz, hogy elkerüljék a vereséget, és így biztosíthassák továbbjutásukat a legjobb tizenhat közé.