Nem bírt a Videoton a Puskással, Gólnélküli döntetlen az Újpest-FTC derbin

A második helyezett Videoton csupán gól nélküli döntetlenre volt képes a kiesés ellen küzdő Puskás Akadémiával szemben, csakúgy, mint a harmadik helyezett Újpest és a listavezető Ferencváros az OTP Bank Liga 24. fordulójában.
Az újpesti Balázs Benjámin (b) és ferencvárosi Fernando Gorriarán Fontes az OTP Bank Liga 24. fordulójában játszott Újpest FC - Ferencvárosi TC bajnoki labdarúgó-mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2018. március 31-én. A végeredmény gól nélküli döntetlen. MTI Fotó: Illyés Tibor Az újpesti Balázs Benjámin (b) és ferencvárosi Fernando Gorriarán Fontes az OTP Bank Liga 24. fordulójában játszott Újpest FC - Ferencvárosi TC bajnoki labdarúgó-mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2018. március 31-én. A végeredmény gól nélküli döntetlen. MTI Fotó: Illyés Tibor

Az első félidőben a vendégek voltak aktívabbak, de igazi gólhelyzetük nem akadt. A Puskásnak láthatóan egyetlen célja volt, hogy megóvja kapuját a góltól. Ennek megfelelően megszállták kapujuk előterét és a kontratámadásokra rendezkedtek be, de azokból helyzetbe nem kerültek.

Fordulást követően sem sokat változott a mérkőzés képe: a fehérváriak birtokolták többet a labdát, de mezőnyfölényük meddőnek bizonyult. A lassan csordogáló találkozó a vége előtt húsz perccel élénkült meg, előbb Trajkovski ziccerét védte bravúrral Kovácsik, majd Stopira lőtt alig mellé a másik oldalon. A győzelemért elkeseredetten küzdő fehérváriak a meccs végén egykapuztak, de legnagyobb helyzetük Poór saját felső lécére fejelt labdája volt.

Puskás Akadémia FC - Videoton FC 0-0

A két együttes szezonbeli első mérkőzésén 2-2-es döntetlen született a Szusza Ferenc Stadionban, míg a Groupama Arénában Böde Dániel hajrábeli találatával nyert a Ferencváros.

A szakadó esőben rendezett 223. derbi első húsz perce eseménytelenül telt, az újpesti mezőnyfölény csak szögletekben nyilvánult meg. A vendégszurkolók hangot is adtak elégedetlenségüknek, mivel előbb Balázs Benjámin lövésénél kellett Dibusz Dénesnek védenie, majd Nwobodo és Bojovic nem találta el a kaput ígéretes helyzetből.

A második játékrész elején néhány percig állt a játék, mert előbb a ferencvárosi, majd a hazai szurkolók miatt füstfelhő borította be a pályát. Ekkor sem teljesítettek jól a mérkőző felek, a játékosok nem tudtak gólhelyzetet kialakítani, elhibázott távoli lövésekkel és beadásokkal próbálkoztak. A hajrában sem változott a játék képe, a listavezető ferencvárosiak a hosszabbítás utolsó pillanataiban egy kezezés miatt még tizenegyest reklamáltak, ám a játékvezető nem ítélte meg.

Újpest FC-Ferencváros 0-0

A Paks szakította meg a Mezőkövesd remek sorozatát

Az előzetes esélyek alapján a sorozatban nyolc veretlen meccs után pályára lépő hazaiak sikerét ígérte a mérkőzés. Az idegenben előző három találkozójukon gólképtelen paksiak ugyanakkor összességében simán gyűjtötték be a három pontot, a hazaiak 0-3 után csak a hajrában tudtak betalálni.

Mezőkövesd-Paksi FC 2-3 (0-2)