Tovább tart a Leicester csodája, jól járt a Real

Az angol, olasz és a francia élvonalbeli labdarúgó bajnokságban is rangadókat rendeztek a hétvége folyamán, de a spanyoloknál és a németeknél is volt bőven izgalom.
Rashford (United) Rashford újabb győzelmet hozott a Unitednek (Forrás: Eplworld.com)

Anglia

A 31. forduló rangadója Manchester város két klubja között zajlott, ahol is egy sérülések miatt erősen meggyengült védelemmel felálló City fogadta a gyógyuló félben lévő, ám még mindig tartalékos Unitedet. A hazaiak a Mangala – Demichelis hátsó tengellyel voltak kényszerűek kiállni és ebből bőven akadtak is problémáik. A veterán argentint a 16. percben lendületből hagyta faképnél a Rooney pótlására hivatott, mindössze 18 esztendős Marcus Rashford és Hart kapus eszén is túljárt, ezzel előnyhöz juttatva a „Vörös Ördögöket”. Az ifjú csatár szereplése a rengeteg sérülésnek köszönhető, ám ő igyekezett bebizonyítani, hogy az első csapatban a helye: az első két meccsén négy nagyon fontos gólt szerzett, így nem véletlen, hogy gyorsan 15 ezer fontra nőtt az addigi 500 fontos heti fizetése. További gól nem esett a találkozón, a vereségen túl további rossz hír a City számára, hogy Sterling és Hart is megsérült. Győzelmével a United tovább reménykedhet a Bajnokok Ligáját érő hely elérésében.

A bajnokság csodacsapata, a tavaly még a kiesés ellen küzdő, idén viszont már jó ideje listavezető Leicester City a Crystal Palace együtteséhez látogatott és a szokott formájukat hozták Claudio Ranieri tanítványai. A szép lassan sztárrá váló Riyad Mahrez 34. percben szerzett góljával újabb egygólos meccset tudtak behúzni, így továbbra is öt ponttal vezetik a Premier League tabelláját, mivel az elsőszámú és szinte már egyetlen kihívójuk, a Tottenham Hotspur is nyerni tudott a Bournemouth vendéglátójaként, méghozzá 3:0-ra.

A forduló nyitómeccsén az Arsenal 2:0-ra nyert az Everton pályáján, a felfelé tartó Chelsea otthon játszott 2:2-es döntetlent a West Ham United ellen, míg a Liverpool a játéknap legfordulatosabb összecsapásán kétgólos előnyről kapott ki Southamptonban 3:2-re.

Spanyolország

A La Liga legnagyobb meglepetése kétség kívül az Atlético Madrid veresége volt. A „Matracosok” a kieső helyen álló Sporting Gijón ellen maradtak alul, hiába szerzett vezetést Griezmann. A 79. majd a 89. percben Sanabria és Castro találatával 2:1-re megfordította a meccset a hazai gárda.

A bajnoki éllovas FC Barcelona sem teheti ki a Nou Camp dicsőségfalára a hétvégi meccsük összefoglalóját. Luis Enrique csapata az El Madrigalban lépett fel, amely stadionban már nem egy sztárklub hullajtott fontos pontokat. Rakitic szerzett vezetést a 20. minutumban és még az első félidőben Neymar duplázta meg az előnyt egy büntetővel. A fordulást követően azonban jött a Villareal és az 57. percben előbb Bakambu szépített, 6 perccel később pedig Mathieu öngóljával már döntetlen volt az állás. A Barcelona játékában nem volt már olyan átütő erő, amellyel be tudták volna gyűjteni a három pontot és az Atlético botlásával így is növelték az előnyüket a táblázaton, amely már kilenc egység.

A A "Sárga Tengeralattjáró" Messiéket is megtréfálta (Forrás: 366football.com)

A Real Madridra is kemény találkozó várt, bár Zidane mester fiai a Santiago Bernabéuban fogadták a Sevillát. Hosszú idő után, ismét mindenki bevethető volt a „Királyi Gárdánál” és a visszatérő Karim Benzema a 6. percben betalált. Ezután két kihagyott büntető következett egyik, illetve másik oldalon, de Cristiano Ronaldo góllal javította a rontását, majd nem sokkal később Gareth Bale is eredményes volt. A hajrában végül a csereként beálló Jesé Rodríguez állította be a 4:0-ás végeredményt. Ezzel a sikerrel és a mutatott jó játékkal készülhet a Real a Barcelona elleni „El Classicóra”, melyet április 2-án rendeznek a katalán fővárosban.

Franciaország

A Paris Saint-Germain gárdája már bajnokként vendégszerepelt a második helyezett AS Monaco stadionjában és nem is nagyon törték össze magukat Ibrahimovicék a siker érdekében. Bár a legjobb kezdőcsapattal állt fel Blanc legénysége, érezhetően már a Bajnokok Ligája negyeddöntőjére koncentrálnak. A 65. percben Vágner Love szerzett gólt, nem sokkal később pedig Fabinho értékesített egy tizenegyest, így tartják öt pontos előnyüket a hercegségbeliek az üldöző Nice előtt.

Laurent Blanc csapata már bajnokként botlottLaurent Blanc csapata már bajnokként botlott (Forrás: M.psg.fr)

A negyedik helyezett Olympique Lyon számára FC Nantes ellen volt kötelező begyűjteni a három pontot, amennyiben jövőre a BL-ben akarnak szerepelni. A vendégek azonban nem adták könnyen magukat, egészen a 83. percig tartották a gól nélküli állást, míg végül az egy perccel korábban becserélt Perrin megtörte a gólcsendet. A győzelmet a tavalyi gólkirály Lacazette biztosította be már a hosszabbítás legvégén. Ezzel a győzelemmel egy pontos távolságban követi a Lyon a harmadik pozíciót elfoglaló Nice együttesét, bár hátrafelé is tekinteniük kell, ugyanekkora hátránnyal jön mögöttük a Rennes, amely 5:2-re nyert az idén botladozó Olympique de Marseille pályáján.

Olaszország

A Serie A aktuális játéknapján Torinóban is városi rangadót rendeztek. A Juventus miután drámai csatában esett ki hét közben a BL-ből, nyilvánvalóan mindent megtesz, hogy bajnokként kvalifikálja magát a következő kiírásra. Ennek megfelelően simán hozták a meccset a Torino FC ellen; Pogba egy szép szabadrúgással szerzett vezetést, majd Khedira is góllal fejezett be egy támadást. A második játékrészben egy büntetővel szépített a pályaválasztó, de elkerülve a szoros végjátékot, Pogba két gólpasszt is adott Moratának, tehát simán, 4:1-re hozták a derbit, igaz, a második gól szerzője egy piros lappal zárta az összecsapást.

Pogba és MorataPogba és Morata is remekelt (Forrás: Alvinet.com)

A legnagyobb érdeklődés az AS Roma és az Internazionale csörtéjét övezte. A harmadik és az ötödik helyezett rangadóján nem esett gól az első félidőben, de a fordulást követően az egész meccsen remekül játszó szélső, Ivan Perisic jutatta előnyhöz az Intert. A hátrányba kerülő Roma mindent megtett, hogy egalizálja az állást, de a csereként pályára lépő Edin Dzeko nem tudott a kapuba találni. A 84. percben aztán mégis a bosnyák csatár kellett a gólhoz, borzasztóan találta el a labdát a tizenhatoson belül, ami így Radja Nainggolan elé került, aki már nem hibázott. A „Farkasok” továbbra is nagy erőkkel támadtak, de végül maradt az 1:1.

A Juventust üldöző SSC Napoli a Genoa ellen került hátrányba már a 10. percben, így csipkedniük kellett magukat, hogy tartani tudják a három pontos hátrányukat a listavezetővel szemben. A fordulat csak a második játékrészben következett be, a remek idényt futó Gonzalo Higuain tudott egyenlíteni, 10 perccel később pedig a vezetést is megszerezte az argentin gólzsák. A hosszabbításban még El Kaddouri is betalált, ezzel beállítva a 3:1-es végeredményt.

A negyedik helyen álló Fiorentina meglepetésre gól nélküli döntetlent játszott az utolsó előtti Frosinone otthonában, valamint az AC Milan és a Lazio sem tudott felülkerekedni a másikon, Milánóban 1-1-el zárult a találkozó. Követve a sormintát, a hetedik Sassuolo is pontosztozkodásra kényszerült az Udinese ellenében, mindezzel együtt tehát a harmadiktól kezdve a nyolcadikig bezárólag minden csapat egy ponttal gazdagodott a 30. fordulóban.

Németország

A 27. játéknap nyitómeccse volt az igazi rangadó a Bundesligában, ahol is a Schalke 04 a Borussia Mönchengladbachot látta vendégül. A negyedik és az ötödik helyezett összecsapásán Hinteregger öngóljával jutott előnyhöz a gelsenkircheni csapat, de 79. minutumban Christensen egyenlíteni tudott. A Schalke azonban nem törődött bele a döntetlenbe és a 83. percben a 21 éves német tehetség, Leon Goretzka talált a kapuba, megszerezve ezzel a három pontot a hazaiaknak.

DárdaiDárdaiék jövőre a BL-ben? (Forrás: Berliner-kurier.de)

Az éllovasok közül a Dárdai Pál irányította Hertha szerepelt csak hazai pályán. Az Ingolstadt elleni 2:1-es sikerrel megszerezték a szezonbeli 14. győzelmüket is, tartva ezzel a selejtező nélküli BL indulást jelentő harmadik helyet. A listavezető Bayern München egy vékony 1:0-ás sikert ért el Kölnben egy korai Lewandowski gólnak köszönhetően, míg a második Borussia Dortmund egy 0:1-ről fordított az Augsburg ellen 3:1-re.