Siófok nyert a Nemzeti Regattán

A házigazda Siófok nyerte az idén először megrendezett Nemzeti Regattát, Magyarország településeinek vitorlásfesztiválját, amelyre harminc település nevezett.
Nemzeti Regatta Siófokon Nemzeti Regatta Siófokon (Forrás: mixonline.hu)

A kétnapos siófoki eseményen 300-an versenyeztek, az azonos típusú hajókat a Magyar Vitorlás Szövetség biztosította.

Szombaton két előfutamot tartottak, majd a legjobb 12 hajó állt rajthoz a vasárnapi döntőben. A siófoki egység mögött Alsóörs végzett a második, Csopak pedig a harmadik helyen.

A balatoni hajózás kezdetét 1846-ra datálják, a 170. évforduló méltó megünneplése alkalmából írták ki először a Nemzeti Regattát, amelyre nagyjából ötezer érdeklődő volt kíváncsi a helyszínen.

A MOL Nagyon Balaton! rendezvénysorozat részét képező viadalra nemcsak Balaton-parti települések neveztek, hanem az ország minden tájáról érkeztek résztvevők. A verseny mellett családi programok és koncertek várták a nézőket, fellépett többek között a Magna Cum Laude, a Honeybeast és a The Biebers.