Az év teniszmeglepetése: Djokovic kiesett Wimbledonban

Valószínűleg az év meglepetését okozta az amerikai Sam Querrey azzal, hogy egy két nap alatt lejátszott négyszettes találkozón legyőzte a már–már verhetetlennek hitt szerb világelsőt, Novak Djokovicot. Ki gondolta volna, hogy a valamennyi Grand Slam-tornán címvédőnek számító Djokovicnak éppen Wimbledonban szakad meg harminc meccses győzelmi sorozata?
Querrey maga sem hitte el Querrey maga sem hitte el (Forrás: ubitennis.net)

Talán senki sem emlékszik már, hogy a szerb világelső mikor búcsúzott ilyen korán egy Grand Slam-tornán. Sam Querrey nem foglalkozott ezzel és alaposan felborította a papírformát. A világranglista 41. helyén álló amerikai élete legjobb meccsét játszotta, végig jobb volt ellenfelénél, aki immár harminc mérkőzésen állt veretlenül a nagy tornákon. Pénteken Querrey nyerte az első két játszmát, az elsőben ráadásul rövidítésben győzött, ami ritkán sikerül bárkinek Djokovic ellen.

A szerb láthatóan megzavarodott, ezért gyorsan bukta a második játszmát is, ami már egy sima háromszettes vereséget vetített előre. Aztán jött az eső és szombaton már Djokovic hozta a harmadik szettet, úgy tűnt, feltámad az esőszünetnek hála. A negyedik játszma megint izgalmas lett, eljutottak a tie-breakig és Querrey nem kegyelmezett a nagynevű ellenfélnek. Simának mondható 7-6, 6-1, 3-6, 7-6 arányban legyőzte a világelsőt.

Hogy minek is köszönhette a világraszóló sikert? Szenzációsan adogatott, 31 ászt ütött, 79 százalékban hozta a pontokat első szerva után, plusz hozzátett 56 nyerő ütést.

„Ez egészen hihetetlen … Legyőztem a világ legjobbját, mégpedig a világ legpatinásabb viadalán, Wimbledonban. A legfontosabb pontoknál sikerült a legjobban játszanom, a rövidített játékokban koncentráltam a legjobban és sikerült kihasználnom Novak néhány hibáját. Szeretném kiélvezni ezt a sikert, jelenleg nem is érdekel, kivel játszom a következő fordulóban”