A veszprémi kézilabdás fiúk harmadik helyen végeztek a kölni BL négyes döntőben

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében bronzérmes helyezést ért el a Telekom Veszprém csapata, megverve a Barcelonát 34-30-ra.
Telekom Veszprém A Telekom Veszprém megszerezte története első BL bronzérmét (Forrás: Veol.hu)

Az első félidő során a veszprémi csapatnak már időnként négygólos előnyt is sikerült szereznie ellenfelével szemben, a kemény támadójátékának köszönhetően. Mindkét csapat a megszokottnál jóval kevesebb energiát fektetett a védekezésbe, a gyorsabb játékú spanyol klub játékosainak a szünetre sikerült egy gólos hátrányra felzárkózniuk (18-17).

A második félidő során a magyar együttes pontos góljainak, és Mikler Roland remek védéseinek köszönhetően, egy idő után a Barcelona már képtelen volt tartani a lépést a veszprémi fiúkkal.

A Telekom Veszprém története során megszerezte első BL bronz érmét a három ezüst után. A klub vezetőedzőjének, Javier Sabatének ez volt az utolsó mérkőzése a csapatnál.