Sport

A magyarok szerdai programja a vizes világbajnokságon

A 17. FINA Világbajnokság tizenharmadik versenynapján nyolc magyar úszónak, a 4×100-as vegyes vegyesváltónak és a magyar női vízilabda-válogatottnak drukkolhatunk.
Vizes vb 2017 - Úszás Hosszú Katinka a női 200 méteres gyorsúszás elődöntőjében a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2017. július 25-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

A budapesti vizes világbajnokság szerdai napja a lehető legkevésbé sem lesz eseménytelen, magyar vonatkozásban sem – hiszen nyolc magyar úszónak is szurkolhatunk a 4×100-as vegyes vegyesváltó és a női vízilabdázók mellett.

A délelőtti selejtezőkben 50 méter háton Joó Sárának, 100 méter gyorson Bohus Richárdnak és Kozma Dominiknek, 200 méter pillangón Szilágyi Liliánának és Hosszú Katinkának, 200 méter vegyesen Sós Dánielnek, valamint a 4×100 méteres vegyes vegyesváltó versenyén induló magyaroknak szurkolhatunk.

Délután Hosszú Katinka 200 gyorson, Cseh László és Kenderesi Tamás pedig 200 méter pillangón úszik döntőt.

Emellett az esti programban annak függvényében, hogy a délelőtti versenyek hogyan sikerültek, viszontláthatjuk még a 4x100m vegyes vegyesváltó döntőjében a magyarokat, valamint elődöntőt úszhat még Bohus Richárd és Kozma Dominik 100 méter gyorson, Szilágyi Liliána és Hosszú Katinka 200 méter pillangón, Joó Sára 50 méter háton, illetve Sós Dániel 200 méter vegyesen.

A magyar női vízilabda-válogatott az 5-8. helyért játszik majd Görögország ellen délután három órai kezdettel.

A 17. FINA Világbajnokság teljes szerdai programja:

Úszás

09:30 – 13:15, Selejtezők

  • Férfi 100 méter gyors
  • Női 50 méter hát
  • Női 200 méter pillangó
  • Férfi 200 méter egyéni vegyes
  • Vegyes 4×100 méter vegyesváltó

17: 30 – 20:10, Elődöntők

  • Férfi 100 méter gyors
  • Női 200 méter pillangó
  • Férfi 200 méter egyéni vegyes
  • Női 50 méter hát

17: 30 – 20:10, Döntők

  • Férfi 800 méter gyors
  • Női 200 méter gyors
  • Férfi 50 méter mell
  • Férfi 200 méter pillangó
  • Vegyes 4×100 méter vegyesváltó

Vízilabda (női csapatok)

  • 10:30 – 11:35 Új-Zéland – Franciaország, helyosztó
  • 12:00 – 13:05 Hollandia – Kína, helyosztó
  • 13:30 – 14:35 Olaszország – Ausztrália, helyosztó
  • 15:00 – 16:05 Magyarország – Görögország, helyosztó
  • 20:30 – 21:35 Oroszország – Egyesült Államok, elődöntő
  • 22:00 – 23:05 Kanada – Spanyolország, elődöntő


Ha érdekesnek találta cikkünket, ossza meg másokkal is!

A weboldal cookie-kat használ a biztonságos böngészés és a legjobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. (Részletek)

Engedélyezi a cookie-k használatát? Igen