Lőrincz Tamásé a harmadik magyar bronzérem

Harmadik magyarként Lőrincz Tamás is bronzérmet szerzett a párizsi birkózó-világbajnokság hétfői nyitónapján, ugyanis legyőzte török riválisát a harmadik helyért rendezett összecsapáson.
Birkózó-vb - Lőrincz Tamás Lőrincz Tamás (b) és az orosz Alekszandr Csekirkin küzd a kötöttfogásúak 85 kilogrammos súlycsoportjában a párizsi birkózó-világbajnokságon, az AccorHotels Arenában 2017. augusztus 21-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A háromszoros Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes magyar kötöttfogású Fatih Cengizzel mérkőzött meg a dobogóért, és összességében magabiztos teljesítménnyel nyert 2-1-re.

Lőrincz Tamás, aki a riói olimpia után lépett fel a 75 kilósok közé, karrierje során másodszor szerzett világbajnoki érmet: a 2014-es vb-n 66 kilogrammban végzett harmadik helyen.

Előtte Kiss Balázs (98 kg) és Korpási Bálint (71 kg) is bronzérmet nyert az AccorHotels Arenában.