Ismét Böde volt a Ferencváros nyerőembere

A Ferencváros Böde Dániel góljával nyert a sereghajtó Mezőkövesd otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójában, szombaton. A válogatott csatár egy héttel ezelőtt az Újpest ellen is győztes gólt szerzett.
Labdarúgó NB I - Ferencvárosi - Újpest FC A ferencvárosi Böde Dániel és az újpesti Simon Krisztián (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Újpest FC mérkőzés végén a budapesti Groupama Arénában 2017. október 21-én. Ferencváros-Újpest 1-0. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A Mezőkövesd immáron 12 forduló óta nyeretlen az élvonalban, míg a zöld-fehérek veretlensége nyolc mérkőzésesre duzzadt az NB I-ben.

Mivel a forduló előtt listavezető Videoton 2-2-es döntetlent játszott az Újpesttel, így a Ferencváros a tabella élére állt.

OTP Bank Liga 14. forduló:

Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencvárosi TC 0-1 (0-1)

• Mezőkövesd, 2935 néző, v.: Pintér
  • gólszerző: Böde (39.)
  • sárga lap: Lázár (26.), Iszlai (84.), illetve Otigba (63.), Paintsil (87.), Leandro (89.)

Mezőkövesd Zsóry FC:

Tujvel - Lázár, Hudák, Szalai, Vadnai - Iszlai, Keita - Koszta, Mlinar (Tóth, 62.), Cseri - Strestik (Veselinovic, 62.)

Ferencvárosi TC:

Dibusz - Botka, Otigba, Blazic, Pedroso - Spirovski, Gorriarán - Varga R., Paintsil (Csernik, 90.), Moutari (Leandro, 76.) - Böde

Az első félidőben összességében a vendég zöld-fehérek futballoztak fölényben, s a félidő végén Böde gyönyörű fejesével megérdemelten szereztek vezetést.

A fordulást követően pár perccel egyenlíthetett volna a Mezőkövesd, de Koszta hatalmas helyzetben rontott. A hazaiak jó 20 perc alatt sokkal több helyzetet dolgoztak ki, mint addig összesen, de nem tudtak túljárni a magabiztos Dibusz eszén.

Az utolsó percekben is inkább a Ferencváros védelmének kellett jobban koncentrálnia, de nem hibázott, így Thomas Doll csapata mindhárom pontot megszerezte.