Női vízilabda Magyar Kupa - Az UVSE ismét megvédte címét

Az UVSE női vízilabdacsapata ismét megvédte címét, és negyedik alkalommal diadalmaskodott a Magyar Kupában, miután a sorozat vasárnapi fináléjában ötméteres-párbajt követően jobbnak bizonyult a Dunaújvárosnál.
Tóth-Csabai Dóra, Szűcs Gabriella, Vivian Sevenich és Tóth Ildikó, UVSE játékosai (b-j) a győztes gólt ünneplik a női vízilabda Magyar Kupa döntőjében játszott Dunaújvárosi Egyetem - UVSE mérkőzésen a Komjádi Béla Sportuszodában 2017. december 10-én. Az UVSE 14-12-re győzött, ezzel ismét megvédte címét, így negyedszer szerezte meg a kupát. MTI Fotó: Illyés Tibor Tóth-Csabai Dóra, Szűcs Gabriella, Vivian Sevenich és Tóth Ildikó, UVSE játékosai (b-j) a győztes gólt ünneplik a női vízilabda Magyar Kupa döntőjében játszott Dunaújvárosi Egyetem - UVSE mérkőzésen a Komjádi Béla Sportuszodában 2017. december 10-én. Az UVSE 14-12-re győzött, ezzel ismét megvédte címét, így negyedszer szerezte meg a kupát. MTI Fotó: Illyés Tibor

A Komjádi Uszodában rendezett döntő első negyedének végére az UVSE kétgólos előnyhöz jutott, amelyet a záró felvonásig megőrzött. A dunaújvárosiak azonban 2-0-ra megnyerték az utolsó negyedet, így büntetőpárbajra került sor, amelyben 4-2-re a címvédő bizonyult jobbnak.

Az UVSE sorozatban negyedszer bizonyult a legjobbnak a kupában.

UVSE - Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 14-12 (3-1, 4-4, 3-3, 0-2, 4-2) - ötméteresekkel