A nemzetközi szövetség szerint Péni István a legjobb puskás

A Nemzetközi Sportlövő Szövetség (ISSF) szavazásán Péni Istvánt választották meg 2017 legjobb puskásának, a sportági összesítésben pedig a második helyen zárt.
Péni István A nemzetközi szövetség szerint Péni István a legjobb puskás (Forrás: MTI / Illyés Tibor)

Az ISSF honlapja szerint Péninél - aki a tavalyi Európa-bajnokságon ezüst-, a világkupa-döntőn pedig egy arany- és egy bronzérmet nyert - szakágában senkit nem láttak jobbnak, és az összesített listán is csak a japán pisztolyos Macuda Tomojuki előzte meg.

Az ISSF szavazásán a 20 éves, ifjúsági olimpiai bajnok magyar versenyző mögött a pisztollyal versenyző ukrán Pavlo Korosztyilov zárt harmadikként.