hirdetés
Sport

A jégtáncot is az aranyérmes kanadaiak nyerték a csapatversenyben

A már a zárószám előtt biztosan aranyérmes kanadaiak klasszis párosuk, a Tessa Virtue, Scott Moir kettős révén a jégtáncosok kűrjét is megnyerték, így végül hét pont előnnyel verték az ezüstérmes oroszokat a műkorcsolyázók csapatversenyében a phjongcshangi téli olimpián.
Kanadai műkorcsolya-csapat A jégtáncot is az aranyérmes kanadaiak nyerték a csapatversenyben (Forrás: pyeongchang2018.com)
hirdetés

A 2010-es vancouveri bajnok, háromszoros vb-győztes kanadai duó hétfőn szép programot mutatott be, s hat ponttal verte az amerikai és további másféllel az orosz duót.

Kanada így a négy éve Szocsiban elért második helye után előre tudott lépni a csapatok versenyében. Az oroszok hét ponttal kaptak ki a győztestől, s négy ponttal előzték meg az Egyesült Államok válogatottját.

Eredmények (az olimpia honlapjáról):

műkorcsolya csapatverseny, olimpiai bajnok:

  1. Kanada (Patrick Chan, Kaetlyn Osmond, Gabrielle Daleman, Meagan Duhamel, Eric Radford, Tessa Virtue, Scott Moir) 73 pont
  2. Olimpiai Sportolók Oroszországból (Mihajil Koljada, Jevgenyija Medvegyeva, Alina Szagitova, Jevgenyija Taraszova, Vlagyimir Morozov, Natalja Szabijako, Alekszandr Enbert, Jekatyerina Bobrova, Dmitrij Szolovjov) 66
  3. Egyesült Államok (Nathan Chen, Adam Rippon, Bradie Tennel, Mirai Nagasu, Alexa Scimeca Knierim, Chis Knierim, Maia Shibutani, Alex Shibutani) 62

jégtánc, kűr:

  1. Tessa Virtue, Scott Moir (Kanada) 118,10 pont
  2. Maia Shibutani, Alex Shibutani 112,01
  3. Jekatyerina Bobrova, Dmitrij Szolovjev (OAR) 110,43

korábban:

féri kűr:

  1. Patrick Chan (Kanada) 179,75 pont
  2. Mihajil Koljada (OAR) 173,57
  3. Adam Rippon (Egyesült Államok) 172,98

női kűr:

  1. Alina Zsagitova (OAR) 15,08 pont
  2. Mirai Nagasu (Egyesült Államok) 137,53
  3. Gabrielle Daleman (Kanada) 137,14

Forrás: MTI



Ha érdekesnek találta cikkünket, ossza meg másokkal is!
loading...
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
Aranyérmes a magyar férfi váltó rövidpályás gyorskorcsolyában

Aranyérmes a magyar férfi váltó rövidpályás gyorskorcsolyában



Liu Shaolin elődöntős 500 méteren, Liu Shaoang kiesett

Liu Shaolin elődöntős 500 méteren, Liu Shaoang kiesett



hirdetés
Zagitova az élen, Tóth Ivett szerepelhet a kűrben

Zagitova az élen, Tóth Ivett szerepelhet a kűrben



A Liu fivérek negyeddöntőben 500 méteren

A Liu fivérek negyeddöntőben 500 méteren



hirdetés
hirdetés
hirdetés

A weboldal cookie-kat használ a biztonságos böngészés és a legjobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. (Részletek)

Engedélyezi a cookie-k használatát? Igen