Anglia 2-1-re győzte le Tunéziát

Az utolsó percekben, váratlanul szerezte meg Anglia a győztes gólt

A G-csoportban Tunézia és Anglia válogatottja lép pályára a volgográdi Volgográd Arénában hétfőn 20 órai kezdettel.
Volgográd Aréna Tunézia és Anglia mérkőzik meg a hétfői nap utolsó meccsén (By www.volganet.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65171204)

Hétfőn 20 órai kezdettel a Volgográd Arénában mérkőzik meg egymással a FIFA-világranglista 12. helyén szereplő angol válogatott a listán 21. helyen szereplő Tunéziával.

A mérkőzés előtt Gareth Southgate, az angol válogatott szövetségi kapitánya elmondta, hogy szerinte a korábbi tapasztalatok segítenek annak megértésében, hogy miben fejlődhetnek, és mit kell tenniük.

„A múltból tanulni kell. Ezt a csapatot viszont nem kellene ezzel (mármint a múlttal) terhelni. Ők egy friss csapat. Többségüknek még nagyon kevés válogatottsága van. A jövő mind előttük áll, így a lehetőségekről kell gondolkozniuk”

– tette hozzá Southgate.

Nabil Maaloul, a tunéziai válogatott menedzsere pedig úgy nyilatkozott, a céljuk a tornán nem csupán az, hogy továbbjussanak a második fordulóba, de talán még a nyolcaddöntőbe jutásért is megpróbálnak küzdeni – de hozzátette, hogy „egyúttal gyakorlatiasnak kell maradnunk”.

Megszólalt Alí Malúl is, aki sérülését követően immár 100 százalékban késznek érzi magát a mérkőzésre, és nem is fáj semmije.

„Az Anglia elleni mérkőzés nem lesz egyszerű, egy nagy csapattal nézünk szembe, de remélem, hogy mind készen állunk majd, a célunk pedig a győzelem”

– fogalmazott a tunéziai játékos.

Érdekességek Angliáról:

Anglia immár tizenötödik alkalommal vesz részt világbajnokságon, először 1950-ben tette ezt meg. Legjobb eredményük az 1966-os győzelem volt, legendás játékosaik közé tartozott Bobby Charlton 106 válogatottsággal és 49 góllal, valamint Gary Lineker 80 válogatottsággal és 48 góllal. Jelenlegi sztárjaik közt említhetjük Raheem Sterlinget és Harry Cane-t, szövetségi kapitányuk Gareth Southgate.

Érdekességek Tunéziáról:

Tunézia ötödik alkalommal játszik vébén, először 1978-ban jutottak ki, legjobb eredményük csoportkör volt, amelyet 1978-ban, 1998-ben, 2002-ben és 2006-ban értek el. Legendás játékosaik közt említhetjük Tarak Dhiabot 89 válogatottsággal és 12 góllal, valamint Issam Jemâa-t 84 válogatottsággal és 36 góllal. Jelenlegi neves játékosaik közé tartozik Ájmen Mászlúszí és Vahbí Hazrí, míg szövetségi kapitányuk Nabil Maaloul.

A kezdőcsapatok

Tunézia:

Hassen – Szíám Ben Júszef – Meriah – Fakhereedine Ben Youssef – Badri – Hazrí – Bronn – Alí Malúl – Sassi – Skhiri – Sliti

Anglia:

Pickford – Walker – Stones – Maguire – Lingard – Henderson – Kane – Sterling – Trippier – Young – Dele

Megkezdődött a mérkőzés, Anglia kezdte.

A 2. percben máris jó angol indítással kezdődik a mérkőzés, aztán két jó lehetőség adódik, amelyek egyikét a védők mentették, a másodikat a kapus védte. A 3. percben egy fejest is védett a kapus, ez egyébként is les volt.

Az 5. percben Hassan a vállát fájlalja, ápolni is kellett.

A 10. percben Kane lőtt majdnem 20 méterről, majd angol szöglet következett, miután a labda érintette az egyik tunéziai lábát.

A 11. percben Harry Kane megszerezte az első GÓLT.

13. perc: Hassent ismét ápolni kell. Végül nem is tudja folytatni. Csere: Ben Musztafí érkezik Hassan helyére.

A 18. percben Henderson lövését védte ki Musztafí.

23. perc: Tunézia az ellenfél 16-osáig jutott, majd szöglet következett, amelyet Hazrí végzett el. Később Sliti jóval a kapu fölé lőtte a labdát.

A 26. perc körül 61 százalék az angol labdabirtoklás aránya.

27. perc: Anglia figyelmetlensége miatt Tunézia labdát szerez, de Sassi lövése mellé ment.

33. perc: Walker könyökkel löki félre a tunéziait, büntetőt ítél a játékvezető. Emellé sárga is jár Walkernek.

A 35. percben Sassi lőtte a büntetőt - GÓL! Hiába vetődött jó irányba Pickford, ezt nem tudta kivédeni. Ezzel a góllal Tunézia egyenlített; 1-1 az állás.

38. perc: angol szabadrúgás, a kapu közvetlen közeléből mentettek a tunéziaiak.

44. perc: Musztafí mellett ment el Lingard lövése, de csak kapufát talált.

Három perc a ráadás az első félidő végén.

Az első félidő végén 1-1 az állás.

Megkezdődött a második félidő, Tunézia kezdte. Nem volt csere egyik csapatnál sem.

50. perc: Sterling indul meg a labdával, ám a végén elvéti – a tunéziai hazaadás sem sikerült valami fényesen, így szöglet következett.

57. perc: Henderson jónak ígérkező, ámde túlzottan is hosszú beadásával Alli már nem nagyon tudott mit kezdeni, így most a tunéziaiak szerezték meg a labdát.

60. perc: Trippier harcol ki egy szögletet, Tunézia viszont kivédte a rúgást.

66. perc: jó ideje nem volt helyzet, Henderson most belőtt egy labdát, de nem tudták elcsípni csapattársai.

68. perc: szabadrúgás következik jó helyről, mindeközben csere az angoloknál: Sterling megy le, Rashford jön a pályára.

A szabadrúgást Trippier végezte, de jóval kapu mellé ment a labda.

Eközben a közönség inkább hullámmal és mobiltelefonok zseblámpa-funkciójával szórakoztatja magát...

72. perc: Stones blokkolt egy lövést, Sliti távoli lövése sem járt sikerrel.

A 74. percben csere: Slitit váltja Mohamed Amine Ben Amor.

79. perc: angol szabadrúgás következett a kaputól 21 méterről. Young a labda mögött - a lövés jóval a kapu fölé ment.

80. perc: Csere az angoloknál – Alli megy le, Ruben Loftus-Cheek érkezett a pályára.

A 84. percben a tunéziai kapussal ütközött Stones – Mustafí egy ideig földön maradt, de tudja folytatni.

A 85. percben Tunézia utolsó cseréjére is sor került, Hazrí hagyta el a pályát, Halifa jön a helyére.