Ronaldo góljával 1-0-ra legyőzte Marokkót Portugália

A moszkvai Luzsnyiki Stadionban mérkőzik meg egymással a B-csoportban a Spanyolországgal döntetlent játszó Portugália és a világbajnokságon első, Iránnal folytatott mérkőzését elvesztő Marokkó. Mindkét csapat számára igen fontos volna a győzelem, Marokkónak viszont egyenesen a továbbjutás függhet azon.
Luzsnyiki Stadion A Luzsnyiki Stadionban lép pályára Marokkó és Portugália szerdán (By Mos.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62305555)

A B-csoportban Portugália és Spanyolország találkozóján eseményekben és gólban gazdag mérkőzésen 3-3-mas döntetlen született, míg Marokkó az utolsó pillanatban, Bouhaddouz öngóljával vesztette el pénteki, Irán ellen vívott meccsét.

A ma összecsapó két csapat ugyan már találkozott világbajnokságon egymással, de hiába aratott akkor – egészen pontosan 1986-ban – magabiztos, 3-1-es győzelmet Marokkó, most aligha van esélyük bárminemű győzelemre is európai ellenfelükkel szemben.

Mindkét csapat számára fontos volna a győzelem, Marokkó esetében viszont ennek tétje alighanem egyenesen a továbbjutás – hiszen egy újabb vereség szinte bizonyosan a kiesésüket jelentené.

A kezdőcsapatok:

Portugália:

Rui Patricio – Cédric, Pepe, Fonte, Raphael – Bernardo, William, J. Moutinho, J. Mário – G. Guedes, Ronaldo

Marokkó:

El Kajoui – Hakimi, Da Costa, Benatia, Dirar – Ziyach, Boussoufa, El Ahmadi, N. Amrabat – Belhanda, Boutaib

A játékvezető az amerikai Mark Geiger.

Megkezdődött a mérkőzés, a marokkóiak kezdtek.

A 2. percben Boutaib a kapu fölé fejelte a labdát.

4. perc: portugál sarokrúgást újabb szöglet követ, és a 4. perc végén megszületik az első GÓL. Ronaldo fejelte be, Moutinhóé a gólpassz.

9. perc: Ronaldo Guerreirótól kapott labdát lőtt leheletnyivel a kapu mellé.

Ronaldo eközben 85 válogatottbeli góllal európai gólrekorderré vált, megdöntve Puskás Ferenc Európa-rekordját.

12. perc: Rui Patricio marokkói fejest védett.

18. perc: marokkói lövőhelyzet, Cédric lépett bele.

19. perc: ismét jó marokkói helyzet ígérkezett, de Moutinho gyorsabb volt a marokkóinál.

A 23. percben távoli labdát védett Rui Patricio.

25. perc: Benatia lökte fel hátulról Ronaldót.

26. perc: Guerreiro és Amrabat rángatják meg egymás mezét a 16-oson belül, mehet tovább a játék.

31. perc: Ronaldo végzi a portugál szabadrúgást – bele a sorfalba. Előzőleg J. Mariót lökték el kicsivel a 16-os előtt.

51 százalék a marokkói labdabirtoklás aránya a 39. percben.

39. perc: Ronaldo lövését bravúrosan védte El Kajoui.

A 40. percben Benatia sárga lapot kapott, Ronaldót rúgta.

43. perc: Moutinho ismét nagyszerűen mentett.

45. perc: Belhanda szorult ápolásra, de úgy tűnik, nincs nagyobb baj.

Három perc a hosszabbítás az első félidő végén.

47. perc: a marokkói szabadrúgás esélyesnek indult, Belhanda csúsztatott mellé.

Pepe szabadrúgásával ért véget az első félidő, jelenleg 1-0 az állás Portugália javára.

Megkezdődött a második félidő, egyik oldalon sem történt csere.

48. perc: Fonte fejelt, de a kapu fölé. Közben egyébként is lökött, amiért szabadrúgást ítéltek.

55. perc: Belhanda lövését védte Rui Patricio.

Az 56. percben nagyszerű szabadrúgást végzett Ziyach, a kapus azonban bravúrosan védte a felpattanó labdát.

58. perc: Ziyachnak most nem jött össze az előbbihez hasonlóan szép szabadrúgás.

Az 59. percben csere a portugáloknál: Bernardo Silva hagyja el a pályát, Martins érkezik.

60. perc: Benatia szerezhette volna az első marokkói gólt, de némileg kapu fölé ment a labda.

67. perc: Szabadrúgás Marokkó javára – Ziyach rúgta el a labdát, picivel ment a kapu fölé. Ez már a 12. kapuralövési kísérlet volt a marokkóiak részéről, ami mintegy kétszerese a portugálok kísérletei számának. Labdabirtoklás tekintetében is marokkói fölény jellemző.

69. perc: Csere mindkét csapatnál. Boutaib megy le, el-Kabi érkezik a marokkóiaknál, míg a portugáloknál Fernandes jön fel és Mário távozik.

A 75. percben a marokkóiaknál Belhanda helyére érkezik Carcela.

79-80 perc: Marokkói szöglet következett, aztán még egy.

81. perc: Pepe kezét érintette a – felpattanó – labda, mehetett tovább a játék.

84. perc: a 16-oson kívül Benatia szabálytalankodott, szabadrúgást ítélt a játékvezető. Ronaldo végezte a szabadrúgást, de ismét a sorfalba ment a labda.

A 86. percben marokkói csere: El Ahmadi megy le a pályáról, Fajr érkezik.

A 88. percben portugál csere: Moutinho megy le, Silva érkezett a helyére. Rögtön ezután Pepe szabadrúgása következett.

A 90. percben Ziyach helyzete után Pepe blokkolt.

5 perc a hosszabbítás.

92. perc: Adrien Silva sárgát kapott.

93. perc: Marokkó kicsi híján ismét gólt szerzett Benatia jóvoltából, de kapu fölé ment a labda.

Véget ért a mérkőzés, a marokkóiaknak végül nem sikerült gólt szerezniük.