Dánia és Ausztrália 1-1-es döntetlent játszott

Ismét videóbírós büntetőből született gól

A C-csoport mérkőzésén a dán válogatott találkozik az ausztráliaival a Szamara Arénában 14 órai kezdettel. Az általános várakozások szerint döntetlennel vagy Dánia győzelmével végződhet a mérkőzés, ám az ausztrálok Franciaország ellen is felülmúlták a várakozásokat, így aztán okozhatnak még meglepetést...
Szamara Aréna Dánia és Ausztrália lép pályára a C-csoport mérkőzésén a Szamara Arénában (Készítette: Serega2363 - A feltöltő saját munkája, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70023392)

A világbajnokságon második mérkőzésének néz elébe 14 órai kezdettel Dánia és Ausztrália együttese a Szamara Arénában, előzőleg a vb egyik favoritja, Franciaország 2-1-re győzte le az ausztrálokat, míg a dánok Peruval szemben szerezték meg a győzelmet egy góllal.

Az ausztrálok szövetségi kapitánya, Bert van Marwijk előzetesen úgy vélekedett a csütörtöki mérkőzésről, hogy noha Franciaország kétségtelenül remek tehetségeket tud felvonultatni, Dánia sokkalta inkább csapatként tekinthető veszélyesnek. A mai meccsen egyébként – amennyiben még reális reményeket dédelgetnének a továbbjutás iránt – az ausztrál együttes nem engedhet meg magának vereséget. Ha pedig szeretnének győzelmet aratni, valahogyan meg kell találniuk a módját a többnyire remekül működő védelem áttörésének.

Az ausztrálok kapitánya arra számít, hogy egy fizikailag erős csapattal kell szembe néznie a válogatottnak, ráadásul ellenfelük jól kihasználja azon előnyét is, hogy számos igen magas játékosa van. Kiemelte, hogy a világranglistán tizenkettedik csapat ugyan nélkülözi a franciák kreativitását és kiválóságát, ám csapatként mégis veszélyesek.

Többen egyébként azt kérték az ausztrál kapitánytól, hogy küldje pályára a 38 éves Tim Cahillt a vébén, miután a tehetséges futballista a Franciaország elleni meccsen a kispadon maradt. A legfiatalabb játékos, Daniel Arzani is szerezne bemutatkozni a világbajnokságon a kezdőcsapatban, hiszen az első mérkőzésen csak néhány percet kapott csereként.

Van Marwijk a szerdai sajtótájékoztatón ezekben a kérdésekben már szűkszavúbb volt, határozottan le is szögezte, hogy a változásokról, vagy azok hiányáról nem áll szándékában beszélni – de állította, hogy „alaposan elemezték” a játékot.

„Dánia egy olyan csapat, amely ellen nagyon nehéz lesz játszani, de napról napra magabiztosabbakká válunk az iránt, hogy hogyan szeretnénk játszani, és szerintem ez nagyon fontos”

– mondta a kapitány, aki szerint nemcsak a saját játékukat, de a dánok esetleges gyengeségeit is alaposan meg kell figyelniük.

Kezdőcsapatok

Dánia:

Schmeichel, Kjær, Christensen, Delaney, N. Jørgensen, Eriksen, Dalsgaard, Stryger, Schöne, Yurary, Sisto,

Ausztrália:

Ryan, Milligan, Leckie, Kruse, Nabbout, Mooy, Jedinak, Behich, Sainsbury, Rogic, Risdon

Elkezdődött a mérkőzés, a dánok kezdtek. Már az első percben szabadrúgást is végezhettek, az ausztráloknak sikerült menteni.

2. perc: Az első szögletre is sor került, dán játékosról ment ki oldalra a labda.

5. perc: Leckie indult meg a labdával, majd egy jó passzal került az ellenfél 16-osa közelébe a labda, de végül szöglet lett az akcióból.

A 7. percben dán GÓL született, Eriksen lőtte be a kapuba. Ezzel Dánia megszerezte a vezetést.

Már a 8. percben jó ausztrál helyzet is ígérkezett, de szöglet lett belőle.

16. perc: Dánia kapott szabadrúgást.

19. perc: Jó ausztrál indítás után ismét a dánoknál a labda. Rövidesen aztán az ausztrálok visszaszerezték a labdát, majd Kjær a kapu közelében csípte el.

22. perc: Sisto lövőhelyzetben, Ryan védte a lövését.

A 24. percben remek dán helyzetet sikerült kialakítani, de egy elvétett fejest követően a kapu mellé ment a labda.

30. perc: Leckie beadása jól indult, Kruse lőtte volna el a kapu közelében, de a dánok beleléptek a lövésbe.

31. perc: Rogic marad egy ideig a földön, a játékvezető szerint nem jár a szabadrúgás.

35. perc: A videóbíró egy tizenegyesgyanús helyzetet jelzett. Poulsen keze ért bele a labdába, büntetőt ítéltek meg végül. Poulsen még egy sárgát is kapott, ez már ráadásul neki a második.

39. perc: Jedinak lövi be a büntetőből a GÓLt. Ezzel egyenlített Ausztrália.

A 41. percben dán szabadrúgás – Ryan nagyszerűen védett.

Két perc a hosszabbítás az első félidő végén.

Az első félidő végén 1-1 az állás.

Megkezdődött a második félidő, csere nem volt egyik oldalon sem. Most az ausztrálok kezdtek.

Érdekesség: az első félidőben 53 százalékos labdabirtoklás volt jellemző Ausztráliára, ám a dánok passzpontossága (87 százalék) picivel jobb volt, mint az ausztráloké (84. százalék).

51. perc: Sisto lőtte kapu mellé a labdát.

56. perc: most az ausztrálok számára adódik jó helyzet, amelynek viszont egy elhibázott beadás vet véget.

58. perc: A dánok cserélnek – Poulsen távozik a pályáról, Braithwaite érkezik a helyére.

A 67. percben nagy dán mentést láthattunk.

67-68. perc: Csere mindkét csapatnál – Arzani váltja Kruse-t, Cornelius Jorgensent.

71. perc: Mooy lőtt, de nem találta el a kaput.

Rogic lőtt, de Schmeichel védte.

72. perc: Sisto lőtt, csak picivel hibázta el a kaput.

73. perc: Nabbout a földön, látszólag a válla sérült meg elég csúnyán - ápolásra is szükség van. Sőt, csereként érkezik a pályára Juric.

81. perc: Arzani egy jól sikerült csel után belőtte középre, de senki nem ért hozzá.

A 82. percben Irvine érkezett Rogic helyére az ausztráloknál.

84. perc: Sisto reklamálásért kapott sárgát, előtte ausztrál szabadrúgást ítéltek meg.

88. perc: Arzani lőtt a 16-osnál, ám Schmeichel védte - majd az újabb ausztrál lehetőség is hasonlóképpen végződött.

90. perc: Eriksen kapásból próbálkozott, de a kapu mellé lőtte a labdát.

3 perc a ráadás.

92. perc: Dán sarokrúgás jött még a végére, de Ryan védte Braithwaite lövését.