2-0-ra nyert Brazília Costa Rica ellen

A 2018-as labdarúgó-világbajnokság E csoportjának második fordulójában elsőként a brazil válogatott mérkőzik meg Costa Rica csapatával a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban. A játékvezető a holland Björn Kuipers lesz.
A szentpétervári Kresztovszkij Stadion - 2018. június 22. Kresztovszkij Stadion (Szentpétervár) (Forrás: By Andrew Shiva / Wikipedia, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50827443)

A labdarúgó-világbajnokság múlt vasárnap esti mérkőzésén a brazilok nem igazán hozták a tőlük megszokott formájukat, így Svájccal 1-1-et játszottak, míg Costa Rica ugyanezen játéknap délelőtjén 1-0-ra kikapott Szerbiától.

Brazília a legutóbbi tíz, Costa Rica ellen játszott válogatott mérkőzéséből 9-et megnyert, csupán egy barátságos találkozót vesztett el 1960-ban.

Ez lesz Brazília és Costa Rica 3. világbajnoki összecsapása.

Kezdőcsapatok:

Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho, Casemiro, Philippe Coutinho – Willian, Gabriel Jesus, Neymar.

Szövetségi kapitány: Tite

Costa Rica: K. Navas – Gamboa, Acosta, G. González, Ó. Duarte, B. Oviedo – Venegas, D. Guzmán, Borges, B. Ruiz – Urena.

Szövetségi kapitány: Óscar Ramírez

Megérkeztek a csapatok, a himnuszok után pedig kezdődik a mérkőzés. Brazília kékben, Costa Rica fehérben lép pályára.

1. perc - Costa Rica nyitja a mérkőzést.

Az Ermitázs kandúrja, Achilles, a brazil labdarúgó-válogatott győzelmét jövendölte nemrég. Hamarosan kiderül, hogy igaza lesz-e.

3. perc - A Svájc ellen bombagólt szerző Coutinho-é a meccs első helyzete, de egyenlőre csak a Costa Rica-i kapu fölé sikerül rúgnia a labdát.

9-10. perc - Brazil szabadrúgás, Neymar végzi, de Costa Rica kivágja.

11. perc - Casemiro kocog le a pályáról orrvérzése miatt, a többiek addig járatják a labdát, amíg ápolják.

13. perc - Veszélyes Costa Rica-i helyzet alakul ki, Borges talál tiszta utat a labdának, de az pár centire a kapu mellett halad el.

14. perc - Neymar a földre kerül, a bal bokáját fájlalja.

16. perc - Brazil szabadrúgás következik egy Costa Rica-i falt után. Neymar adja be a labdát, de kaura lövés nem alakul ki.

18. perc - Ismét Neymar rúg szabadot, miután Venegas fellöki, a labda végül Navas-é lesz.

22. perc - Brazil szabad jön, Neymar ível, de ez is Navas-é lesz.

26. perc - Gyönyörű brazil akciót láthatunk Gabriel Jesus-tól és Marcelo-tól, be is megy a labda a hálóba, de les!

Brazília folyamatosan támadja a Costa Rica-i kaput, ami által hatalmas a nyomás Navas előtt. Costa Rica egyszerűen nem tud átmenni a brazil térfélre. Érik a brazil gól.

A brazil labdabirtoklásból is látszik, hogy nagyon ragaszkodnak támadó pozíciójukhoz. Kérdés, hogy meddig tudják ezt a tempót bírni szuflával.

Brazil - Costa Rica-i labdabirtoklási arány, 1 félidő 2018. 06. 22.Brazil - Costa Rica-i labdabirtoklási arány, 1 félidő

38. perc - Brazil szöglet, Willian adja be a labdát, Costa Rica-i kontra lesz belőle, ami lessel végződik.

41. perc - Marcelo lő hatalmasat a Costa Ricai kapuba, Navas fogja meg a labdát.

+1 perc hosszabbítás

45+1. perc - Costa Rica harcol ki egy szabadrúgást. Guzmán a labda mögött, de olyan helyre sikerül berúgnia a labdát, ahol nem várta senki.

Vége az első félidőnek, az állás 0-0.

Folytatódik a mérkőzés, kezdődik a második félidő. A brazil csapatnál volt egy csere, Willian-t cserélte le Tite kapitány, helyére Costa érkezik.

47. perc - A második félidő első támadása is Brazíliához köthető, Gabriel Jesus ad nagyszerű labdát Neymarnak, aki Navas ölébe rúgja a labdát.

49. perc - Gabriel Jesus lövi kapura a labdát, ami a kapufáról pattan ki.

50. perc - Brazil szöglet, Neymar adja be a labdát, de kibikázzák középről.

51. perc - A harmadik brazil szöglet jön, Costa Rica elképesztőel beszorul, viszont folyamatosan szépen védekezik.

54. perc - Costa Rica cserél. Bolaños jön Ureña helyére.

56. perc - Ismét Neymar lő kapura, Navas véd.

57. perc - Brazil szöglet, majd egy másik követi, mindkettőt Neymar teszi be, Costa Rica kontrázik, de veszélytelenül.

58. perc - Coutinho tud helyzetet találni, kapura lő, de ez a labda is Navasnal köt ki.

59-60. perc - Bolaños harcol ki egy szögletet és ő is végzi el. Neymar elesik. Végre sikerül elvégezni a szögletet, hatalmas kihagyások Costa Rica-nál, majd Brazília szerzi meg a labdát, Neymar kontrázik, de a kapu előtt nem lesz jó az átadása. Ez a támadás is kudarcba fullad.

Egyértelműen látszik, hogy a brazil csapat nagyon idegesen játszik, s bár sárga lap még nem esett, nem várat magára az sem sokat.

68. perc - Csere a braziloknál. Paulinho helyére Firmino érkezik.

70. perc - Brazil szöglet.

Nem lanyhul a brazilok támadása, 20 perccel a meccs vége előtt is minden alkalmat kihasználnak a gólrúgásra. Navas egyenlőre áttörhetetlennek bizonyul.

71. perc - Hatalmas helyzetet hagy ki Neymar, egy szinte üres területen mehet a kapuval szemben, de a labda elmegy a kapu mellett.

75. perc - Cserél Costa Rica. Gamboa helyére érkezik Calvo.

76. perc - Neymar újabb sarokrúgását ismét kifejelik.

78-79. perc - 11-es kap Brazília, Gonzales kap oda Neymarnak, aki eldől. A játékvezető a videóbírót nézi vissza. Nincs 11-es.

81. perc - Neymar sárga lapot kap reklamálásért.

83. perc - Costa Rica ismét cserél, Guzmán helyére jön Tejeda.

84. perc - Acosta kap sárga lapot időhúzásért.

87. perc - Acosta és Duarte került a földre egy-egy brazil pofontól.

89. perc - Navas a földön marad, miután egy brazil támadóval összeütközött.

+6 perc hosszabbítás

90 +1. perc - Coutinho bekanalazza a labdát a Costa Ricai kapuba. GÓL!

Vezet Brazília 1-0-ra.

90 +2. perc - Brazil csere, Jesus helyére érkezi Fernandinho.

90 +7. perc - GÓL! Neymar szerez könnyedén még egy gólt, ezzel megszerezte 56. gólját, mellyel már egyedül harmadik a brazil válogatott gólszerzőinek örökrangsorában.

Björn Kuipers lefújja a mérkőzést, vége a játéknak. Costa Rica már biztosan kiesik ezzel a vereséggel a tornáról.