Németország az utolsó percekben szerezte meg a győzelmet jelentő gólt

Németország-Svédország: 2-1

A szombati nap utolsó mérkőzésén Svédország és Németország válogatottja mérkőzik meg egymással a szocsi Fist Stadionban. Előzőleg Svédország 1-0-ra győzte le Dél-Koreát, míg Németország 1-0-ra kapott ki a mexikói válogatottól.
Szocsi stadion A svéd és a német válogatott küzd meg egymással az F-csoportban (By Эдгар Брещанов - https://www.soccer.ru/galery/995258/photo/652541, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60391596)

Szombat este 20 órai kezdettel az F-csoportban a svéd és a német válogatott játszik egymás ellen, miután korábban a németek 1-0-ra kaptak ki Mexikótól, a svédek pedig egy büntetőből lőtt góllal szerezték meg a győzelmet ázsiai ellenfelükkel szemben.

Miután Mexikó nemrégiben legyőzte Dél-Koreát, csoportja élén áll a begyűjtött hat ponttal. Amennyiben ezen a meccsen Svédország legyőzi a német válogatottat, úgy utóbbi kieshet.

Joachim Low, a német válogatott szövetségi kapitánya korábban megjegyezte, nem lát okot arra, hogy elveszítse a fontos játékosai iránti bizalmát egyetlen rossz játék miatt, de néhányan azért a kispadon köthetnek ki.

„De bízom bennük, mert továbbra is nagyon magas szinten vannak. Ezen játékosok megkérdőjelezése végzetes volna. (…) Semmi értelme megkérdőjelezni az alapelveinket. Lesznek javítások, hogy reagáljunk a hibákra, de nem vonjuk kétségbe a játékstílusunkat”

– tette hozzá a szövetségi kapitány.

Kezdőcsapatok:

Svédország

Olsen, Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson, Larsson, Ekdal, Berg, Forsberg, Claesson, Toivonen

Németország

Neuer, Hector, Draxler, Kroos, Werner, Reus, Müller, Rüdiger, Boateng, Kimmich, Rudy

Megkezdődött a mérkőzés, a svédek kezdtek.

2. perc: Werner hozta helyzetbe Draxlert, svéd védőről pattant le a labda.

4. perc: Granqvist blokkolta Hector lövését.

9. perc: Újabb német helyzet, de óriási svéd mentés lett a vége.

12. perc: remek svéd helyzet, Berg a német tizenhatoson belül esik aztán - de még a videóbíró sem ellenőrizte a helyzetet. Pedig látszólag Boateng keze is benne volt a dologban...

19. perc: Rudy próbálkozott, de a kapu mellé ment a labda.

25. perc: Rudy maradt a földön, ápolni is kellett. Az orrát találta egy előtte átugró svéd lába.

29. perc: Augustinsson végezte a svéd szögletet, nem lett belőle veszélyes helyzet.

Rudy még a 30. percben sincs a pályán, percek óta játszottak már emberhátrányban a németek, mire döntöttek a cseréről.

31. perc: Guendogan lép a pályára a sérülést szenvedett Rudy helyére.

32. perc: Toivonen lő be egy nagyszerű GÓLt, ezzel vezetnek a svédek.

39. perc: Olsen remekül védte az irányt változtató labdát.

44. perc: veszélyes svéd kontra, de a vége kissé bizonytalan volt, így a németek szereztek labdát.

45. perc: Boateng lőtt, de a kapu mellé.

Két perc a hosszabbítás az első félidő végén.

47. perc: Berg lövését Neuer védte nagyszerűen.

Az első félidő végén Svédország vezet 1-0-ra.

Megkezdődött a második félidő, a németek kezdenek. Cseréltek is, Draxler helyett immár M. Gomez a pályán.

A 48. percben Reus egyenlít! GÓL!

49. perc: Újabb megpattanó labda, ez szöglet lett.

51. perc: német szabadrúgás, Müller ért fejjel a labdába, ám a kapu mellé ment a labda.

63: Rövid időn belül két jó német keresztlabda, a másodikat a svéd blokkba sikerül lőni.

52. perc: Ekdal sárga lapot kapott.

56. perc: Ismét jó német helyzet, Olsen véd.

68. perc: Boatengtől Gomezhez került a labda, ő azonban alaposan a kapu fölé-mellé rúgta. Egyébként is lest jeleztek, bár kétes, hogy igaza volt-e a partjelzőnek.

71. perc: Boateng kapott sárgát.

Svéd csere a 74. percben – Claesson helyére érkezik Durmaz.

76. perc: Forsberg lövését védi Neuer.

A 77. percben ismét svéd csere – Toivonen megy le, Guidetti érkezik a helyére.

81. perc: Müller beadása után Werner lő jó helyzetből, de kapu fölé ment a labda.

82. perc: Boateng piros lapot kapott, Granqvist a reklamálásért sárgát.

83. perc: Hatalmas svéd helyzet adódott, a kapus is megcsúszott kicsit, mégsem jött össze a második svéd gól.

87. perc: Német csere – Hectort váltja Brandt.

88. perc: Olsen védi remekül Gomez fejesét.

A 90. percben még a svédek is cserélnek – Berg távozik a pályáról, Thelin jön a helyére.

Öt perc a hosszabbítás.

91. perc: Werner beadásából ismét szöglet lesz.

92. perc: Brandt a kapufát találta el.

A 94. percben Kroos végezte a szabadrúgást, és belőtte a mérkőzést alighanem eldöntő GÓLT!

97. perc: Larsson sárgát kap kezezésért.