Svájc 2-2-es döntetlent játszott Costa Ricával

A döntetlen a svájciaknak elég volt a legjobb tizenhat közé jutáshoz

A biztos kieső Costa Rica lép pályára Svájc ellen a Nyizsnyij Novgorod Stadionban szerda este 20 órai kezdettel. A jelenleg a csoport második helyén álló svájciak számára a legfontosabb most az lesz, hogy elkerüljék a vereséget, és így biztosíthassák továbbjutásukat a legjobb tizenhat közé.
Nyizsnyij Novgorod Stadion A biztos kieső Costa Rica lép pályára Svájc ellen a Nyizsnyij Novgorod Stadionban (By Bestalex - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68911086)

Az oroszországi világbajnokságon eddigi két mérkőzéséből Svájc egy győzelmet és egy döntetlent tudott elérni. Míg Brazíliával folytatott meccsén 1-1, addig a Szerbia elleni találkozón 2-1 lett a végeredmény.

Costa Rica ezzel szemben – hiába küzdött keményen és vitt véghez olykor igen ígéretes támadásokat – eddig csak két vereséget tudhat maga mögött. Szerbiától 1-0-ra, Brazíliától pedig 2-0-ra kapott ki az így biztosan kieső és jelenleg 0 pontos közép-amerikai válogatott.

Brazíliának és Costa Ricának a továbbjutáshoz a fentiek fényében immár elég a döntetlen is, míg a biztos kieső Costa Rica mindenek előtt azért küzdhet a pályán, hogy szépen zárhassa a világbajnokságot.

Svájc:

Sommer – Lichtsteiner, Schär, Akanji, R. Rodríguez – Behrami, G. Xhaka – Shaqiri, Dzemaili, Embolo – Gavranovic

Costa Rica:

K. Navas – Gamboa, Acosta, G. González, Menley, B. Oviedo – Colindres, D. Guzmán, Borges, B. Ruiz – Campbell

Megkezdődött a mérkőzés, a svájciak kezdtek.

1. perc: Embolo került a földre, szabadrúgás jár Svájcnak.

2. perc: Shaqiri végezte a szabadrúgást, csapattársa, Gavranovic éppen nem érte el a labdát.

5. perc: Campbell rúgta középre a labdát, a kapus védett.

6. perc: Campbell ismét lőtt, amit Sommer védett. Kicsivel később ismét Sommer bravúrjára volt szükség, mivel újból Costa Rica lövése veszélyeztette a svájci kaput.

10. perc: Colindres lövése kapufát talált.

12. perc: Gamboa kapott sárgát, miután megrúgta Embolót.

17. perc: Kapu mellé ment Gavranovic lövése, előzőleg Shaqiri rontott el egy passzt.

19. perc: Colindres lövését védte Sommer.

A 20. percben Costa Rica első szögletét végezte, a svájci kapus ismét védett.

24. perc: Costa Rica ismét megindult, és a tizenhatoson belülre került, az utolsó pillanatban mentettek a svájciak. Aztán ismét Costa Rica-i szöglet következett, de ez túl hosszúra sikerült.

29. perc: Campbell könyöklés miatt kapott sárgát, Akanji került a földre. A Costa Rica-i hiába kifogásolta, hogy nem volt szándékos a mozdulata.

31. perc: Svájc vezet Dzemaili GÓLjával! Így 1-0 az állás Svájc javára.

33. perc: González most sikeresen blokkolta Dzemaili lövését.

36. perc: Colindrest rúgták lábon, ezért Lichtsteiner kapott sárgát.

43. perc: Embolo lövését védte a kapus, nem volt nehéz dolga.

Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

Svájc 1-0-ára vezet az első félidő végén.

Megkezdődött a második félidő, amelyet Costa Rica kezdett. Csere nem volt egyik oldalon sem.

48. perc: Campbell jó helyzetbe került, lőtt is, de a kapu mellé ment a labda.

49. perc: Rodríguez lőtt, a labda kicsivel a kapu felett száguldott el.

52. perc: Navas védte Embolo lövését.

54. perc: Oviedo előtt állt egy ígéretes lehetőség, nem sikerült élnie vele - a kapu mellé-fölé ment a labda.

56. perc: GÓL! Kendall Manley Waston szögletrúgás után jutott labdához, be is fejelte – ezzel egyenlített Costa Rica. 1-1 tehát az állás.

60. perc: Csere Svájcnál – Behramit váltja Zakaria.

67. perc: Oviedóhoz került a labda, majd blokkoltak a svájciak.

69. perc: Ismét cseréltek a svájciak, Drmic érkezett Gavranovic helyett. Röviddel ezután Costa Rica jöhetett szabadrúgással – a kapus reklamált, hogy meglökték, csakhogy ezt saját csapattársa, Zakaria tette. Mindenesetre a labda a kapu mellé ment.

74. perc: Oviedo rúgta fel Shaqirit, a Costa Rica-i szerint ő a labdát vette célba – mindenesetre mehetett tovább a játék.

75. perc: Most pedig a csereként beállt Zakaria állította meg Gamboát, a svájci ezért sárgát is kapott.

78. perc: Drmic fejelte a keresztlécnek a labdát – Navas most nem nagyon tudott volna védeni.

81. perc: Svájc cserélt – Shaqiri hagyta el a pályát, és Lang érkezett a helyére. Costa Ricánál is csere, ott Wallace váltja Colindrest.

83. perc: Sárga lapot kapott Schär. Teljesen feleslegesen szabálytalankodott, méghozzá tette ezt úgy, hogy ezzel a következő mérkőzésen nem léphet pályára...

85. perc: Wallas és Lichtsteiner elég csúnyán összefejelt, aztán ment tovább a játék.

87. perc: Zakaria beadása után Drmic megszerezte a mérkőzés második GÓLját. Ezzel svájc vezet 2-1-re.

89. perc: Büntetőt kaphat Costa Rica, elemzi a videóbíró. Rodríguez sárgát kap, ahogyan Waston is.

90. perc: Visszavonták a tizenegyest. Ahogyan Rodrígueznek sem jár végül a sárga.

91. perc: Még cseréltek egyet a Costa Ricaiak, Azofeifa jött Guzman helyére. Gamboa pedig egy perccel később Smith váltotta.

92. perc: Most már tényleg büntetőt kap Costa Rica, Campbellel szemben szabálytalankodtak. Ruiz a labda mögött.

93. perc: GÓL! Costa Rica büntetőből rúgott góllal egyenlített. A kapus fejéről ment be a labda, de gól volt.