A címvédő Németország 2-0-ra kikapott a Koreai Köztársaságtól, és ezzel kiesett a vébéről

Az F csoportból az eddig 0 pontos Dél-Korea és a 3 pontos Németország csap össze a Kazán Arénában. A játékvezető az amerikai Mark Geiger lesz.
Kazán Aréna - 2018. június 27. Kazán Aréna (By Kazaneer - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35861105)

Dél-Korea első meccsén Svédországtól kapott ki 1-0-ra, második találkozóján pedig szintén alul maradt, akkor Mexikó ellen 2-1 arányban. Németország ide első vébétalálkozóját elvesztette 1-0-ra Mexikó nemzeti válogatottjával szemben, míg Svédországot sikerült legyőznie 2-1-re, így megszerezve első 3 pontját.

Dél-Korea és Németország eddig két alkalommal találkozott egymással világbajnokságon, melyek során mind a kétszer a németek nyerték a meccset.

Dél-Korea mindezidáig csak egyetlen találkozót tudott megnyerni Németország ellen, egy 2004-es barátságos mérkőzést 3-1-re.

Németország eddig 5 vébémeccset játszott ázsiai ellenfél ellen, s mind az ötöt meg is nyerte, összesen 19 gólt szerezve rajtuk. Az utolsó három ilyen találkozón még gólt sem kapott ellenfelétől.

Dél-Korea a legutóbbi négy vébémeccsének mindegyikét elvesztette, tehát biztosan nem lesz könnyű dolguk a németekkel.

Az F csoport pontállása jelenleg:

Mexikó: 6 pont
Németország: 3 pont
Svédország: 3 pont
Dél-Korea: 0 pont

Kezdőcsapatok:

Dél-Korea: Cso Hjun Vu – Li Jong, Dzsang Hjun Szu, Jun Jung Szon, Kim Jung Gvon, Hong Csul – Ku Dzsa Csol, Dzsung Vu Jung, Li Dzse Szung – Mun Szon Min, Szon Hung Min.

Szövetségi kapitány: Shin Taejong

Németország: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Hector – Khedira, Kroos – Goretzka, Özil, Reus – Werner.

Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Megérkeztek a csapatok a pályára, a himnuszok elhangzása után kezdődik a mérkőzés. Dél-Korea pirosban, Németország zöld-fehérben játszik ma.

1. perc - A német válogatotté a kezdő rúgás.

7. perc - Sárga lapot kap Dzsung Vu Jung, Hectorral szabálytalankodott.

10. perc - Német szabadrúgás, Kroos adja középre, de kicsúsztatják.

12. perc - Goretzka és Werner indítanak támadást, de Hong kiváló védekezése megtorpantja akciójukat, német szöglet jön, Cso húzza le.

14. perc - Német szöglet kicsiben, Kroos, de veszélytelen. Koo marad a földön.

16-17. perc - Német kirúgással folytatódik a játék. Dél-Koreai szabad jön, Dzsung adja be, Neuer véd. Son szöglete jön, beadja, kapáslövés lesz belőle, de a kapu fölé megy a labda.

22. perc - Hong Csul kap sárga lapot.

23. perc - Dél-Koreai helyzet, Szon rúgja a labdát a kapu fölé.

27. perc - Jun Jung Szont kell ápolni.

28. perc - Kroos lő középre, de kifejelik a másik oldalra.

A labdabirtoklási arány jelenleg 70-30% a németek javára, azonban Dél-Korea több támadást könyvelhet el magának. Egyenlőre nem találták meg egymás gyenge pontját, a német csapat sem hozza a formáját.

31. perc - Reus kap jó passzt, de kézzel tud csak beleérni, így lefújják az akciót.

34. perc - Moon löki fel Özilt, a németek rúghatnak szabadot, de az akció most sem tudja áttörni az ellenfél védelmét.

37. perc - Werner szerez szögletlehetőséget. Kroos adja a labdát középre, Hummels lövi kapura, Cso véd.

39. perc - Lee marad a földön, ápolni kell.

41. perc - Werner lő jobbal 12-ről, a belépő Kimről a jobb felső fölé pattan a labda.

+3 perc hosszabbítás

A német csapat egyetlen próbálkozása sem tudja áttörni a dél-koreai falat, valamit a szünetben ki kell találniukk, hogy győzni tudjanak.

Vége az első félidőnek, az állás 0-0.

Folytatódik a mérkőzés, kezdődik a második félidő. Csere egyik csapatnál sem volt.

46. perc - Dél-Korea nyitja a félidőt. Máris dél-koreai helyzet alakul ki, Neuer véd.

48. perc - Szépen építi fel Németország támadását, Goretzka fejel a támadás végén, Cso véd hatalmasat. Moon szabálytalankodik, sárga lapot kap.

51. perc - Werner és Özil játékából Werner lő kapura, de fölé.

A másik mérkőzésen Svédország szerez gólt Mexikóval szemben, így Németország kiesésre áll.

53. perc - Német szöglet, Kroos ível középre, de veszélytelen a beadása.

55. perc - Dél-Koreai csere, Koo megsérül, ezért le kell jönnie, helyére Hvang érkezik.

58. perc - Németország is cserél, Khedira helyére Gómez jön.

60. Perc - Özil alakít ki helyzetet, lágyan teszi a labdát a kapura, de mellé.

63. perc - Dél-Koreai helyzet, Szon lő a kapu fölé, a németek ismét cserélnek, Goretzka jön le, helyette Müller lép pályára.

A svédek még egy gólt lőttek, így más 2-0-ra vezetnek Mexikóval szemben.

64. perc - Német szöglet után Werner rúg a kapu mellé.

65. perc - Szont fellökik, majd színészkedésért sárga lapot kap.

68. perc - Gómez bombafejesét magabiztosan fogja meg Cso.

69. perc - Dél-Koreai csere, Moon helyére jön Csu.

70. perc - Kroos vágja a labdát a kapu fölé.

Eddig 13 német helyzetből egy sem talált kapuba. Dél-Korea 6 helyzetet tudhat maga mögött.

71. perc - Kimmich érkezik és adja be a labdát Gómeznek, de nem éri el a passzt, az akció meghiusul.

Folyamatos nyomás alatt a dél-koreai kapu.

74. perc - Német szabadrúgás, Kroos  adja középre, de kivágják ívelését.

A svédek már 3-0-ra vezetnek.

75. perc - Dél-Korea végre eljut a középvonalig, de nem sokáig tud felszabadulni a német nyomás alól.

A németek már 15 helyzetnél járnak.

78. perc - Német szöglet, német csere, Hector helyére érkezik Brandt, Kroos beadott szögletét Cso húzza le. Szon jut labdához és indul meg, lövése éépenhogy elkerüli a kaput.

79. perc - Dél-Korea cserél, H Wang helyett Go jön a páylára. Közben a szögletet is elvégezte Dél-Korea, de eredménytelen lett.

80. perc - Dél-Korea indul meg, de az akció lefullad.

Hihetetlen, a hatalmas németek dühöngnek, hogy nem tudnak gólt rúgni. Egyszerűen tehetetlennek tűnnek.

83. perc - Reusnak is sikerül a kapu mellé lőni.

85. perc - Brandt lövése a blokkba akad el, Kroos a kapu főlé bikáz.

+6 perc hosszabbítás

86. perc - Dél-Koreai szöglet, Szon labdája hosszúnak bizonyul, Kimmich fejeli haza.

87. perc - Hummels fejel hatalmasat a kapu fölé.

Ennyi német kihagyott helyzet egy meccsen nem is lehetséges.

88. perc - Kimmich kerül a földre, szabadrúgás. Újabb német helyzet, Kroos lövését védi Cso.

89. perc - Neuer kirúgás, Dél-Korea indul meg, majd bedobás.

90. perc - Dél-Koreai szöglet, Lee Yong a földön, Kroos lágyékon rúgta a labdával.

90 +1-2. perc - Lee-t még mindig ápolják. A szögletet Szon adja be, Kim bekanalazza a GÓL!-t, de videóbíróval vizsgálják.

1-0 az állás, Dél-Korea vezet, Németország lehet, hogy ki fog esni a csoportban jelenleg utolsóként.

90 +5. perc - Hummels fejel a kapu fölé.

90 +6 perc - Német szabadrúgás, Neuer is feljön, közben Cso kiboxol egy próbálkozást. Mindeközben Szon szerez labdát a német térfélen, ahol üres a kapu és védelem nélkül lő GÓL!-t.

Az állás 2-0, Németország helyzete reménytelen.

90 +8-9. perc - Semmi nem jön össze a németeknek. Német szöglet, Müller adja a hosszúra a labdát, Werner veszi le, akciójukat Müller fejezi be egy kapu fölé lőtt labdával.

Mark Geiger lefújja a meccset, Németország, akik korábban még soha nem estek ki a csoportszakaszban, utolsó helyen kiesik a szintén kieső Dél-Korea által.