Magabiztos győzelemmel biztosították továbbjutásukat a svédek

Svédország – Mexikó: 3-0

A Jekatyerinburg Aréna lesz a mexikói és a svéd válogatott szerda esti mérkőzésének helyszíne. Az F-csoport esetében még lehetnek meglepetések, hiszen olyan forgatókönyv is elképzelhető, hogy a négyes első három csapata egyaránt hat ponttal zár. Ilyen esetben elsősorban a gólkülönbség, majd a szerzett gólok száma dönt a továbbjutókról.
Jekatyerinburg Aréna Mexikó és Svédország mérkőzik meg egymással az F-csoportban a Jekatyerinburg Arénában (Készítette: Фальшивомонетчик - A feltöltő saját munkája, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68330459)

Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság korábbi mérkőzésein Mexikó eddig két győzelmet ért el, egyet Németország, egyet pedig Dél-Korea ellen, s tette mindezt összesen három szerzett és egy (a dél-koreaiaktól) kapott góllal. Svédország mögött ezzel szemben egy 2-1-es vereség van, valamint egy győzelem, amelyet Dél-Korea ellen értek el egy büntetőből rúgott góllal.

Az F-csoport esetében még sok minden változhat a szerdai mérkőzések kimenetelének függvényében, jóllehet a legnyugodtabban a jelenlegi állás szerint a 6 pontos Mexikó várhatja a meccset, hiszen egy döntetlennel is biztosan továbbjut, míg Dél-Koreának a továbbjutásra mindössze igen csekély az esélye. De legyen bármilyen csekély is ez az esély, annyit legalább elmondhat az ázsiai csapat, hogy nem biztos kieső – hiszen ha a svédek és a németek is kikapnak, úgy a gólkülönbségek és a szerzett gólok száma dönthet a három hárompontos csapat továbbjutásáról. Olyan forgatókönyv is elképzelhető viszont, hogy három hatpontos csapat kerül holtversenybe – ez akkor történhet meg, ha a svédek a mexikóiakat, a németek pedig a dél-koreaiakat győzik le.

Mexikó:

Ochoa - Alvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo, Layun - Guardado, Herrera - Vela, Lozano, Hernandez

Svédország:

Olsen - Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson - Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg - Berg, Toivonen

Megkezdődött a mérkőzés, a svédek kezdték.

A 13. másodpercben máris sárga lapot kapott Gallardo, Tiovonennel ütközött. Ez a vébék történetének leggyorsabb sárgája volt... Egyúttal máris svéd szabadrúgás következik.

2. perc: Centimétereken múlt, hogy nem született svéd gól.

5. perc: Ochoa látszólag a tizenhatoson kívül fogta meg a labdát. Svéd szabadrúgás következett - Forsberg rúgott, Ochoa védett.

9. perc: Távoli lövés ment mellé, Olsen hagyta is kimenni.

13. perc: Augustinsson szöglete után Granqvist fejelt a labdába, majd Berg próbálkozott ollózással. Hiába lehetett volna akár jó is a lövése, végső soron a kapu mellé ment a labda.

A 16. perc körül 65 százalék a mexikói labdabirtoklás aránya.

17. perc: A mérkőzés első komoly helyzetét Vela hagyta ki.

17. perc: Forsberg lőtte a kapu fölé Lustig beadását.

23. perc: Gallardo próbálkozott lövéssel, elkerülte a kaput a labda.

25. perc: Claesson egy durva talpalás miatt kapott sárga lapot. Ez neki már a második.

29. perc: Hernandez kezét érhette a labda, a videóbíró ellenőrzi a helyzetet. Ebből tizenegyes lehet.

30. perc: A játékvezető nem ítélt tizenegyest, szöglet következik.

31. Ochoa bravúrosan védte Berg veszélyes lövését.

36. perc: Ketten is beleblokkoltak a mexikói lövésbe.

41. perc: Granqvist került a földre, Lozano tartott rá a lábára.

42. perc: Két mexikói került most a földre, nem volt szabálytalanság.

45. perc: Itt az első mexikói részről elért kaput eltaláló lövés, a kapus védett.

Két perc lesz a ráadás az első félidő végén.

47.: Svéd gólhelyzet egy gyors kontra nyomán – Berg oldalhálót talált.

Az első félidő végén 0-0 az állás.

Megkezdődött a második félidő, egyik oldalon sincs változás.

50. perc: Augustinsson belövi a meccs első GÓLját! Ezzel a svédek vezetnek. Ochoa ugyan beleért a labdába, de védeni nem tudott.

54. perc: Augustinsson most kapu fölé lőtt.

56. perc: Larsson a földön, ápolni kell, és úgy tűnik, csere is lesz.

57. perc: Svensson érkezik a sérülést szenvedett Larsson helyére.

60. perc: Moreno Berg lábát találta el a tizenhatoson belül, tizenegyes lett a vége. Moreno emellett sárga lapot kapott.

61. perc: GÓL! Granqvist magabiztosan lőtte be a büntetőt, Svédország 2-0-ra vezet.

65. perc: Csere a mexikóiaknál – Gallardót váltja Fabian.

67. perc: Berg került a földre, cserére is szükség volt – Thelin érkezett a pályára.

67. perc: Mexikói szabadrúgás következett, a beadás után a kapu fölé fejelt a mexikói játékos.

74. perc: Bement a kapuba a harmadik svéd GÓL is! Ez tulajdonképpen Alvarez öngólja volt, előtte Thelin fejelt a labdába.

80. perc.: Svéd csere – Hiljemark érkezik a pályára Ekdal helyére.

81. perc: Másfél méterről lőhetett kapura Hernandez, hatalmas gólhelyzet maradt ki.

Közben a mexikói szurkolók egyre inkább a telefonjaikat nézegetik – arra kíváncsiak, született-e már gól a párhuzamosan futó német-dél-koreai mérkőzésen, hiszen ettől függ országuk válogatottjának sorsa... Más mexikói szurkolók elindultak kifelé, talán kivetítőn vetnének pillantást a másik meccsre.

86. perc: Layun kapott sárga lapot.

88. perc: Lustin is kapott egy sárgát.

89. perc: A mexikóiak még cserélnek egyet: Peralta jött fel Layún helyére.

Négy perc a hosszabbítás a második félidő végén.

93. perc: Valósággal tombolnak a mexikói szurkolók – kiderült ugyanis, hogy a dél-koreaiak gólja érvénytelen les miatt. Csakhogy tombolásuk közepette sörösdobozok és egyebek is repültek a pályára, amit idővel a partjelző távolított el onnan.

94. perc: Később kiderült, a koreaiaknak megadták a gólt, a mexikói szurkolók kétségbeesése fokozatosan örömmé vált, ahogyan erről értesültek.