Horvátország hosszabbítás után 11-esekkel 3-2-re legyőzte Dániát

A nyolcaddöntő negyedik meccsén Horvátország és Dánia csap össze, a Nyizsnyij Novgorod Stadionban. A játékvezető az argentin Néstor Pitana lesz.
Horvátország - Dánia nyolcaddöntő - 2018. július 1. Horvátország - Dánia nyolcaddöntő (Forrás: pixabay.com / RonnyK)

Horvátország a csoportmeccseinek mindegyikét kivétel nélkül megnyerte, az elsőt Nigéria ellen 2-0-ra, a másodikat a kétszeres világbajnok Argentína ellen 3-0-ra (ezzel már biztos továbbjutók is lettek), a harmadikat pedig Izland ellen 2-1-re, tehát utóbbiak voltak az egyetlenek, akik betaláltak a horvát kapuba.

A 92-ben Európa-bajnok dánok az első meccsüket Peru ellen játszották, a vége 1-0-ás dán győzelem lett, majd Ausztrália következett, velük 1-1-et játszottak, ezt követően pedig Franciaország ellen léptek pályára, ahol megszületett az oroszországi labdarúgó-világbajnokság első gól nélküli döntetlenje, melynek köszönhetően mindkét csapat bebiztosította a továbbjutását.

Horvátország és Dánia eddig 5 alkalommal találkozott egymással és eddig teljesen kiegyenlített a mérlegük: mindkét válogatott 2 meccset nyert a másik ellen, egyszer pedig döntetlent játszottak. Mindazonáltal a két ország ebből nagy tornán csak egyszer csapott össze egymással, az 1996-os Európa-bajnokságon, ahol a horvátok győzedelmeskedtek 3-0-ra.

Horvátország ezen kívül eddig csak egyszer jutott el világbajnokságon az egyenes kiesési szakaszba, 1998-ban, ám akkor egészen a bronzéremig jutott.

Horvátország történelme során először, eddig mindhárom meccsét megnyerte az idei vébén, ráadásul ezalatt mindössze egyetlen gólt kapott, azt is büntetőből, Izland csapatától, így ez utóbbi tény is mutatja, hogy Dalić fiai igen jó formában vannak.

Kezdőcsapatok:

Horvátország: Subašić, Vrsaljko, Strinić, Perišić, Lovren, Rakitić, Modrić, Brozović, Mandžukić, Rebić, Vida.

Szövetségi kapitány: Zlatko Dalić

Dánia: Schmeichel, Kjær, Knudsen, Christensen, Delaney, Eriksen, Brithwaite, M. Jørgensen, Dalsgaard, Yurary, Cornelius.

Szövetségi kapitány: Åge Hareide

Megérkeztek a játékosok a pályára, a himnuszok után pedig kezdetét veszi a mérkőzés. Dánia fehérben, a horvátok pedig feketében játszanak.

1. perc - Dánia nyitja a mérkőzést. Knudsen dobja be a labdát középre, M. Jørgensen belövi a kapuba. GÓL!

0-1-re vezet Dánia.

4. perc - Vrsaljko ad remek labdát Mandžukićnak, aki ráfordulásból lő. GÓL!

1-1, egyenlít Horvátország.

9. perc - Knudsen készül ismét nagy bedobásra, de aztán egészen Schmeichelig kerül vissza a labda.

11. perc - Horvát szabadrúgás a 16-os vonalától, Perišić lövését Delaney fejeli a kapu fölé.

13. perc - Horvát szöglet, Modrić labdáját kivágják a dánok.

20. perc - Mandžukić elesik a 16-oson belül, Néstor Pitana hajthatatlan, nincs büntető.

23. perc - Eriksen labdája pattan meg, Vidáról megy ki, dán szöglet. Brithwaite kicsiben rúgja el.

27. perc - Cornelius labdáját Subašić védte.

29. perc - Rakitić lő messziről a kapura, nagyot véd Schmeichel, majd egy másik lövést is véd a dán kapus, harmadjára Perišić lövése megy a kapu fölé.

31. perc - Corneluis elől sodorják el a labdát a 16-oson belül. Dán szöglet, Eriksen adja középre, de kis akció után Subašić lehúzza.

33. perc - Újabb horvát akció, Strinić tör előre, Schmeichel vetődik.

35. perc - Eriksen próbálkozott egy kapás-lövéssel, de lecsúszott a lábáról.

38-39. perc - Horvát szabadrúgás balról, Modrić adja középre, de Lovren fejéről csúszik el és megy keresztben ki a labda.

42. perc - Knudsen dobja be hosszan, de a horvátok kivágják. Eriksen kerül helyzetbe, lövése a kapufáról pattan ki.

44. perc - Horvát helyzet, Rakitić lő kapura, Schmeichel véd nagyot.

45. perc - Mandžukić marad lent, M. Jørgensen rúgta bokán, ápolni kell.

+1 perc hosszabbítás.

45 +2. perc - Folytatódik a játék, Néstor Pitana lefújja az első félidőt.

Az első félidő végén 1-1 az állás.

Jönnek a csapatok, kezdődik a második félidő, cserélnek a dánok, Schöne érkezik Christensen helyére.

46. perc - A horvátok indítják a labdát.

51. perc - Dán helyzet, Subašić húzza le Cornelius elől.

54. perc - Perišić kerül a földre, Knudsen löki föl, horvát szabad jön kifelé.

56. perc - Dán kontra, Yurary Poulsen adja be, Brithwaite szedi fel, de a kapu mellé megy a labda.

59. perc - Perišić adja középre a labdát, de nem éri el Rakitić. Kirúgás jön.

61. perc - Poulsen indul meg, de nem jut el lövésig, Brithwaite volt szabálytalan.

63. perc - Delaney szólózik a horvát kapuig, majd beadja Brithwaitenek a labdát, aki nem tudja jól levenni.

64-65. perc - Perišić harcol ki szögletet. Modrić íveli a rövid sarok felé, de kifejelik.

66. perc - Dán csere, Cornelius helyére érkezik N. Jørgensen.

68. perc - M. Jørgensen lehúzta Rebić-et, aki a földön marad ölében a labdával.

71. perc - Horvát csere, Brozović helyére jön Kovačić.

72. perc - Dán helyzet, N. Jørgensen lövését Subašić védi.

74. perc - N. Jørgensen passza után Eriksen lövi mellé a 16-oson belülről a labdát.

75. perc - Yurary Poulsen szabálytalan, Strinić-t löki, a horvátok kapnak szabadot.

77. perc - Modrić lő a kapu mellé egy kipattanó labdát.

78. perc - Újabb horvát helyzet, Rebić próbálkozik, Schmeichel véd.

80. perc - Strinić hosszan szökteti magát, majd ápolásra szorul.

81. perc - Jön a második horvát csere, Strinić helyére Pivaric érkezik a pályára.

82. perc - Kovačić a földön, Yurary Poulsen lökte fel, ápolásra szorul.

84. perc - Kovačić lesétál a pályáról, Modrić lövi a szabadot, Perišić csúsztatja a kapu fölé a labdát.

85. perc - Rebic teremt helyzetet, de középen Perišić elől az utolsó pillanatban mentenek, jön a kipattanóra Pivaric, ám gellert kap a labda, így a kapu mellé száll.

86. perc - Horvát szöglet, Modrić íveli be, de veszélytelen.

90. perc - Knudsen dob, de hosszú. Átkocog a pályán, hogy ismét dobhasson. Középre repülő labdáját kivágják a horvátok.

+3 perc hosszabbítás.

90 +2. perc - Rakitić távoli lövése megy a kapu mellé.

90 +3. perc - Dán szöglet, Eriksen teszi középre, Subašić kiöklözi, Brithwaite ismét lő, de mellé.

A rendes játékidő után az állás 1-1, jön a 2x15 perces hosszabbítás.

91. perc - Dánia kezd a hosszabbításban.

92. perc - Dán helyzet, Mandžukić fut Schöne kezébe, a földön marad. Dobhatnak a dánok.

93. perc - Knudsen dob középre, kipattan a labda. Knudsen kocog, dobása végül Subašićnál köt ki.

95-96. perc - Dán kiugratás, de nem tudják kihasználni. Dán szöglet, Eriksen lő, bedobás jön. Knudsen dob, átpattog a középrészen a labda.

97. perc - Cserélnek a horvátok, Perišić helyére érkezik Kramarić.

98. perc - Cserélnek a dánok is, Delaney helyére Krohn-Dehli érkezett.

99. perc - Schöne lövése süvít el a kapu mellett.

104-105. perc - Horvát szöglet, Modrić beadása nem volt pontos. Újabb szöglet, Modrić szögletét simán kifejelik a dánok.

+1 perc hosszabbítás

Vége a hosszabbítás első felének, továbbra sem találtak fogást egymáson a felek.

Folytatódik a mérkőzés, cserélnek a dánok, Brithwaite helyére érkezik Sisto.

106. perc - A horvátok indítják a második 15 percet.

108. perc - Sisto teker hatalmasat a kapu mellé. Horvátország cserél, Badelj lép pályára Mandžukić helyett.

110. perc - M. Jørgensen lökte fel Badelj-t, de nincs lap, szabaddal folytatódik a meccs.

113. perc - Knudsen dob középre, Jørgensen a kapu mellé lő.

114. perc - Rebić kap kiugratást, Jørgensen sárga lapot kap, Horvátország pedig 11-est. Videóbíróval vizsgálják az esetet.

116. perc - Modrić büntetőjét Schmeichel megfogja.

119. perc - Modrić lő tiszta helyzetben ismét Schmeichel kezei közé.

120. perc - Kramarić rúgja a labdát a kapu fölé. 22 támadás után sem tud még egy gólt szerezni Horvátország.

Vége a hosszabbításnak, jönnek a büntetők, amiben vébén még egyik válogatottnak sem volt része.