Belgium egy rendkívül fordulatos meccsen 3-2-re győzte le Japánt

Belgium 0-2-ről fordítva győzte le Japánt, és jutott a legjobb nyolc közé

A világbajnokság nagy favoritjának számító Belgium az eddig általánosságban ígéretes játékot produkáló Japánnal mérkőzik meg hétfőn este 20 órai kezdettel a Rosztov Arénában.
Rosztov Aréna Belgium és Japán küzd meg egymással a Rosztov Arénában (By JukoFF - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70330267)

Japán egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel indította a világbajnokságot, és noha a Lengyelországgal vívott mérkőzést megelőzően a csoportja élén szerepelt, az 1-0-ás vereség után csupán a fair play pontoknak köszönhette továbbjutását. Jóllehet, a csoportmérkőzések harmadik fordulójában az ázsiai csapat a korábban „bevált” kezdőcsapathoz képest feltűnően sok helyen változtatott. Japán egyébként Szenegállal 2-2-es döntetlent játszott, míg Kolumbiát 2-1-re győzte le.

Belgium eddig – a vébé nagy favoritjától elvárt módon – három győzelmet ért el: Angliával folytatott mérkőzésén 1-0, a Tunézia elleni meccsen 5-2, míg a Panamaiakkal folytatott találkozón 3-0 lett a végeredmény. Persze, olyan sztárfocistákkal, mint például Hazard, De Bruyne vagy éppen Lukaku, mindez talán nem is igazán meglepő. A belga válogatott huszonkét mérkőzés óta veretlen, ebből döntetlen is csupán 5 esetben született, míg 17 esetben sikerült győzelmet aratniuk.

Míg alapvetően minden a belgák mellett szól ezen a mérkőzésen, jó, ha komolyan veszik a találkozót, hiszen a japán és a belga válogatott eddig ötször találkozott egymással, amiből három alkalommal a Japánok arattak győzelmet, míg egyszer 2-2-es döntetlen lett az eredmény. Igaz, tavaly novemberben Lukaku góljával a belgák győztek 1-0-ra.

Kezdőcsapatok

Japán:

Kavasima – Sodzsi, Nagatomo, Szakai H., Josida – Sibaszaki, Haragucsi, Kagava, Inui, Haszebe – Oszako

Belgium:

Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco – Mertens, Lukaku, E. Hazard

Megkezdődött a mérkőzés, a belgák kezdtek.

1. perc: Kagava lövése veszélyeztette a belga kaput, túl veszélyes azért nem volt a japán kísérlete.

9. perc: Carrasco rángatta meg az egyik japán mezét, kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.

10. perc: De Bruyne lövése kevéssel kerülte el a kaput.

16. perc: Witsel rúgta kapu fölé a labdát, s mivel az megpattant, szöglet következett. Kompany fejelt távolról.

17. perc: Újabb belga szöglet, ezt De Bruyne végezte, majd ismét Kompany fejelt a labdába, de sem ezzel, sem ezután a rúgással nem járt sikerrel.

22. perc: De Bruyne ismét szögletrúgást végzett, Kompany most nem sok mindent tudott kezdeni a labdával.

25. perc: Megpattant Mertens beadása, Lukaku majdnem belőtte.

27. perc: Kavasima öklözte ki Hazard lövését.

28. perc: Újabb belga szöglet, Kompany most hatalmas lehetőséget hagyott ki.

31. perc: Inui fejelt közelről, előzőleg Meunier hibázott, így került a japánokhoz a labda.

36. perc: Witsel lőtte a labdát jóval a kapu fölé.

40. perc: Sibaszaki kapott sárga lapot, Hazard ellen történt a szabálytalanság.

42. perc: Nagatomo tudott menteni Carrasco lövése után.

44. perc: Oszako talppal ért bele Nagatomo lövésébe, majd Courtois eléggé ügyetlenül fogta meg a labdát – majdnem ő helyezte a kapuba...

46. perc: Mertens lövését védte a kapus.

Egy perc volt a ráadás az első félidő végén, az állás egyelőre 0-0.

Megkezdődött a második félidő, most a japánok kezdtek. Csere nem volt egyik oldalon sem.

47. perc: Kellemetlen belga védelmi hiba nyomán Haragucsi megszerezte az első GÓLt!

49. perc: Hazard lövése jónak tűnt, csak éppen a kapufát találta el.

52. perc: Újabb meglepetésszerű GÓL Japán részről! Ezt Inui lőtte be, Courtois nem érte el a labdát.

59. perc: Haragucsi lövésébe ért bele Witsel, a mérkőzés első japán szögletére is sor került.

62. perc: Nagyszerű belga helyzet, Lukaku fejelése volt pontatlan a végén.

64. perc: Újabb japán lehetőség: Szakaitól került Haragucsi elé a labda, de most nem sikerült a kapuba találni.

65. perc: Cserélt Belgium – Fellaini és Chadli érkeznek Mertens és Carrasco helyére.

68. perc: Kiválóan mentett Lukaku elől Josida.

69. perc: GÓL! Vertonghen fejesével szépített Belgium. 2-1 az állás Japán javára.

73. perc: Sodzsi blokkolta a labdát De Bruyne előtt.

74. perc: Fellaini GÓLjával egyenlít Belgium, 2-2 az állás.

78. perc: Lukaku fejese ismét elkerülte a kaput.

81. perc: Japán csere – Sibaszaki és Haragucsi megy le, Jamagucsi és Honda érkezik.

84. perc: Honda lövése majdnem gól lett – de csak majdnem...

85. perc: Néhány másodperc leforgása alatt Kavasima kétszer is bravúrosan védett.

90. perc: Courtois védett, ez öngól lehetett volna.

Négy perc a hosszabbítás.

92. perc: Kompany szabálytalankodott, japán szabadrúgás jöhet a belga térfél közepéről, a kaputól azonban elég távolról.

93. perc: Honda végezte a szabadrúgást, Courtois védett.

94. perc: GÓL! A csereként érkezett Chadli rúgta kapuba a labdát.