Brazília 2-0-ás győzelmet aratott Mexikó felett

Brazília a legjobb nyolc közé jutott

Hétfő délután 16 órai kezdettel lép pályára Brazília és Mexikó válogatottja a Szamara Arénában. Amennyiben Mexikó szerzi meg a győzelmet, úgy először nyerhet világbajnokságon Brazília ellen – a legtöbben azonban továbbra is a brazilokat tartják esélyesnek.
Szamara Aréna Brazília és Mexikó küzd meg egymással a továbbjutásért (By Serega2363 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70023392)

Mexikó egyszer már okozott meglepetést, amikor is legyőzte a világbajnokság egyik nagy favoritját – a csoportból sem továbbjutó – Németországot, de kérdés, hogy vajon számíthatunk-e hasonló bravúrra tőlük a brazilokkal szemben. A svédekkel szemben elszenvedett 3-0-ás vereség mindenesetre felvethet kérdéseket a csapat teljesítményével kapcsolatosan… Brazília ezzel szemben egy döntetlent követően két győzelmet ért el, jóllehet némi nehézséget okozhat számukra Douglas Costa és Marcelo Vieira kisebb sérülése is.

A két csapat egyébként igen sok, összesen negyven hivatalos mérkőzést vívott egymással, amelyek majdnem 60 százalékában brazil siker született. Most is Brazíliának jósolnak nagyobb esélyt a győzelemre a statisztika, továbbá az erőviszonyok figyelembe vétele mellett.

Kezdőcsapatok:

Brazília:

Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Filipe Luís – Paulinho, Casemiro – Willian, Philippe Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus

Mexikó:

Ochoa – E. Álvarez, Ayala, Salcedo, Gallardo – H. Herrera, R. Márquez, Guardado – Vela, J. Hernández, Lozano

Megkezdődött a mérkőzés, Mexikó indította útjára a labdát.

2. perc: Mexikói helyzet: Lozano lövése Mirandáról pattant ki. Gallardo végzi a szögletet.

5. perc: Ochoa Neymar viszonylag közeli lövését védte.

7. perc: Neymart rángatták, szabadrúgást ítélt a játékvezető.

9. perc: Mexikó végezhetett sarokrúgást, les miatt aztán szabadrúgás következett kifelé.

15. perc: Lozano adta be a labdát Hernándeznek, neki azonban nem volt jó a labda.

17. perc: Az első brazil szögletre is sor került.

22. perc: Nagy mexikói helyzet – Herrera nem lőtte el időben a labdát.

25. perc: Most a braziloknak is adódott egy jó lehetősége, Neymar lövését Ochoa védte.

27. perc: Újabb brazil helyzet – Coutinho kapásból próbálkozott, de a kapu fölé ment a labda. Előzőleg Gabriel Jesusnál volt a labda.

30. Alvarez szerelte nagyszerűen egy becsúszással Neymart a tizenhatos környékén.

33. perc: Ochona védte az újabb Gabriel Jesus lövését, majd a kipattanóval is hiába próbálkoztak a brazilok.

34. perc: Coutinho lövését blokkolták.

35. perc: Willian végezte a második brazil szögletet.

38. perc: Neymar került a földre, Alvarez szabálytalankodott, és sárgát is kapott ezért.

39. perc: Brazil szabadrúgás – Neymar lőtte kapu mellé a labdát.

43. perc: Filipe Luís is sárga lapot kapott, mexikói szabadrúgás következik.

Hosszabbítás nem volt az első félidő végén, 0-0 az állás.

Megkezdődött a második félidő, Mexikó cserélt: Layún váltotta Márquezt.

48. perc: Nagyszerű helyzet adódott a brazilok előtt, Coutinho lövését azonban védi a kapus.

50. perc: Guardado végigvitte a pályán a labdát, kicsivel több, mint húsz méterről aztán a kapu mellé lőtte a labdát.

51. perc: Neymar GÓLjával vezet Brazília.

53. perc: Mexikói szöglet után a kapus fogta meg a megpattanó labdát.

55. perc: Herrera kapott most sárgát.

56. perc: Mexikó ismét cserélt, Álvarez távozott a pályáról, Jonathan dos Santos érkezett a helyére.

59. perc: Paulinho a kapuval szemből, nagyjából 13 méterről lőtte el a labdát, Ochoa ismét jól védett.

60. perc: Casemiro is sárgát kapott, közben Mexikó ismét cserél – Hernández megy le, Jiménez jön fel a pályára.

61. perc: Itt az első kaput eltaláló mexikói lövés, Vela lövését Alisson védte is.

63. perc: Willian lövését is védte Ochoa.

65. perc: Ismét Neymarral szemben szabálytalankodtak, ő egy ideig lenn is maradt a földön.

68. perc: Neymar lőtte a labdát a kapu mellé.

71. perc. Neymar ismét a földön, Layún lépett a lábára.

76. perc: Salcedo sárga lapot kapott.

80. perc: Brazil csere – Paulinho helyére érkezik Fernandinho.

83. perc: Silva szorult ápolásra, az oldalába könyököltek.

86. perc: Ismét cserél Brazília: Coutinhót váltja Firmino.

88. perc: GÓL! Neymartól került Firminóhoz a labda, aki közvetlen közelről lőtte a kapuba. Ezzel 2-0-ára vezet Brazília.

Hat perc lesz a hosszabbítás.

91. perc: Még egy csere a braziloknál – Marquinhos jön Willian helyére.

92. perc: Guardadónak ítélt sárgát a játékvezető.