Egy gól elég volt a svédeknek a negyeddöntőbe jutáshoz

A nyolcaddöntő utolsó előtti meccsén Svédország és Svájc összecsapására kerül sor, a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban. A játékvezető a szlovén Damir Skomina lesz.
Svédország - Svájc nyolcaddöntő - 2018. július 3. Svédország - Svájc nyolcaddöntő (Forrás: pixabay.com / RonnyK)

Svédország az idei vébén elsőként Dél-Koreával mérkőzött meg, ez a találkozó 1-0-ás svéd győzelemmel végződött, majd Németország következett, akiktől azonban 2-1-re kikapott. A harmadik csoportmérkőzését Mexikó ellen játszott, ezt a meccset 3-0 arányban hozta, így csoportelsőként jutott tovább.

A svájci válogatott első csoportmeccsén Brazíliával 1-1-et játszott, majd Szerbiát magabiztosan, 2-1-re verte, megszerezve ezzel első idei vébégyőzelmét, végül Costa Ricával 2-2-őt játszott, így csoportmásodikként jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

Bár a két válogatott eddig már 29 alkalommal találkozott egymással, mégis nagy tornán (a világ- és Európa-bajnokságokat ideértve) ez az első, hogy megmérkőznek.

Kezdőcsapatok:

Svédország: Olsen, Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson, Ekdal, Berg, Forsberg, Svensson, Claesson, Toivonen.

Szövetségi kapitány: Janne Andersson

Svájc: Sommer, Akanji, Lang, Xhaka, Behrami, Rodriguez, Zuber, Dzemaili, Drmic, Djourou, Shaqiri.

Szövetségi kapitány: Vladimir Petković

Megérkeztek a csapatok a pályára, a himnuszok elhangzása után pedig megkezdődik a mérkőzés. A svédek sárga-kékben, a svájciak pedig piros-fehérben játszanak.

1. perc - Svédország nyitja a találkozót.

2. perc - Svéd szabadrúgás, Augustinsson lövését Xhaka emeli ki. Augustinsson dobhat.

7. perc - Svájci helyzet, Zuber lövését Olsen védi.

8. perc - Toivonen ad gólpasszt Bergnek, aki a kapu fölé lövi a labdát, majd Berg következő rúgása Akanjiban akad el, aztán Ekdal talál helyzetet, de a lövése kimegy a kapu fölött.

11. perc - Shaqiri indítja Dzemailit, de Olsen kezébe kerül a labda.

14. perc - Shaqiri beadása Drmicnek hosszú.

24. perc - Svéd szabad, az akciót Sommer fejezi be. A svájciak indulnak beg, Shaqiri beadott labdáját Zuber fejeli a kapu fölé.

28. perc - Svéd helyzet, Berg fordul a kapura, Sommer véd hatalmasat.

31-32. perc - Lustig kap sárga lapot, Drmic-t rántotta le. Svájc jön szabaddal balról, Rodriguez adja be a labdát egyből kapura, Olsen védett.

34. perc - Svájci helyzet, vagy 35 méterről Xhaka bombázza fölé.

36. perc - Svájci szöglet, de az akció hatástalan.

A labdabirtoklási arány 64-36% Svájc javára.

38. perc - Svájci helyzet, Zuber passzából Dzemaili lő, csak éppen a kapu fölé.

39. perc - Berget buktatják, Svédország rúghat szabadot 24-25 méterről. Forsberg ellövi a labdát, Dzemaili fejéről pedig majdnem a kapuba pattan.

41. perc - Svéd szöglet, Forsberg adja be, Zuber kifejeli, de felszedik a svédek és újabb helyzetet alakítanak ki, Lustig beadását Ekdal lövi a kapu fölé.

44. perc - Shaqiri beadására nem érkezik senki, keresztbe megy el a labda a kapu előtt.

45. perc - Svájci szabad - Shaqiri lövése egyenesen Olsen kezébe repül.

+1 perc hosszabbítás

45 +1. perc - Rodriguez lövését vágja ki Olsen.

Skomina lefújja az első félidőt, az állás 0-0.

Folytatódik a mérkőzés, kezdődik a második félidő.

46. perc - Svájc elvégzi a kezdőrúgást.

47. perc - Svád szabadrúgás, Augustinsson középre, Svájc kivágja.

48. perc - Claesson nagy bedobását nem sokkal Sommer kirúgása követi.

49. perc - Svéd helyzet, Toivonen lövése megy fölé.

50. perc - Shaqiri jön helyzetbe, Svensson tisztáz a svéd kapu előterében.

51-54. perc - Négy egymást követő svájci szöglet után felszabadul a svéd kapu.

61. perc - Behrami lép keményen oda Forsbergnek, sárga lapot kap érte.

63-64. perc - Behrami gázolja Forsberget ismét, svéd szabad jön a kapu bal oldaláról a 16-os mellől. Forsberg hatalmasat bombáz Shaqiribe.

65. perc - Ekdal rúgja fel Behramit, svájci szabad jön, Xhaka röviden adja be a labdát.

66. perc - GÓL! Forsberg lő, Akanji lábára pedig a kapuba pattan a labda.

1-0-ra vezet Svédország.

67-68. perc - Claesson kerül a földre Xhaka segítségével, aki sárga lapot kap.

69. perc - Svéd helyzet, Ekdal lövi a labdát a kapu fölé. A másik oldalon Rodriguez kísérletét Olsen védi.

70-71. perc - Svájci szabad, Rodriguez lövését Xhaka tette szögletre.

72. perc - Svájci szöglet, Rodriguez ívelését kivágják a svédek.

73. perc - Cserél Svájc, Zuber helyére érkezik Embolo, Dzemaili helyére pedig Seferovic lépett pályára.

75. perc - Rodriguez harcol ki szögletet, de a beadás veszélytelen.

77. perc - Svéd szöglet, Forsberg lövése hosszúra sikerül.

78. perc - Svájci szöglet, Rodriguez labdáját vágják ki a svédek.

79. perc - Újabb svájci szöglet, Shaqiri beadását egy fejes után Forsberg váfgaj ki. Lustig a földön marad.

80. perc - Shaqiri beívelését Olsen kapja el.

81-82. perc - Svéd csere, Forsberg helyére érkezik Olsson, Lustig helyére pedig Krafth jön.

86. perc - Svájci szöglet, Shaqiri lövésér Olsen öklözi ki.

88. perc - Svéd szöglet, Sommer kirúgásával folytatódik a meccs.

90. perc - Cserélnek a svédek, Berg helyére Thelin érkezik.

+3 perc hosszabbítás

90 +1. perc - Svájci helyzet, Seferovic lövését védi Olsen.

90 +3. perc - A svédek indulnak meg, Olsson kiugratását Lang állítja meg a 11-es közelében, piros lapot kap érte és egyben kiállítást, a 11-est videóbíróval vizsgálják. Szabadrúgást ítélt meg Skomina a 16-osról.

90 +6. perc - Toivonen lövését Olsen védi.

Skomina lefújja a mérkőzést, nyert Svédország, Svájc kiesett.