Belgium 2-1-re legyőzte a brazil válogatottat

A negyeddöntő második találkozóján Brazília és Belgium mérkőzik meg egymással a legjobb négy közé jutásért, a Kazán Arénában. A játékvezető a szerb Milorad Mažić lesz.
Brazília - Belgium negyeddöntő - 2018. július 6. 2018-as labdarúgó világbajnokság, negyeddöntő, Brazília - Belgium (Forrás: pixabay.com / RonnyK)

A sokak szerint nagy esélyes Brazília az első meccsén egy Svájccal szembeni 1-1-es döntetlennel indította a vébét, ám Costa Ricát és Szerbiát 2-0-ra, magabiztosan verte, így csoportelsőként mehetett tovább. Ezt követően a nyolcaddöntőben Mexikót búcsúztatta, szintén 2-0-s eredmény mellett, befocizva ezzel magát a legjobb 8 közé.

Belgium rögtön győzelemmel kezdte a csoportmeccseit, 3-0-ra győzött Panama ellen, majd a másik két meccsét is hozta, Tunéziával 5-2-őt, Angliával pedig 1-0-át játszott, így szintén csoportelsőként került be a legjobb 16 közé, ahol Japánt búcsúztatta 3-2-es végeredmény mellett, így jutva a negyeddöntőbe.

A brazil és a belga válogatott most találkozik egymással ötödször, az eddigi mérkőzések közül a legelsőt, egy 1963-as barátságos mérkőzést Belgium megnyerte, míg a rákövetkező hármat a brazilok nyerték.

Világbajnokságon a két csapat mindössze egyszer játszott egymással, a 2002-es torna nyolcaddöntőjében, ahol is a brazilok 2-0-val búcsúztatták a vörös ördögöket.

Kezdőcsapatok:

Brazília: Alisson, T. Silva, Miranda, Jesus, Neymar, Coutinho, Marcelo, Paulinho, Fernandinho, Willian, Fagner.

Szövetségi kapitány: Tite

Belgium: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Fellaini, Lukaku, Hazard, Meunier, Chadli.

Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Érkeznek a csapatok, a himnuszok után pedig megkezdődik a mérkőzés és kiderül, kik játszanak majd a franciákkal az elődöntőben. A brazilok sárga-kékben, a belgák tiszta pirosban lépnek pályára.

1. perc - Brazília nyitja a mérkőzést.

2. perc - De Bruyne lövése az első helyzet a meccsen, messziről lő kapura, de labdája ballról mellé megy.

3. perc - Neymar beívelését Courtois húzza le.

6. perc - Fellainit figyelmezteti a bíró, Neymart lökte fel.

7-8. perc - Brazil szöglet, Neymar adja középre a labdát, T. Silva pedig kapura lövi, kapufa lesz belőle. Belga kontra, Chadli a kapu mellé lő.

10. perc - Alderweireld rúgja ki a labdát, brazil szöglet jön. Willian beívelését kivágják a belgák.

13. perc - Fellaini támadásába ér bele Miranda, belga szöglet következik. Chadli beadása Fernandinho válláról megy be a kapuba. (ön)GÓL!

Az állás 0-1, vezet Belgium.

15. perc - Neymar lövését Courtois löki ki.

19. perc - Coutinho távoli lövését kapja el Courtois.

21. perc - Fernandinho a földön, brazil szabad. Kicsiben végzik el.

23. perc - Megindulnak a belgák, Lukaku harcol ki szögletet, De Bruyne ívelése elmegy a hosszúra.

26. perc - Marcelo bombáját Courtois védi.

Egy ideje Neymart ápolják a pályán kívül.

29. perc - Neymar visszatért, folytatódik a játék. Brazil szabadrúgás majdnem a szögletről, Willian beadását Fellaini fejeli ki.

31. perc - Újabb brazil szöglet, de most a másik oldalról. Neymar beadását Fellaini kivágja. Megindulnak a belgák és a kontrából De Bruyne egy hatalmas góllal egyértelmüsíti az állást. GÓL!

0-2-re vezet Belgium.

37. perc - Coutinho csavarását védi Courtois.

38. perc - Brazil szöglet, Willian lövését Chadli tolja ki.

40. perc - Paulinho lökte De Bruyne-t, szabadrúgást kap Belgium igen jó helyről. De Bruyne lövését Alisson védi.

42. perc - Belga szöglet, Chadli beadását Kompany sarokkal rúgja kapura, Alisson véd ismét.

Brazília próbálkozik támadásokat kialakítani, de a belgák védelme nehezen törhető át.

+1 perc hosszabbítás

45 +1. perc - Neymar ugrik ki, de lesen volt.

Vége az első félidőnek, 0-2-re vezet Belgium.

Folytatódik a mérkőzés, kezdődik a második félidő. A braziloknál van csere, Willian helyére Firmino érkezik.

46. perc - Belgiumé a kezdő rúgás.

47. perc - Belga szabad, De Bruyne kicsiben passzolja be a labdát. Alderweireld kap sárga lapot, mert lökte Paulinho-t.

49. perc - De Bruyne szedi el a labdát Neymartól, megindulnak a belgák, Lukaku egy az egyben mehet Mirandával, de most nem tudja lefutni, a kapu előtt megállítja Brazília a belga támadást.

51. perc - Marcelo lövése megy el a kapu előtt keresztbe.

55. perc - Brazil szöglet, de nem lesz belőle semmi.

56. perc - Kompany szereli Jesust a 16-oson belül. Videóbíró jön. Nincs tizenegyes, a videóbírói elemzés alapján szabályos volt a szerelés.

57. perc - Brazil csere, Jesus helyett jön D.Costa.

62. perc - Megindulnak a belgák, De Bruyne Hazardnak adja a labdát, aki hatalmasat lő, de a labda a kapu előtt halad el. Brazil kontra, D. Costa kapuralövését Courtois védi.

64. perc - Lukakut Miranda ráncigálja meg, belga szabad jön. Középen, röviden végezték el.

66. perc - Alderweireld lép Neymar bokájához.

67. perc - Fernandinho és Witsel marad a földön.

69. perc - Belga szabadrúgással folytatódik a játék.

70. perc - Lukaku sprintel a jobb oldalon, de túl hosszan iramodik meg, kimegy a labda a pályáról.

71. perc - Meunier Neymar fellökéséért kap sárga lapot. D. Costa lő távolról kapura, Courtois véd magabiztosan.

72. perc - hazard marad a földön.

73. perc - Brazília cserél, Paulinho helyére Renato Augusto lép pályára és ezzel mindhárom cserét kihasználták.

74. perc - D. Costa próbál külsővel a hálóba találni, de a labda a kaput oldalról elkerüli.

76. perc - Renato Augusto kap szép gólpasszt Coutinhotól, amit egyből a kapuba fejel. GÓL!

1-2, szépít Brazília.

78. perc - Újabb brazil támadás, Neymar beadását Firmino lövi a kapu felső sarka felé, de éppenhogy egy picivel, a labda elkerüli a hálót.

80. perc - Brazil szöglet, a beívelt labdát Fellaini csúsztatja ki.

81. perc - Renato Augusto kap Coutinhotól egy hatalmas labdát, de nagyot vét és lövése balról elmegy nem sokkal a kapu mellett.

83. perc - Belgium cserél, Chadli helyére érkezik Vermaelen.

84. perc - Ismét támadásba lendülnek a brazilok, Coutinho lövése ismét a kapu mellé megy.

85. perc - Fernandinho kap sárga lapot.

87. perc - Belgium ismét cserél, Lukaku helyére érkezik Tielemans.

90. perc - Fagner rúgja fel Hazardot és kap sárga lapot. Brazília támad ismét, de az akció végén Neymar nem tud fejelni.

+5 perc hosszabbítás

90 +3. perc - Miranda löki Hazardot, Belgium kap szabadot, De Bruyne előrerúgja a labdát, de nem tudják megtartani.

90 +4. perc - Neymar lő a jobb felső sarokba, Courtois véd hatalmasat, brazil szöglet jön. Neymar beadott labdáját Firmino fejeli a kapu fölé.

90 +5. perc - De Bruyne harcol ki szögletet. Kicsiben végzik el.

A játékvezető lefújja a mérkőzést, Brazília nem lesz hatszoros világbajnok, Belgium továbbjut a legjobb négy közé és játszhat Franciaországgal július 10-én.