Franciaország 1-0-ra legyőzte Belgiumot és ezzel biztosította helyét a fináléban

Az elődöntő első meccsén Franciaország és Beglium mérkőzik meg egymással a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban. A játékvezető az uruguayi Andrés Cunha lesz.
Franciaország - Belgium elődöntő - 2018. július 10. 2018-as labdarúgó világbajnokság, elődöntő, Franciaország - Belgium (Forrás: pixabay.com / RonnyK)

Franciaország csoportelsőként jutott az egyenes kiesési szakaszba, 2-1-re megverte Ausztráliát, 1-0 pedig Perut, azonban Dániával 0-0-át játszott, de így is sikerült elöl végeznie, majd a nyolcaddöntő során 4-3 arányban a nagy múltú Argentínát búcsúztatta, befocizva ezzel magát a legjobb 8 közé. A negyeddöntőben a franciák ellenfele Uruguay lett, akiket 2-0-ra sikerült legyőznie az európaiaknak, így méltán jutottak ismét tovább, ezúttal a top négybe.

Belgium rögtön győzelemmel kezdte a csoportmeccseit, 3-0-ra győzött Panama ellen, majd a másik két meccsét is hozta, Tunéziával 5-2-őt, Angliával pedig 1-0-át játszott, így szintén csoportelsőként került be a legjobb 16 közé, ahol Japánt búcsúztatta 3-2-es végeredmény mellett, így jutva a negyeddöntőbe. Belgiumnak itt Brazíliával kellett farkasszemet néznie, ám végül 2-1-re sikerült megvernie a nagy múltú dél-amerikai csapatot a vörös ördögöknek, s bekerülni a legjobb négy közé.

Belgium és Franciaország eddig 74 alkalommal találkozott egymással, ebből végül 30 belga és 24 francia győzelem született, 19 döntetlen mellett, tehát mondhatni, jól ismerik már egymást az ellenfelek.

Franciaország ugyanakkor eddigi mindkét világbajnoki meccsét megnyerte Belgium ellen, 1938-ban 3-1-re, 1986-ban pedig 4-2-re győzött.

Kezdőcsapatok:

Franciaország: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Pogba, Griezmann, Giroud, Mbappe, Kante, Matuidi, Hernandez.

Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Belgium: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Fellaini, Lukaku, Hazard, Dembele, Chadli.

Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Megérkeztek a csapatok a pályára, a himnuszok elhangzása után pedig megkezdődik az első elődöntő mérkőzés. A franciák kékben, a belgák pirosban játszanak ma este.

1. perc - Franciaország nyitja a találkozót, akik rögtön egy kisebb támadással kezdenek.

A Twitteren indított szavazás szerint is nagyon szoros lesz a mérkőzés:

6. perc - Hazard adja laposan középre a labdát, Umtiti hárít. Belga szöglet következik.

7. perc - Chadli beívelése túl hosszú lesz.

13. perc - Mbappé indul meg, Courtois hatástalanította.

15. perc - De Bruyne ad Hazardnak jó labdát, aki ráfordulásból a kapu mellé lövi azt.

16. perc - Giroud és Matuidi rögtön kontráznak, ellentámadásuknak azonban csak kirúgás lesz az eredménye.

18. perc - Matuidi lövését Lloris fogja meg.

19. perc - Hazard beadása Fellaininek túl magas, Lloris véd.

20. perc - Belga szöglet, Chadli berúgását kivágják a franciák. Fellaini kapura lövését pedig Lloris hárítja.

21. perc - Jön a harmadik belga szöglet, Chadli középre ívelt labdáját Alderweireld lövi kapura, Lloris hatalmasat véd.

22. perc - Újabb belga szöglet, melynek francia szabadrúgás kifelé lesz a vége.

25. perc - Francia szöglet, Griezmann rúgását Fellaini fejeli ki.

28. perc - De Bruyne passzol Lukakunak jó labdát, ám Umtiti belelép az átadásba.

31. perc - Francia szabadrúgás, Griezmann legurítja Pavardnak, aki Giroudnak adja be, de mellé csúsztatja a labdát.

33. perc - Griezmann messzirő próbál kapura lőni, a labda fölülről kerüli el a hálót.

34. perc - Mbappé ad gólpasszt Giroudnak, aki jócskán a kapu mellé lő.

37-38. perc - Francia helyzet, Griezmann iramodik meg a labdával és viszi egészen a belga kapu elé, ahol elfogy az ereje és a lövése gyengén a kapu mellett megy el. Giroud a földön, ápolni kell.

39. perc - Pavard alakít ki helyzetet a franciáknak, Courtois véd.

40. perc - Francia szöglet, Mbappé beadása elakad.

43-45. perc - Dembele rántja le Pogbát, így a franciák kapnak szabadrúgást nem messze a 16-ostól. Griezmann lövése a sorfalban landol.

+1 perc hosszabbítás

45 +1. perc - De Bruyne beadására Lukaku nem számít, így az oldaláról pattan le a labda a kapu előtt.

Vége az első félidőnek, az állás 0-0.

Kezdődik a második félidő, egyik csapatnál sincs csere.

46. perc - Belgium rúgja el a nyitó labdát.

47. perc - Belga helyzet, Witsel beadását Lukaku fejeli a kapu fölé.

51. perc - Giroud lövését Kompany blokkolta. Francia szöglet, Griezmann beadását Umtiti fejeli a hálóba. GÓL!

1-0-ra vezet Franciaország.

54. perc - Francia szabad a 16-os bal sarkától, Griezmann beadását kivágják a belgák.

56. perc - Francia helyzet, először Matuidi majd Giroud kerül jó pozícióba, de a lövés elkerüli a kaput.

58. perc - Alderweireld próbálkozik távoli lövéssel, de mellé.

60. perc - Belga csere, Dembele jön le, Mertens mehet fel helyette.

61. perc - Mertens beívelésére De Bruyne érkezik, de nem találja el jól a labdát, ami így Llorisé.

63. perc - Belga szöglet, Chadli beadása nem lesz jó. Hazard rántja le Matuidit, ezért sárga lapot kap.

65. perc - Mertens beadását követően Fellaini fejel éppenhogy a kapu mellé.

67. perc - Griezmann beadását Giroud bombázza a kapu fölé.

71. perc - Matuidit buktatja Alderweireld, amiért sárga lapot kap.

73. perc - Umtiti a földön, Mertens labdája arcon találta.

75. perc - Witsel lépett oda Griezmannak, francia szabad jön. Matuidi íveli előre a labdát.

76. perc - De Bruyne lövése megy a kapu mellé.

78. perc - Mbappét húzza Fellaini a földre, a franciák rúghatnak szabadot. Griezmann beadását Pogba fejeli hosszan ki.

79. perc - Hazard a földön, de nincs szabad.

80. perc - Belgium cserél, Fellaini helyére Carrasco érkezik.

81. perc - Belga helyzet, Witsel lövését védi Lloris. Matuidi és Hazard marad a földön.

84-85. perc - Frnacia csere, Giroud helyére Nzonzi érkezik.

86. perc - Hazard ütközi Matuidivel, aki eléggé szédeleg, le is cseréli a kapitány, helyére Tolisso lép pályára.

87. perc - Kante kap sárga lapot.

88. perc - Belga szabadrúgás, De Bruyne beívelését Nzonzi fejeli ki, majd nem sokkal később De Bruyne beadása Lukakunak hosszú.

+6 perc hosszabbítás

90 +1. perc - Chadli löki fel Pogbát, francia szabad jön. cserélnek a belgák, Chadli helyére Batshuayi érkezik.

90 +2. perc - Mbappé kap sárga lapot egy kis hisztiért, Alderweireld elől játsza el a labdát, késleltetve a bedobást.

90 +3. perc - Griezmann lövését Courtois fogja meg.

90 +4. perc - Vertonghen löki fel Mbappét, amiért sárga lapot kap.

90 +6. perc - Pogba megindulását követően Tolisso tud kapura lőni, Courtois véd.

90 +7. perc - Francia szöglet, Mbappé végzi el kicsiben.

Cunha lefújja a mérkőzést, Franciaország játszhat az aranyért, Belgium pedig a bronzért.