Belgium-Anglia 2-0, a belgáké a bronzérem

A 2018-as oroszországi labdarúgó világbajnokság bronzmeccsén a harmadik helyért Belgium és Anglia csap össze egymással a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban. A játékvezető az iráni Alireza Faghani lesz.
Belgium - Anglia világbajnoki bronzmeccs - 2018. július 14. 2018-as labdarúgó világbajnokság, bronzmeccs, Belgium - Anglia (Forrás: pixabay.com / RonnyK)

Belgium rögtön győzelemmel kezdte a csoportmeccseit, 3-0-ra győzött Panama ellen, majd a másik két meccsét is hozta, Tunéziával 5-2-őt, Angliával pedig 1-0-át játszott, így szintén csoportelsőként került be a legjobb 16 közé, ahol Japánt búcsúztatta 3-2-es végeredmény mellett, így jutva a negyeddöntőbe. Belgiumnak itt Brazíliával kellett farkasszemet néznie, ám végül 2-1-re sikerült megvernie a nagy múltú dél-amerikai csapatot a vörös ördögöknek, s bekerülni a legjobb négy közé. Ekkor következett azonban a belgák első veresége az idei vébén, Franciaországtól kaptak ki 1-0-ra, így csúszva le a fináléról.

Anglia a csoportjából másodikként jutott tovább, miután Tunéziával szemben 2-1-es, Panamával szemben pedig 6-1-es győzelmet aratott, majd Belgiumtól 1-0-ás vereséget szenvedett. A nyolcaddöntőben Kolumbiát tizenegyesekkel sikerült legyőznie már a hosszabbítás és a rendes játékidő után tizenegyesekkel, míg a negyeddöntőben Svédországgal szemben értek el magabiztosan 2-0-ás győzelmet.

Aztán következett a döntőbejutásért vívott, ádáz küzdelem Horvátországgal szemben, ami végül a horvátok 2-1-es győzelmével végződött, így az angol válogatott már „csak” a bronzban bízhat, mint dobogós hely.

Annyi azonban biztos, hogy nem lesz egyszerű dolguk a vörös ördögökkel szemben, hiszen a harmadik csoportmeccsükön egyszer már 1-0-ra kikaptak ezen a vébén mostani ellenfelüktől.

Ugyanakkor az is tény, hogy mielőtt legutóbb nyert a csoportmérkőzések során Belgium Anglia ellen, azelőtt a vele vívott 21 összecsapásából mindössze csak egyetlen egyet tudott megnyerni, 15 vereség és 5 döntetlen mellett.

Kezdőcsapatok:

Belgium: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Lukaku, Hazard, Meunier, Tielemans, Chadli.

Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Anglia: Pickford, Rose, Dier, Stones, Maguire, Kane, Sterling, Trippier, Jones, Delph, Loftus-Cheek.

Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

A csapatok megérkeztek a pályára, a himnuszok elhangzása után kezdetét veszi a 2018-as bronzmérkőzés. Belgium sárga, az angolok pedig piros mezben lépnek ma pályára.

1. perc - A belga Lukaku nyitja a mérkőzést.

4. perc - GÓL! Begiumé az első támadás balról, ami annyira hatásos, hogy Chadli beadásából Meunier rögtön gól tud lőni.

1-0-ra vezetnek a belgák.

9. perc - Angol szabad, Kane beívelése megy el keresztbe, végül Courtois szedi le.

12. perc - De Bruyne lövése pattan le Pickford lábáról.

15. perc - Angol helyzet, Loftus-Cheek fejelését húzza le lazán Courtois.

17. perc - Belga helyzet, De Bruyne indítja jól Lukakut, aki túl hosszan tolja meg a labdát, így nem tud góllövő helyzetbe kerülni.

19-20. perc - Angol szöglet, a beívelést egy fejessel próbálták a kapuba tornászni az angolok, Courtois fogta meg a labdát.

23. perc - Sterling kiugrása után Kane tudja ellőni a labdát, de csak a kapu mellé.

34. perc - Belga helyzet, De Bruyne lövésébe Stones lép bele, szöglet.

35. perc - De Bruyne középre ívelését Alderweireld lövi fölé, s így felszabadul az angol kapu.

37. perc - Chadli húzódás miatt nem tudja folytatni a játékot, cserét is kér, majd lesántikál.

39. perc - Belga csere, Chadli helyére Vermaelen érkezik.

45. perc - De Bruyne lövését blokkolják.

+2 perc hosszabbítás

45 +2. perc - Belga helyzet, Lukaku lövését blokkolja Stones.

Vége az első félidőnek, melynek végén 1-0-ra vezet a belga válogatott.

A második félidő kettős angol cserével kezdődik, Rose helyére Lingard lép pályára, Sterling helyett pedig Rashford érkezik.

46. perc - Anglia indítja a labdát.

50-51. perc - Angol szabad, Trippier beadásából szöglet lett. Trippier beívelését Courtois húzza le.

52. perc - Stones rángatja meg Hazardot, amiért sárga lapot kap.

54. perc - Lingard beadásáról éppenhogy lemarad Kane.

56. perc - De Bruyne ugratja ki Lukakut, Pickford veszi le a labdát.

60. perc - Cserélnek a belgák, Lukaku helyére Mertens érkezik.

63. perc - Belga szöglet, Hazard rúgja kicsiben, újabb szöglet az eredménye. Beívelését Dier rúgja ki.

66. perc - Angol szöglet, De Bruyne tud megindulni belőle, majd Mertens, de az akcióból nem lesz semmi.

68. perc - Rashford marad a földön.

69. perc - Dier távoli lövését védi Courtois.

70. perc - Dier a 16-oson belül kicselezi Courtoist, majd a kapuba vezeti a labdát, de Alderweireld a gólvonalról ment.

72. perc - Angol szabad 30 méterre a belga kaputól. Trippier beadását Kompany csúsztatja szögletre.

73. perc - Angol szöglet, Rashford beadása veszélytelen. Lingard beadását követően Dier fejel a kapu mellé.

74. perc - Újabb angol szabadrúgás, Trippier ívelését most Maguire fejeli mellé.

76. perc - Ismét kontráznak a belgák, de a végén Mertens találja el rosszul a labdát.

78. perc - Belga csere, Tielemans helyére érkezik Dembele. Maguire pedig reklamálásért kap sárga lapot.

80. perc - Belga helyzet, Meunier lövését védi Pickford.

82. perc - GÓL! De Bruyne ad gólpasszt Hazardnak, aki simán lövi a labdát a kapuba.

2-0-ra vezet Belgium.

84. perc - Angol csere, Loftus-Cheek helyére Dele Alli érkezik.

+3 perc hosszabbítás

90 +3. perc - Witsel kap sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek, Belgium nyeri a bronzérmet és ezzel történelmet ír.