A magyar férfi kosárlabda-válogatott 69-63-ra kikapott Olaszországtól

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 69-63-ra kikapott Olaszországtól hétfőn Debrecenben a világbajnoki selejtezősorozat második szakaszának második fordulójában.
Férfi kosárlabda vb-selejtező - Magyarország-Olaszország Juhos Levente (b), Perl Zoltán (b3) és Eilingsfeld János (j), valamint az olasz Jeff Brooks (b2), Paul Biligha (j3) és Awudu Abbas (j2) a férfi kosárlabda világbajnoki selejtezősorozat J csoportjában játszott Magyarország - Olaszország mérkőzésen a debreceni Főnix Csarnokban 2018. szeptember 17-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány sérülésektől tizedelt együttesét csaknem telt ház várta a Főnix Csarnokban.

Az első két negyed a vendégek fölényét hozta, a nagyszünetben 39-28 volt az állás az olaszok javára. Térfélcsere után a tavaly Európa-bajnoki nyolcaddöntős magyar válogatott fantasztikus harmadik játékrésszel rukkolt elő, egy időre még a vezetést is átvette.

A hajrá azonban az eredményesebb cserékkel rendelkező olaszoké lett, akik végül hat ponttal nyertek. A magyarok legjobbja Vojvoda Dávid volt 25 ponttal.

A válogatott november végén Horvátországban folytatja a selejtezősorozatot.