EURÓPA-BAJNOKSÁG
Vízilabda Eb: Győzelemmel kezdett a férfiválogatott

Győzelemmel kezdett a magyar férfi vízilabda-válogatott a barcelonai Európa-bajnokságon: Märcz Tamás együttese az A csoport hétfői nyitányán 12-5-re nyert Georgia csapata ellen.

Öt versenyszámban benevezték Hosszú Katinkát az úszó Eb-re

Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya öt versenyszámban benevezte Hosszú Katinkát az augusztusi, glasgow-i Európa-bajnokságra.

Vodafone Kupa - Az ausztrálokat is legyőzte a magyar csapat

A júliusi Európa-bajnokságra címvédőként készülő magyar női vízilabda-válogatott 9-8-as győzelmet aratott az ausztrál csapat felett a Margitszigeten zajló Vodafone Kupa második fordulójában csütörtökön.

Támogatják Budapest nevezését a 2021-es U21-es labdarúgó Európa-bajnokság rendezésére

A Fővárosi Közgyűlés szerdán támogatta a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) azon szándékát, hogy Budapest is az egyik rendező városa legyen a 2021-es U21-es labdarúgó Európa-bajnokságnak.

Hosszú Katinka júniusban visszatér

Hosszú Katinka júniusban tér vissza a versenyzéshez, s várhatóan a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon is indul majd.

Játszmát nyert, de kikapott a lengyelektől a magyar női röplabda-válogatott

Második mérkőzésén is kikapott a magyar női röplabda-válogatott az Európa-bajnokságon: Alberto Salomoni együttese szombaton a lengyel csapattal szemben maradt alul 3-1-re.

A magyar kosárlabda-válogatott 87-64-re kikapott a címvédő spanyoloktól

A már nyolcaddöntőbe jutott magyar férfi kosárlabda-válogatott 87-64-re kikapott csütörtökön a címvédő spanyoloktól az Európa-bajnokság kolozsvári csoportjának zárófordulójában.

Lehet, hogy Hanga Ádám nem játszik a csütörtöki mérkőzésen

Lehet, Hanga Ádám a csütörtöki, Spanyolország elleni mérkőzésen nem vesz részt – mondta a játékos a Nemzeti Sportnak ma délelőtt a Grand Hotel Italiában.

A románok elleni győzelemmel a magyar kosárlabda-válogatott bejutott az Eb nyolcaddöntőjébe

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 80-71-re legyőzte kedden a házigazda Romániát az Európa-bajnokság kolozsvári csoportjának negyedik fordulójában, így továbbjutott az isztambuli nyolcaddöntőbe.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 85-73-ra legyőzte Csehországot

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 85-73-ra legyőzte hétfőn Csehországot az Európa-bajnokság kolozsvári csoportjának harmadik fordulójában, ezzel életben tartotta továbbjutási reményeit.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 67-58-ra kikapott a horvát csapattól

A magyar férfi kosárlabda-válogatott első, pénteki mérkőzésén 67-58-ra kikapott a horvát csapattól az Európa-bajnokság kolozsvári csoportjában.

Három magyar érem az U23-as triatlon Európa-bajnokságon

A férfiaknál Bicsák Bence nyert a Velencei-tónál zajló U23-as triatlon Európa-bajnokságon szombaton, Dévay Márk harmadik, a nők mezőnyében Bragmayer Zsanett második lett.

Öt arany és egy bronz a szombati magyar mérleg a kajak-kenu Eb-n

A magyar egységek nagyszerű teljesítményt nyújtva öt arany- és egy bronzérmet gyűjtöttek szombaton, a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság első döntős napján, amelynek délelőttjén hét 1000 méteres és három 500 méteres finálét rendeztek.

Négy aranyéremmel zártak a magyarok az uszonyosúszó Eb-n

Bukor Ádám megnyerte a 800 méteres felszíni úszást a lengyelországi Wroclawban rendezett uszonyosúszó Európa-bajnokságon pénteken, így négy aranyéremmel és százszázalékos teljesítménnyel zárt a kétfős magyar küldöttség.

Cselgáncs Eb - Bronzérmes a magyar férfiválogatott

A magyar férfi válogatott bronzérmet nyert a varsói cselgáncs Európa-bajnokság vasárnapi csapatversenyében.

Kovács Zsófia hatodik lett gerendán a Kolozsvári torna Eb-n

Kovács Zsófia hatodik lett gerendán a tornászok Kolozsváron zajló Európa-bajnokságának utolsó, vasárnapi versenynapján.

Magát Krisztina bronzérmes összetettben és a két fogásnemben is

Bronzérmet nyert Magát Krisztina összetettben, illetve szakításban és lökésben is a nők plusz 90 kilogrammos súlycsoportjában, a spliti súlyemelő Európa-bajnokság szombati versenynapján.

Szalay Ferenc: nő a magyar kosárlabda elismertsége

A szövetség elnöke szerint az idei válogatott- és kluberedményeknek köszönhetően jelentősen nőtt a hazai kosárlabdasport presztízse a nemzetközi sportvilágban.

Kilenc magyar arany a kick-box Európa-bajnokságon

Kilenc aranyéremmel zártak a magyarok a görögországi Lutrakiban rendezett kick-box Európa-bajnokságon.

Hét aranyérmet szereztek a magyarok a kick-box Eb első döntős napján

Hét arany- és négy ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a Görögországban zajló kick-box Európa-bajnokság első döntős napján.

Megvan a férfi kosár-Eb sorsolása

A címvédő Spanyolországgal is játszunk a jövő évi férfi kosárlabda Európa-bajnokság kolozsvári csoportjában

Az isztambuli sorsoláson az Ivkovic-legénységet a C-csoportba tették, ahol a korábbi olimpiai és világbajnok, Eb-címvédő Spanyolország lesz a legnagyobb ellenfele. Kolozsváron találkozunk még Csehországgal, Horvátországgal, Montenegróval és a házigazda Romániával.

Magyar thaiboksz-sikerek a spliti Eb-n

Fábián Kristóf jóvoltából a magyar muaythai-válogatott aranyéremmel is gazdagodott a thaibokszolók spliti Európa-bajnokságon.

Bronzérmes a Madarász, Pergel kettős

Madarász Dóra és Pergel Szandra duója 3-1-es vezetésről 4-3-ra kikapott a szombat délutáni elődöntőben, így bronzérmet szerzett a női párosversenyben a budapesti asztalitenisz Európa-bajnokságon.

Asztalitenisz Eb: Három magyar győzelem párosban

Három magyar vagy részben magyar duó vette sikerrel a párosversenyek főtáblájának csütörtöki első fordulóját a budapesti asztalitenisz Európa-bajnokságon.

Asztalitenisz Eb: Korábbi győztesek sora a budapesti viadalon

Lezárult a nevezés az október 18. és 23. között Budapesten sorra kerülő egyéni asztalitenisz Európa-bajnokságra, s ennek alapján kijelenthető, hogy mindkét nemnél a kontinens legjobbjait láthatja majd a közönség.

Rasovszky Kristóf junior Európa-bajnok lett a nyíltvízi úszóknál

A világbajnoki arany után az Európa-bajnoki cím is Rasovszky Kristófé lett a juniorkorú nyíltvízi úszók mezőnyében Olaszországban.

Eb-re mennének a kosarasok is

Hanga Ádám is játszani fog a selejtezőkön, 1999 óta nem jártunk a tornán

Kecskeméten készül az augusztus-szeptemberi Európa-bajnoki selejtezőkre a férfi kosárlabda- válogatott, cél a kijutás a jövő őszi kontinenstornára. Pályára lép a legjobb magyar kosaras is.

Három magyar arany a korosztályos kajak-kenu Európa-bajnokságon

A magyar válogatott három aranyat és összesen 16 érmet szerzett a hétvégén Plovdivban megrendezett korosztályos kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Kajak-kenu Eb - Minden 200-as magyar egység egyenes ágon a döntőben

Minden magyar egység egyből a döntőbe jutott 200 méteren a moszkvai kajak-kenu Európa-bajnokságon. Kis szépséghiba ugyanakkor, hogy a kenus Lakatos Zsanettet utóbb kizárták, mert a megengedettnél könnyebb volt a hajója.

Dzsudzsák nem tart tőlük

A magyar válogatott csapatkapitánya szerint ha úgy játszanak, mint Norvégia ellen, akkor bárki ellen van esélyünk

Dzsudzsák a Magyar Labdarúgó Szövetség honlapjának úgy nyilatkozott: örülhetünk, mivel nem a legerősebb csoportba kerültünk. Hozzátette: „ettől függetlenül nem érdemes belemenni az esélylatolgatásba. Nem kell tartanunk az ellenfeleinktől, a portugálokon kívül nincsen olyan csapat köztük, amely tele lenne tűzdelve világsztárokkal”.