Elődöntőbe jutott a Debrecen

A Debrecen jutott elsőként a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjébe, miután a negyeddöntő hazai visszavágóján 3-1-re legyőzte a Budapest Honvéd csapatát kedden.
A kispesti Danilo Cirino de Oliveira (b) és a debreceni Aleksandar Jovanovic (j) a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágó mérkőzésén, a Debreceni VSC - Budapest Honvéd összecsapáson a debreceni Nagyerdei Stadionban 2018. április 3-án. Debreceni VSC-Budapest Honvéd 3-1. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt A kispesti Danilo Cirino de Oliveira (b) és a debreceni Aleksandar Jovanovic (j) a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágó mérkőzésén, a Debreceni VSC - Budapest Honvéd összecsapáson a debreceni Nagyerdei Stadionban 2018. április 3-án. Debreceni VSC-Budapest Honvéd 3-1. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A gól nélküli kispesti találkozót követően a visszavágón Könyves Norbert az első félidő elején és végén is góllal büntette a vendég védők bizonytalanságát, akik a 63. percben, a debreceniek harmadik találatánál is határozatlanok voltak a kapujuk előtt. A mérkőzést követően az M4 Sportnak Könyves azt nyilatkozta, ő ért utolsóként a labdához, ám a gólt a magyar szövetség végül Haris Tabakovicnak adta.

A folytatásban Eppel Márton fejesével szépített ugyan a Honvéd, de már nem tudott közelebb kerülni a házigazdákhoz.

Debreceni VSC-Budapest Honvéd 3-1 (2-0)