A házigazda Oroszország 3-1-re legyőzte Egyiptomot, továbbjutás küszöbén a házigazda

A 2018-as labdarúgó-világbajnokság csoportköreinek második fordulóján elsőként az orosz válogatott mérkőzik meg az egyiptomival a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban. A játékvezető a paraguayi Enrique Cáceres lesz.
Kresztovszkij Stadion (Szentpétervár) Oroszország - Egyiptom 2018. 06. 19. Kresztovszkij Stadion (Szentpétervár) (Forrás: By Andrew Shiva / Wikipedia, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50827443)

A labdarúgó-világbajnokság csütörtök esti nyitómérkőzésén az orosz és a szaúdi válogatott mérkőzött meg, a meccset végül az oroszok nyerték 5-0-ra. A pénteki első mérkőzésen az uruguay-i csapat 1-0-ra felülkerekedett az egyiptomi válogatotton.

A házigazda orosz labdarúgó-válogatott nagy lépést tehet a nyolcaddöntőt érő továbbjutás felé, ha a világbajnokság második fordulójának első, keddi mérkőzésén legyőzi Egyiptomot, amire a statisztikai mutatók alapján jó esélye mutatkozik, viszont ebben az esetben az afrikai válogatott biztosan nem jut tovább.

A két együttes eddig öt alkalommal találkozott egymással, és az egyiptomiak mindannyiszor vereséget szenvedtek az akkor még szovjet együttestől. Oroszországban egyik találkozót sem tekintik hivatalosnak.

Kezdőcsapatok:

Oroszország:
 Akinfejev – Mário Fernandes, Kutyepov, Ignasevics, Zsirkov – Gazinszkij, Zobnyin – Szamedov, Golovin, Cserisev – Dzjuba

Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov

Egyiptom: el-Senavi – Fati, Gabr, Hegazi, Abdel-Safi – Elneni, Hamed – Szalah, Szaid, Trézéguet – Mohszen

Szövetségi kapitány: Héctor Cúper

Kezdődik a mérkőzés, jönnek a csapatok, s a himnuszok elhangzása után elfoglalja a pályán kijelölt helyét a két válogatott. Az oroszok pirosban, az egyiptomiak fehérben játszanak.

1. perc - Egyiptom nyitja a meccset.

2. perc - Az első kialakuló helyzetet az oroszok hozzák össze, de Zobnyin beadása hosszúnak bizonyul Dzjuba számára.

5. perc - Az első orosz szöglet, Szamedov adja középre, Ignasevics fejeli a kapufára.

6. perc - Golovin talál ziccert a kapu előtt, de kihagyja a lehetőséget.

7-8. perc - Orosz szabadrúgás, Szamedov jó helyről tudja rúgni, beadja középre, de kivágják. Újabb orosz szöglet, ezt is Szamedov rúgja kicsiben, de ez is veszélytelen lett.

Az orosz válogatott nagyon megnyomja a mérkőzés első részét. Egyiptom erősen véd, ész nélküli támadást pedig nem vállalnak be. Orosz térfélen zajlik a meccs.

15. perc - Egyiptomi szöglet, Said rúgja, amit az oroszok kifejelnek, újabb szöglet, ismét Said, bedobás lett a vége.

16. perc - Trézéguet próbálja a kapuba tekerni a labdát, ami csak kis híján nem megy be.

17. perc - Orosz szabadrúgás, Szamedov rúgja, az egyiptomi kapus, el-Senavi lehúzza.

19. perc - Még egy orosz szabadrúgás. Ignasevics rúgja, Cserisev kapja meg, de lövése a kapu fölé megy.

Egyenlőre a tiszta beadásokból nem találnak embert az oroszok, nagyon pontatlanul próbálják kihasználni az adódó helyzeteket.

26. perc - el-Senavi húzza le Dzjuba elől a labdát.

Passzolgatás, próbálkozás, de valahogy senki sincs itt agyban. A mai nap legjobban várt mérkőzése nem hozott nagy izgalmakat. Bár egyértelműen az oroszok irányítják a meccset, nehezen találnak kapuba.

42. perc - Szalah kap labdát és kihasználja az oroszok védelmi hibáját, ráfordulásből lő kapura, de aztán csak mellé tekert.

43. perc - Orosz szöglet, de ez is elúszik.

Továbbra is megy a tili-toli.

Vége az első félidőnek, hosszabbítás nincs.

Az állás félidőben: 0-0.

Kezdődik a második félidő, nem történt csere egyik csapatnál sem. Ha így folytatódik a mérkőzés, Oroszország a csoportjában 4, Egyiptom 1 ponttal tudna tovább menni.

46. perc - Trézéguet könyökli le véletlenül Dzjuba.

47. perc - GÓL! Addig szerencsétlenkedik Egyiptom és Oroszország, amíg Zobnin rúgásba beleér Fati, így Oroszország vezet Fati öngóljával.

Az állás jelenleg 1-0.

49. perc - Golovin próbál újabb gólt szerezni, sikertelenül.

52. perc - Gabr ugrik Dzjubára, orosz szabadrúgás jön, amit gyorsan el is végeznek, de nem vezet sikerre.

Az oroszoknak továbbra is több a helyzete, a próbálkozása.

54. perc - Szamedov rúg szögletet, majd még egyszer, de ezt is kifejelik, dobhatnak az oroszok.

55. perc - Egyiptomnak jár kifelé a szabadrúgás.

56. perc - Egyiptomi gólhelyzet, Szalah jut helyzethez, de Fernandes a labda elé ugrik.

57. perc - Hamed, egyiptomi játékos rúgja meg Zobnint. Sárga lapot kap Trézéguet reklamálásért.

59. perc - GÓL! Oroszország megszerzi 2-dik gólját Cserisev által, aki Fernandestől kapott szép labdát.

Az állás 2-0 Oroszország javára.

61. perc - Orosz szabadrúgás. Előrevágják a labdát, majdnem a kapu elé, Dzjuba találja meg, majd irányítja a kapuba. GÓL!

Az állás 3-0!

63. perc - Egyiptomi szabadrúgás, de veszélytelen.

64. perc - Eleredt az eső, Egyiptom cserél, Warda jön Elneni helyére.

67. perc - Ismét cserél Egyiptom, Sobhi jön Trézéguet helyére.

72. perc - Lerántják Szalahot, egyiptom büntető helyett szabadot kap, Szalah videóbíróért reklamál. A videóbíró dönt, 11-est kap Egyiptom. Szalah a labda mögött.

73. perc - GÓL! Szalah bevágja a kiharcolt 11-est, a Fáraók szépítenek.

Az állás jelenleg 3-1.

74. perc - Orosz szabadrúgás, Szamedov lő kapura, de nem tudja belőni, majd Ignasevics próbálja befejelni, el-Senavi megfogja a labdát.

Amilyen hatástalan volt az első félidő, most annyira feszült és gólgazdak a második, de nagyon úgy tűnik, hogy Egyiptomban nincs benne az egyenlítés.

78. perc - Lerántás a 16-oson belül, a mérkőzés folytatódik, Egyiptom reklamál.

79. perc - Csere az oroszoknál, Dzjuba helyére Szmolov lép pályára.

82. perc - Cserél Egyiptom, Kahraba jön, Mohsen megy.

84. perc - Szmolov kap sárga lapot egy kis rángatózásért.

86. perc - Orosz csere, Zsirkov megy le a pályáról, helyére Kudrjasov érkezik.

89. perc - Orosz szöglet, Szamedov rúgja, de kivágják.

90. perc - Az utolsó pillanatban Warda talál egy tiszta helyzetet a kapu előtt, de rálövőtt labdája lassan gurul el a kapu jobb felénél.

+4 perc hosszabbítás

93. perc - Egyiptomi szabadrúgás félpályáról. Szalah kéri a labdát, Warda esik el a kapu előtt, de ezek a trükkök már nem segítenek.

Enrique Cáceres lefújja a játékot, vége a mérkőzésnek.