Spanyolország 1-0-ra győzte le Iránt

A szerdai nap harmadik mérkőzésén a B-csoportban Irán és Spanyolország lép pályára a Kazán Arénában. Spanyolország Portugáliával 3-3-mas döntetlent ért el a világbajnokság első mérkőzésén, míg Irán az utolsó pillanatban szerezte meg a győzelmet Marokkó ellen.
Kazán Aréna A szerdai nap harmadik mérkőzésén a B-csoportban Irán és Spanyolország lép pályára a Kazán Arénában (By Government.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27374866)

A B-csoportban ma este Irán és Spanyolország lép pályára egymás ellen a Kazán Arénában. Míg Spanyolország az új szövetségi kapitányával, Fernando Hierróval bemutatkozva egy gól- és eseménygazdag mérkőzésen 3-3-mas döntetlent ért el, Irán az utolsó pillanatban szerezte meg a Marokkó elleni győzelmet jelentő gólt.

Egy ideig kérdéses volt, vajon a spanyol szövetségi kapitány a kezdőcsapatban hagyja-e David de Geát ellenére annak, hogy Ronaldo második góljánál hibázott, azóta azonban kiderült: igen.

Sőt, nem is csak a szövetségi kapitány, hanem csapattársai is kiálltak a kapus mellett, akit elmondásuk szerint igencsak elkeserített, hogy hibája miatt többen is kíméletlenül bírálni kezdték. Mentségére hozták azt is, hogy a Manchester Unitedban az idény legjobb játékosa lett.

Irán számára ezen a mérkőzésen a győzelem igen jól jönne, hiszen azzal biztosan továbbjutna. Ez viszont az első olyan alkalom lenne, hogy az iráni válogatott világbajnokságon európai csapat ellen aratna győzelmet – korábban ugyanis ilyenre még nem volt példa egyszer sem.

A kezdőcsapatok:

Spanyolország:

De Gea, Carvajal, Piqué, Ramos, Alba, Silva, Sergio, Andrés Iniesta, Lucas V., Isco, Diego Costa

Szövetségi kapitány: Fernando Hierro

Irán:

Beiranvand, Ramin, M. Hosseini, Morteza Pouraliganji, Ehsan Hajsafi, Karim, Omid, S. Ezatolahi, V. Amiri, Mehdi, Sardar

Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz

Megkezdődött a mérkőzés, a spanyolok indították útjára a labdát.

3. perc: Beiranvand öklelte ki a labdát.

5. perc: szabadrúgást végezhet Irán a szöglet közeléből, Hajsafi a labda mögött. Piqué fejelte ki a labdát.

9. perc: A spanyolok is szabadrúgást végeztek, Silva lőtte el a labdát – aztán két spanyol is beleért, így bedobás lett a vége.

15. perc: Beiranvand csípte el Ramos beadását Vasquez elől.

20. perc: Hosseini blokkolja Silva lövését.

22. perc: Ramos több mint 25 méterről lőtt a kapura, de a megpattanó labda ki sem ment, az iráni kapus így könnyedén lehúzta.

A 23. percben Ezatolahit ápolni kell.

25. perc: Silva végezte a szabadrúgást 24 méterről, Beiranvand védte.

A 30. percben Silva a kapu fölé lőtt 5-6 méterről.

35. perc: Hajsafi igen lassú bedobására is sor került jó egy perc leforgása alatt...

A 36. percben iráni szöglet, pillanatokon belül Hajsafi a földre kerül, ápolni is kell.

42. perc: 5-6 méterről lőtt Silva, de ketten is indultak blokkolni, és sikerrel is jártak.

Három perc a hosszabbítás az első félidő végén.

46. perc: Komoly spanyol helyzet ígérkezett, Silva lőtt, a labda azonban megpattant.

Az első félidő végén 0-0 az állás.

A második félidőt az irániak kezdték.

Irán az első félidőben mindössze 66-szor passzolt, pontosan 300-zal kevesebbszer, mint ellenfelük.

49-50. perc: spanyol szöglet után Amiri a gólvonalról mentett, majd kevéssel később Beiranvand nagyszerűen védett.

53. perc: remek helyzet az irániak számára, Karim Anszárifard lövése oldalhálót talált.

54. perc: spanyol GÓL! Diego Costa szerezte.

60. perc: kicsivel kapu mellé ment az irániak fejelése.

61. perc: Iráni szabadrúgás következett, bement a labda, de les volt. Azért ellenőrizték a helyzetet a videóbíró segítségével, és valóban les volt.

69. perc: Csere Iránnál – Hajsafi lemegy, Mohammadi érkezik a helyére.

A spanyol szöglet után a gólvonalra vetette magát legalább két-három iráni, így megakadályozták Piquét a labda kapuba juttatásában.

70. Iniestát Koke váltja.

A 74. percben újabb iráni csere következett, Jahanbakhsh váltotta Karim Ansarifardot.

76. perc: Isco végzi a spanyol szabadrúgást, bele a sorfalba.

78. perc: Amiri sárga lapot kap.

Röviddel ez után a spanyol Vázquez távozik a pályáról, és Asensio jön fel.

A 82. percben Amiri remek csellel és beadással juttatta Taremihez a labdát, aki fejelt is, éppen csak egy kicsivel a kapu fölé.

A 86. percben Irán utolsó cseréje alkalmával Saman Ghoddos lép a pályára, Amiri megy le.

88. perc: az utolsó spanyol csere következett – Costa helyére érkezik Rodrigo.

Négy perc a hosszabbítás.

92. perc: Ebrahimi kap sárgát.