Brazília az E csoport élén zárt, 2-0-ra legyőzte az így búcsúzó Szerbiát

Az E csoportból a 3 pontos Szerbia és az eddig 4 pontos Brazília csap össze a moszkvai Szpartak Stadionban. A játékvezető az iráni Alireza Faghani lesz.
A moszkvai Szpartak Stadion - 2018. június 27. A moszkvai Szpartak Stadion (Készítette: Brateevsky - A feltöltő saját munkája, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34919422)

Szerbiának az első meccsén sikerült legyőznie Costa Ricát 1-0-ra, azonban a második mérkőzését Svájc ellen elvesztette 2-1-re. Brazília az első csoportmeccsén döntetlent játszott a svájci válogatottal, míg a második körben Costa Rica ellen 2-0-ra tudott győzni.

Ha a volt Jugoszláviát is beleszámítjuk, akkor Szerbia és Brazília eddig négyszer találkoztak világbajnokságon, mely mérkőzések során mindketten egyszer nyertek, két meccsük pedig döntetlen lett.

Szerbia és Brazília történelme első vébémeccsét is egymás ellen játszották, 1930-ban, akkor Jugoszlávia nyert 2-1-re. Mindazonáltal a két válogatott eddig tizenkilencszer lépet pályára egymás ellen, de ebből csak mindössze kétszer tudtak győzni a balkániak, 10 vereség és 7 döntetlen mellett.

Független államként Szerbia csapata másodjára találkozik a brazil klasszisokkal, első, barátságos mérkőzésükön 2014-ben a brazilok nyertek 1-0-ára. A brazil válogatott 13 meccs óta veretlen, 9 győzelem és négy döntetlen a mérlege, így minden bizonnyal nem lesz könnyű dolga Szerbiának.

Az E csoport pontállása jelenleg:

Brazília: 4 pont
Svájc: 4 pont
Szerbia: 3 pont
Costa Rica: 0 pont (biztos kieső)

Kezdőcsapatok:

Szerbia: Stojković, Rukavina, Mitrović, Tadić, Kolarov, Veljković, Milenković, Sergej, Matić, Ljajić, Kostić.

Szövetségi kapitány: Mladen Krsztajics

Brazília: Alisson, T. Silva, Miranda, Casemiro, G. Jesus, Neymar, Coutinho, Marcelo, Paulinho, Willian, Fagner.

Szövetségi kapitány: Tite

A játékosok megérkeztek a pályára, a himnuszok elhangzása után kezdődik a mérkőzés. Szerbia pirosban, Brazília sárgában játszik.

1. perc - Brazília nyitja a mérkőzést.

2. perc - Az első megmozdulás Neymar nevéhez kötődik, de lövése Jesust találja el.

4. perc - Óriási brazil helyzet marad ki, Neymar rúgja ki a labdát a kapuból. A kirúgást Stojković végzi el.

5. perc - Szerb szabadrúgás. A játék a szerb térfélen folyik.

8. perc - Marcelo nem érzi jól magát. A játékvezető kéri, hogy döntse el, hogy fent marad, vagy lemegy. Marcelo befejezte a játékot.

10. perc - Cserél Brazília, Marcelo helyére jön Filipe Luís.

12. perc - Szabadrúgás Szerbiának. Középről öklözi ki Alisson a beadott labdát.

15. perc - Szerb szöglet, Kolarov adja be, de veszélytelen.

19. perc - Willian rúg hatalmasat a kapu fölé. Coutinho indul meg és adja Paulinhonak, Stojković fogja meg a labdát.

20. perc - Kolarov fejéről pattan a labda szögletre, a brazil szögletet, amit kicsiben végeznek el.

22. perc - Második szerb szöglet jön, ezt is kiöklözi Alisson. Középen passzolgatnak a brazilok.

25. perc - Neymar alakít ki helyzetet, Stojković bele tud kapni, Jesus megsérül, a pályán kívül fejezik be az ápolását.

28. perc - Jesus tud kiugrani a labdával, Matić lépett a lövés útjába.

31-33. perc - Szerb szabadrúgás, Tadić beadását követően Neymar indul meg, Ljajić buktatja, sárga lapot kap. Neymar végzi a szabadot.

34. perc - Tadić beadását Mitrović ollózta fölé.

Eközben a másik mérkőzésen gólt szerez Svájc.

36. perc - GÓL!Paulinho emeli át Stojković feje fölött a labdát és megszerzi Brazília vezető gólját.

Az állás 0-1, vezet Brazília.

38. perc - Brazil szabad, kicsiben végzik el.

40. perc - Szerb szöglet, Ljajić adja be, Alisson kifejeli a labdát.

41. perc - Újabb szerb szöglet, Ljajić küldi középre, T Silva kifejeli.

Komolyabb szerb támadás még nem volt a félidőben, Brazília nem elégszik meg az egy góllal, továbbra is támadó játékot folytat.

+2 perc hosszabbítás

45 +1. perc - Neymar tekeri a labdát éppen a kapu jobb sarka fölé.

45 +2. perc - Paulinho indul meg, Stojković megfogja a lövést.

Vége az első félidőnek, az állás 0-1 Brazília javára.

Kezdődik a második félidő, visszatérnek a játékosok a pályára. Csere egyik csapatnál sem volt.

46. perc - Szerbia rúgja el a kezdő labdát.

49. perc -Matić buktatta hátulról a meginduló Gabriel Jesust, sárga lapot kap érte.

56. perc - Szerb szöglet, a beadott labdából Willian fejeli ki, Coutinho indul meg, majd a labdát Neymarnak passzolja, aki Stojković ölébe lövi.

57-58. perc - Brazil szöglet, Neymar adja be, még egy brazil szöglet jön, Willian adja a másik oldalra, Coutinho rúgja ki a labdát, szerb bedobás lesz.

Kiegyenlített Costa Rica Svájccal szemben, az állás 1-1.

60. perc - Mitrović hagy ki nagy helyzetet, T Silva és Alisson kellettek közösen a labda megállításához.

Szerbia sokkal többet támad, mint az első félidőben, játéka is látványosan aktívabb.

62. perc - Milenković rúg a kapu mellé egy óriásit.

64. perc - Újabb szerb helyzet, Mitrović fejese megy Alisson ölébe.

65. perc - Brazília cserél, Paulinho helyére érkezik Fernandinho.

67. perc - Brazil szöglet, majd még egy, Neymar adja be, T. Silva talál a kapuba. GÓL! Szerbia reklamál, hogy nem volt-e lökés. A videóbíró nem jelez semmit.

0-2-re vezet Brazília.

70. perc - Brazil szöglet. Mitrović kap sárga lapot. Willian rúgja a szögletet, Filipe Luís rúgja kapura, Stojković véd.

74. perc - Szerb csere, Ljajić helyére Zivković jön.

79. perc - Casemiro lő távolról a szerb kapura, durván fölé megy a labda.

79. perc - Szerb helyzet, Matić lövi a labdát a kapu fölé. Brazil csere, Coutinho helyére Renato Augusto érkezik a pályára.

81. perc - Szerbia is cserél, Kostić helyére érkezik Radonjić.

82. perc - Brazil helyzet, Neymar lövése kerüli el éppenhogy a kaput.

86. perc - Neymar közvetlen közelről Stojković tenyerébe rúgja a labdát.

88. perc - Cserél Szerbia, Mitrović helyére Jović jött.

Svájc ismét vezet Costa Rica-val szemben, 2-1 az állás.

+3 perc hosszabbítás

90 +1. perc - Zivkovic lő egyet, de messzire elkerüli a kaput a labdája.

90 +3. perc - Brazil helyzet, Neymar indul meg és viszi a labdát egészen a kapuig, Stojković nem enged, az akció lefullad.

A mérkőzést lefújja Alireza Faghani, Szerbia kiesett, Brazília továbbjutott.

Costa Rica kiegyenlített Svájc ellen 2-2-re.