Belgium 1-0-ra legyőzte Angliát, százszázalékos teljesítménnyel végzett az élen a G csoportban

A G csoportból a jelenleg csoportelső 6 pontos Angila és a szintén 6 pontos csoportmásodik Belgium csap össze a Kalinyingrád Stadionban. A játékvezető a szlovén Damir Skomina lesz.
Kalinyingrád Stadion - 2018. június 28. Kalinyingrád Stadion (By Dmitry Rozhkov - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68190583)

Ez lesz a harmadik világbajnoki találkozó a két csapat között. Az előző kettő mérkőzésből egyet Anglia 1-0-ra megnyert (1990), egy pedig még 1954-ben, 4-4-es döntetlen lett.

Belgium, Angliával vívott 21 összecsapásából mindössze csak egyetlen egyet nyert eddig meg, 15 vereség és 5 döntetlen mellett.

Belgium előtt a mai meccsel történelmi lehetőség is áll, mivel eddigi 2 csoportmeccsét 3 gólos különbséggel nyerte, így, ha ez most is sikerülne neki, akkor ő lenne az első csapat a világon, akinek 3 egymást követő vébémeccsen is sikerül 3, vagy annál nagyobb különbséggel nyernie.

A G csoport pontállása jelenleg:

Anglia: 6 pont (biztos továbbjutó)
Belgium: 6 pont (biztos továbbjutó)
Tunézia: 0 pont (biztos kieső)
Panama: 0 pont (biztos kieső)

Kezdőcsapatok:

Anglia: Pickford, Rose, Dier, Stones, Vardy, Cahill, Jones, Delph, Rashford, Loftus-Cheek, Alexander-Arnold.

Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

Belgium: Courtois, Vermaelen, Fellaini, T. Hazard, Tielemans, Januzaj, Dembele, Boyata, Batshuayi, Chadli, Dendoncker.

Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Megérkeztek a csapatok a pályára, a himnuszok elhangzása után kezdődhet a mérkőzés. Anglia fehérben, Belgium pirosban játszik.

1. perc - Anglia nyitja a mérkőzést.

Az első percek eseménytelenül telnek. Tulajdonképpen nincs is okuk a nagy küzdelemre, hiszen a mérkőzés tétje csak az, hogy ki tud csoportelsőként továbbjutni, illetve, hogy ezáltal a következő fordulóban kivel kerülnek majd össze. Ennek ellenére mindkét csapat azt nyilatkozta, hogy nem akarják elslímolni ezt a meccset sem, hiszen úgy nem kunszt bejutni a nyolcaddöntőbe, hogy csak úgy elpasszolgatnak.

5. perc - Belga szabad kifelé.

7. perc - A belga Tielemans egy hatalmas lövésel lepi meg Pickfordot, aki óriásit véd.

10. perc - Újabb belga helyzet, addig pöckölik a labdát a belga játékosok közelebb és közelebb az angol kapuhogy, hogy az egy picit átlógott a gólvonalon, de nem teljes terjedelmében, így ez nem számít gólnak.

11. perc - Angol szöglet, Alexander-Arnold adja be hosszan a labdát, de a belgák kijátszák.

12. perc - Újabb angol szöglet, Cahill fejel, de lökés miatt szabadrúgás lesz kifelé Belgiumnak.

17. perc - Szabadrúgás Belgium javára, nem lesz a lövésből akció.

19. perc - Rose buktatása miatt Tielemans kap sárga lapot.

20. perc - Angol szabadrúgás, Alexander-Arnold a kapu felé tekeri, de kifejelik a belgák. Angol bedobással folytatódik a meccs.

27. perc - Belga szöglet, Hazard adja be, Fellaini veszi le, de lövés nem lesz a helyzetből.

29. perc - Szabadrúgás Angliának.

Továbbra sem parázslik a mérkőzés.

33-34. perc - Most Dendoncker lökte fel Roset, sárga lapot kap érte. Szabadrúgás Angliának, Alexander-Arnold a rövid sarokba próbálja rúgni, szöglet lesz belőle. Alexander-Arnold adja be a labdát, Loftus-Cheek fejel a kapu felé, de nem megy be a labda.

35-36. perc - Belga szöglet, Hazard íveli be eredménytelenül.

Mindeközben a másik mérkőzésen Panama szerez gólt és ezzel vezet Tunéziával szemben 1-0-ra.

Továbbra sem történik sok minden a mérkőzésen. Ennél azért valószínűleg mindenki többre számított.

45. perc - Angol szöglet, Loftus-Cheek beadja és hosszabbítás nélkül lefújja Skomina az első félidőt.

Az első félidő végén az állás 0-0.

Jönnek vissza a csapatok, kezdődik a második félidő. Cserél Anglia, Stones helyett Magure érkezik.

46. perc - Belgium nyitja a félidőt.

48. perc - Az első helyzet a második félidőben Angliáé, Rashford lő kapura, de rosszul.

51. perc - GÓL! Januzaj talál tiszta utat a kapuhoz és lendületből belövi a labdát.

0-1-re vezet Belgium.

53. perc - Denbele rúgta Loftus-Cheek, Anglia rúghat szabadot egészen jó helyről. Alexander-Arnold lő egyenesen bele a sorfalba.

A másik mérkőzésen Tunézia egyenlített Panamával szemben, így az állás 1-1.

57. perc - Vermaelen marad a földön, Vardy-val fejelt össze. Ápolni kell.

59. perc - Folytatódhat a játék. Vermaelen visszajön a pályára.

61. perc - Jones távoli lövése száll messze.

66. perc - Angol helyzet, Rashford úgrik ki, és szinte a semmiből teremtődik lehetőség, de kihagyja, lővése elhúz a kapu mellett. Angol szöglet, majd bedobás követte a nagy kihagyást.

67. perc - Loftus-Cheek lő távolról a kapu fölé.

Tunézia ismét betalál, így már 2-1-re vezet Panama ellen.

71. perc - Fellaini Dierrel ütközött, a belga szabadot Dier vágja ki.

74. perc - Belga csere, Vermaelen helyére Kompany jön.

76. perc - Angol szabadrúgás, Alexander-Arnold adja be hosszan, továbbfejelik, Courtois húzza le.

78. perc - Anglia cserél, Welbeck érkezik Alexander-Arnold helyére.

80-81. perc - Loftus-Cheek kerül a földre, angol szabadrúgás, Rashford lő egyenesen a kapu fölé.

83. perc - Rashford szöglete. Fellaini rúgja ki a gólra tartó labdát. Újabb angol szöglet. Ismét Rashford, Courtois húzza le.

84. perc - Feljebb jön az angol csapat.

85. perc - Loftus-Cheek lő fölé.

86. perc - Belga csere, Januzaj jön le, Mertens érkezik a helyére.

88. perc - Tielemans ad Mertensnek gólpasszt, Mertens kapura adja a labdát, Pickford véd, majd Hazard ismét kapura lövi a labdát, de a védelemben megakad az akció.

+3 perc hosszabbítás

90 +1. perc - Belgium táncol az angol kapu előtt és mindenki beleér egy kicsit a labdába, csakhogy bemenjen a kapuba, Pickford hősiesen végigvédi a támadássorozatot, végül nem lesz gól.

90 +2. perc - Fellaini lő oldalhálót.

Vége a második félidőnek is és ezzel a mérkőzésnek, Belgium jut tovább csoportelsőként.