Tunézia 2-1-re győzte le Panamát

Panama és Tunézia mérkőzik meg egymással a G-csoport harmadik fordulójában csütörtökön este a szaranszki Mordovia Arénában. Miután mindkét csapat a biztos kiesők közé tartozik, egyedül azért küzdhetnek még, hogy szép játékkal búcsúzzanak.
Mordovia Aréna Panama és Tunézia lép pályára a G-csoportban csütörtök este a szaranszki Mordovia Arénában (By Cossrad - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69341755)

Tétje voltaképpen nincsen a panamaiak és tunéziaiak játékának, hiszen egyiküknek sem sikerült korábbi két mérkőzésük alkalmával egyetlen pontot sem szerezniük, amivel az egyaránt 6-6 pontos Anglia és Belgium mögött biztos kiesőkként várják a találkozót.

A panamaiak most először jutottak ki labdarúgó-világbajnokságra, és feltehetőleg nem is tűztek ki maguk elé túl nagyratörő célokat, de bizonyára még szeretnének egy szép utolsó mérkőzést maguk mögött tudni. Két vereség után némi vigasz lehet számukra már eddig is, hogy biztosan nem rúgott gól nélkül mennek haza, hiszen Anglia ellen egyszer sikerült kapuba találniuk – igaz, ezen a mérkőzésen az angolok összesen hat gólt szereztek. Belgiumtól a közép-amerikai válogatott 3-0-ás vereséget szenvedett el.

Elmondhatjuk, hogy az előző két mérkőzésen a szerencse nem pártolt Tunézia mellé, hiszen kapusuk, Hassen néhány perc után megsérült, és onnantól sem az első, sem a rá következő meccsen nem is játszott. A második mérkőzésen pedig Bronnt kellett hordágyon levinni a pályáról. A tunéziaiak összesen három gólt szereztek, egyet Anglia, kettőt pedig Belgium ellen, hiszen Belgiumtól 5-2-re, Angliától pedig 2-1-re kaptak ki.

Panama:

Penedo – Machado, R. Torres, Escobar, Ovalle – Bárcenas, Godoy, G. Gómez, A. Quintero, J. L. Rodríguez – G. Torres

Tunézia:

Maszluszi – Naggez, Bedui, Meriah, Haddadi – Szasszi, Szkiri, Saalali – Ben Jusszef, Kazri, Szliti

Megkezdődött a mérkőzés, a tunéziaiak kezdtek.

2. perc: A panamai kapu közelében a labda, Torres szabadít fel.

5. perc: Kazrit rántották vissza, szabadrúgással próbálkozhatnak a tunéziaiak. Kazri aztán középre ívelt, de nem lett belőle komolyabb helyzet.

7. perc: Szliti ollózása szép is volt, veszélyes is lehetett volna, de a kapu mellé ment.

12. perc: Tunéziáé az első szöglet.

17. perc: 60-40 százalék a labdabirtoklás aránya, Tunéziánál van többet a labda.

18. perc: Avília lökte fel az egyik tunéziait.

19. perc: Ismét szöglet, Tunézia végzi. Ezután a mérkőzés első kaput eltaláló lövését - Bedui fejesét - is láthattunk tunéziai részről, a kapus viszont védett.

23. perc: Bárcenas szerez labdát és indul meg vele, az érkező Avílának adja, ő azonban elveszti azt.

25. perc: Bárcenast kaszálták el, sárga lap nem járt érte, csak szabadrúgás Panamának.

30. perc: Barcenas indult meg ismét a labdával, a kapus védett.

32. perc: Barcenas lőtt, a kapus védett, Torres lövésébe pedig egy tunéziai lépett bele, miközben a kapus is kijött egy időre, aztán kis szerencsével Rodrígueznek már sikerült belőni a GÓLt. Panama ezzel 1-0-ra vezet. (Utóbb kiderült, öngólnak minősül ez a találat: Meriahról ment kapuba a labda.)

36. perc: Panamai szabadrúgás – egyik panamainak sem volt jó a labda.

38. perc: Ben Jusszef fejese kevéssel kerülte el a kaput.

41. perc: két tunéziai akadályozta egymást, kapásból lőtt a kapu mellé Kazri.

44. perc: Szasszi kap sárga lapot.

2 perc a hosszabbítás az első félidő végén.

46. perc: Tunézia egyenlíthetett volna – ha a panamai kapus nem véd ilyen nagyszerűen...

Az első félidő végén Panama vezet 1-0-ra.

Megkezdődött a második félidő, mindkét oldalon volt csere – Szasszi helyére érkezett Badri, míg G. Torrest Cummings váltja.

51. perc: GÓL! Ben Jusszef lőtt a kapuba, ezzel Tunézia egyenlített. 1-1 az állás jelenleg.

53. perc: Tunézia indult meg a labdával, sorban ketten is elestek, aminek ellenére Penedónak hamarosan védenie kellett.

56. perc: Cserélnek a panamaiak, Tejada érkezik a sérült R. Torres helyére.

62. perc: A tizenhatoson belül lőtte el a labdát Kazri, védett a kapus.

63. perc: Maszluszi ütközött egy panamaival védés közben, ápolni kell. Ő már a harmadik tunéziai kapus, aki megsérült, kapuscseréje már nincs az afrikaiaknak. Egyelőre azonban tudja folytatni Maszluszi.

65. perc: GÓL! Kazri újabb gólt szerez, ezzel vezet Tunézia.

68. perc: Újabb tunéziai helyzet, most nem lett gól a vége.

70. perc: Rodríguez lőtte el a labdát, a kapus azonban védett.

71. perc: Badri sárgát kapott, Barcenas-szal szemben volt szabálytalan.

72. perc: Barcenas lövése ment a kapuba, de a szabálytalanság miatt nem érvényes a gól - pedig igen szép lövés volt...

75. perc: Panama jöhetett szabadrúgással, de nem sikerült levenni a labdát.

76. perc: Csere Tunéziánál: Szliti megy le, Ahmed Halíl érkezett a pályára.

78. perc: Ben Jusszef került a földre, Avíla sárga lapot kapott.

79. perc: Saalali bokáját rúgták meg durván, Gómez sárgát kapott a szabálytalankodásért.

81. perc: Csere Panamánál is – Ávila hagyja el a pályát, Abdiel Arroyo érkezik.

87. perc: Arroyo indult a labdával a kapu felé, majd ellőtte a labdát, az azonban egyetlen csapattársának sem volt jó.

88. perc: Újból cserélnek a tunéziaiak – Kazri ment le, Bassem Srarfi érkezett.

Öt perc a hosszabbítás a második félidő végén.

92. perc: Godoynak rúgott oda, Saalali kapott sárgát.

95. perc: Panama utolsó esélye még egy utolsó szabadrúgás – Barcenas lövi a kapu közepébe, de véd a kapus.

96. perc: Kisebb dulakodás alakult ki a játékosok között. Tejada sárgát kap.