Franciaország 4-3-ra legyőzte az előző világbajnokságon döntős Argentínát

Az orosz világbajnokság nyolcaddöntőjének első meccsét, a Kazán Arénában, Franciaország és Argentína vívja egymással, így közülük kerül ki az első biztos továbbjutó, akinek továbbra is megadatik az esélye arra, hogy világbajnok legyen. A játékvezető az iráni Alirezá Fagáni lesz.
Kazán Aréna - 2018. június 30. Franciaország és Argentína csap össze a nyolcaddöntő első meccsén (Forrás: Pixabay.com/Ronny K)

Franciaország elsőként Ausztrália ellen lépett pályára az idei vébén, vele 2-1-et játszott, majd Peruval került szembe, ott a franciák legfiatalabb játékosa, Mbappe szerzett gólt, ezzel kiharcolva az 1-0-s győzelmet. A franciák harmadik, azaz a francia-dán meccsen született meg az orosz világbajnokság első gól nélküli döntetlenje, mindazonáltal, így is csoportelsőként végeztek Deschamps mester játékosai.

Argentína első csoportmeccsén Izlanddal játszott 1-1-et, a horvátok ellen azonban 3-0-s vereséget szenvedett, így kétségessé vált, hogy egyáltalán bekerülnek-e a legjobb 16 közé. A D csoport harmadik fordulójában azonban Nigéria ellen 2-1-re győztek, így végül csoportmásodikként jutottak tovább.

Érdekesség, hogy Messi pályafutása során még nem szerzett gólt az egyenes kieséses szakaszban, amelyben négy évvel ezelőtt Argentínának négyből három mérkőzése hosszabbításban, vagy büntetőpárbajban dőlt el.

A franciák az elmúlt vb-ken kifejezetten erősek voltak a torna ezen szakaszában: legutóbbi 11 találkozójukból a rendes játékidőben csak a németek elleni 2014-es negyeddöntőt veszítették el.

Argentína és Franciaország 12. alkalommal találkozik egymással, hat dél-amerikai siker mellett három döntetlen és két francia-győzelem született. Világbajnokságon kétszer, 1930-ban és 1978-ban játszottak egymással, mindkét összecsapást az argentinok nyerték.

Kezdőcsapatok:

Franciaország: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Pogba, Griezmann, Giroud, Mbappe, Kante, Matuidi, Hernandez.

Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Argentína: Armani, Mercado, Tagliafico, Banega, Messi, Di María, Mascherano, Pérez, Marcos Rojo, Otamendi, Pavón.

Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli

A csapatok megérkeztek a pályára, s a himnuszok elhangzása után megkezdődik az egyenes kieséses szakasz első meccse.

1. perc - Franciaország nyitja a rangadót.

3. perc - Pogba szabálytalankodik Banega-val. Messivel szemben pedig Matuidi volt unfair.

4-5. perc - Argentin szabadrúgás, Banega középre adott labdája lecsorog.

8-9. perc - Mascherano volt szabálytalan Mbappéval, a franciák rúghatnak szabadot. Griezmann óriási lövése a kapufának csapódik.

11. perc - Mbappé indul meg, Rojo lehúzza és ezért sárga lapot, Franciaország pedig 11-es kap. Mbappe-t ápolni kell.

13. perc - GÓL!Griezmann egyértelmű 11-est rúg a kapuba Armani mellett.

1-0-ra vezet Franciaország.

14. perc - Mbappé visszajön a pályára, folytatódhat a mérkőzés.

17-18. perc - Argentin szöglet, Di María ível be gyengén, a franciák könnyedén kifejelik.

19. perc - Mbappe indul meg ismét, most Tagliafico löki fel, 11-es nincs, sárga lap van. 16-osról rúghat szabadot Franciaország.

20-21. perc - Pogba rúgja a labdát jócskán fölé.

22. perc - Banega lövését Varane fejese téríti.

23. perc - Argentin szöglet, Banega ível középre, Pogba kifejeli.

26. perc - Griezmann alakít ki helyzetet, Matuidinek beadott labdáját Armani gyűjti be.

28. perc - Mercado reklamál, hogy Umtiti hozzáért. Nincs büntetés.

29. perc - Giroud kap hirtelen gólpasszt Pavardtól, de annyira nem számít rá, hogy el is veszik a lába alól az argentinok.

31. perc - Mbappé kerül az argentin kapuhoz közel, de a 16-oson belül Tagliafico szereli.

32. perc - Pogba-t löki Mascherano, a franciák rúghatnak szabadot.

35-37. perc - Giroud és Di María űtköznek rosszul, mindketten a földön maradnak, Giroud-t kell ápolni, lemegy a pályáról.

37. perc - Messi dobja fel magát a francia 16-oson belül, nincs 11-es.

40-41. perc - Argentin szöglet, Messi ível hosszan.

41. perc - GÓL! Di María a semmiből lő hatalmas, védhetetlen gólt messziről.

Egyenlít Argentína, 1-1 az állás.

43. perc - Mascherano kap sárga lapot.

+2 perc hosszabbítás

Alirezá Fagáni lefújja az első félidőt, melynek végén az állás döntetlen.

Vége a szünetnek, kezdődik a második félidő. Argentína cserél, Rojo helyére Fazio érkezik.

46. perc - Argentína rúgja el a második félidő kezdőlabdáját.

47. perc - Di María pólóját szedi le majdnem Griezmann, argentína rúghat szabadot, Banega ível középre, Messi szerzi meg a labdát és adja tovább Mercadonak, aki komótosan a kapuba pöccinti. GÓL!

1-2 - vezet Argentína.

49. perc - Mbappét buktatja Banega, aki ezért sárga lapot kap.

50. perc - A franciák rúghatnak szabadot, Griezmann lövése veszélytelen.

53. perc - Kanté kap szabadot, Pérez buktatta. Középre ívelt labdáját Mbappé próbálja elfejelni, de oldalra kimegy.

55. perc - Fazio vezeti a labdát egészen a kapuig, Griezmann ment nagyot.

57. perc - GÓL! Paravd szerez egy átlövés-gólt, kapásból a kapu jobb felső sarkába lő.

2-2 - egyenlít Franciaország.

62. perc - Matuidi szabálytalan Mercadoval.

63. perc - Umtiti került a földre.

64. perc - GÓL! Mbappé becselezgette a labdát a hálóba, ismét vezet Franciaország.

3-2 a mérkőzés állása.

66. perc - Messit gáncsolta Griezmann, argentin szabad jön, közben cserél Argentína, Pérez helyére Aguero érkezett. Messi szabadrúgásával kétszer sem tudja áttörni a francia falat.

68. perc - GÓL! Mbappé lő gólt ismét.

4-2-re vezetnek a franciák.

72. perc - Pavard kap sárga lapot. Di Maríát buktatta. Argentin szabad jön, Di María adja be a labdát, amiből a franciák indulnak meg, de támadásukat a védők hiusítják meg.

75. perc - Argentína cserél, Pavon helyére Meza lép pályára. Franciaország is cserél, Matuidi-t Tolisso váltja.

78. perc - Pavardot rántják le, Franciaország kap szabadot. Griezmann adta be Giroud fejére, de nem lesz gól az akcióból.

80. perc - Lloris véd megpattanó lövést.

83. perc - Cserélnek a franciák, Griezmann helyére Fekir érkezik.

85. perc - Messi indul meg a labdával egy megkerülős csel után lövi azt Lloris ölébe.

86. perc - Fernandez lökte fel Mercadot, akik össze is vitatkoznak. Argentin szabad, de veszélytelen.

88. perc - Utolsó cseréjét is kihasználja Franciaország, Thauvin érkezik Mbappé helyére.

90. perc - Argentin szöglet, Di María adja be, visszakapja, de les lett a vége.

+4 perc hosszabbítás.

90 +1. perc - Mercado szabálytalankodik, majd beleköt a partjelzőbe.

90 +3. perc - GÓL! Aguero szerez gólt.

4-3 az állás.

90 +4. perc - Mercado, Otamendi és Giroud kap sárga lapot. Kicsit összekapnak a játékosok.

90 +5. perc - Francia szabad, Umtiti adta be Giroudnak. Argentin helyzettel ér véget a mérkőzés.

Vége a játéknak, Franciaország először győzi le vébén az argentinokat, s ezzel mehetnek tovább, Argentína kiesett.