Uruguay Edinson Cavani duplájával 2-1-re legyőzte az Európa-bajnok Portugáliát

A nyolcaddöntő második meccsén Uruguay és Portugália csap össze, az ádleri Fist Staionban. A játékvezető a mexikói César Arturo Ramos lesz.
Uruguay - Portugália orosz vb - 2018. június 30. Uruguay - Portugália nyolcaddöntő (Forrás: pixabay.com / RonnyK)

Uruguay játszotta az első orosz világbajnoki mérkőzést, ahol 1-0-ra felülkerekedett az egyiptomi válogatotton. Következő ellenfele Szaúd-Arábia volt, akit 1-0-ra szintén sikerült leküzdenie. Harmadik csoportmeccsén a vendéglátó orosz válogatottal került szembe, akiket 3-0-ra vert, így nem csak csoportelsőként, hanem kapott gól nélkül jutottak tovább az uruguayiak a nyolcaddöntőbe.

Portugália Spanyolország ellen lépett először pályára a tornán, a két szomszéd azonban nem bírt egymással, így végül 3-3-as döntetlent játszottak, ezt követően Marokkó következett, akik felett már sikerült győznie Ronaldoéknak, bár igaz, hogy csak egyetlen szerzett góllal. Végül a portugálok az iráni válogatottal mérhették össze erejüket, ám sokak meglepetésére, ez a mérkőzés is döntetlen lett (1-1), így végül csoportmásodikként jutottak tovább.

Az uruguayi és a portugál válogatott most először találkozik világbajnokságon egymással és eddig összesen is csak kétszer mérkőztek meg, ebből egyszer a portugálok nyertek, míg egy mérkőzés döntetlen lett.

1986-óta, amióta 16-ra emelkedett a világbajnokság egyenes kiesési szakaszára bejutó csapatok száma, Uruguay négyből három alkalommal kiesett, amikor eljutott erre a szintre (1986, 1990, 2014), s csak 2010-ben jutott innen tovább Dél-Korea elleni győzelmével.

Uruguay eddig csak egyetlen világbajnokságon nyerte meg első négy meccsét, 1930-ban, akkor a torna győztese is ő volt, megszerezve ezzel a történelem első világbajnoki címét.

Kezdőcsapatok:

Uruguay: Muslera, Gimenez, Godin, Bentancur, Nandez, Suarez, Torreira, Vecino, Laxalt, Cavani, Caceres.

Szövetségi kapitány: Oscar Tabarez

Portugália: Rui Patricio, Pepe, Raphael, Fonte, Ronaldo, J. Mário, Bernardo, William, Ricardo, G. Guedes, Adrien.

Szövetségi kapitány: Fernando Santos

A játékosok megérkeztek a pályára, a himnuszok elhangzása után kezdődik a mérkőzés. Uruguay kékben, míg Portugália fehér mezben játszik.

1. perc - Portugália nyitja a mérkőzést.

2. perc - Pepét tolja meg Cavani, portugál szabad jön kifelé. A találkozó első helyzete a portugáloké, J. Mario tette be a labdát William fejeli kapura, de fölé megy.

4-5. perc - Nandez harcol ki uruguay-i szögletet, Torreira íveli középre, kifejelik. Ronaldo megindul, de Torreira fellöki.

6. perc - Cristiano Ronaldo talál helyzetet és lő először kapura ezen a meccsen, Muslera magabiztosan véd.

7. perc - GÓL! Suárez beadja, majd Cavani befejeli a labdát a kapuba. Az első helyzetét gólra váltja Uruguay.

1-0-ra vezet Uruguay.

9. perc - Gereiro lesen, Uruguay-i kirúgás jön.

11. perc - Portugál szöglet, J. Mario adja be, Fonte próbálkozik egy fejessel, sikertelenül.

13. perc - Torreira a földön marad, Ronaldo lőtte erőteljesen neki a labdát.

14. perc - Újabb uruguay-i helyzet, Suárez indul meg, de Guerreiróról szögletre pattant a labda. Torreira ível középre, de lecsorog a labda.

20. perc - Portugália alakít ki veszélyes helyzetet, de a Ronaldonak küldött labda végül uruguay-i lesz, Suárezre esik Gereiro, Uruguay kap szabadot.

21-22. perc - Suárezt Fonte borítja fel, Uruguay kap szabadot körülbelül 25 méterről, szinte szemben a kapuval. Suárez a kapu jobb oldalára kő, R. Patrício véd hatalmasat.

25-26. perc - Godin löki fel Fernando Silva-t, portugál szabadrúgás jön jobbról, J. Mário adja be, de veszélytelen az akció.

27. perc - Cavanit akasztja meg Pereira, uruguay rúg szabadot hátul.

30. perc - Nandez löki Gereirot, szabadrúgás Portugáliának.

31. perc - Bentancur elsodorja Guedest. Portugália kap nagyon jó helyről szabadot, Ronaldo a sorfalba lő.

37. perc - Cavani bukik, Uruguay kap szabadot.

38. perc - Guedessel fejel össze Ronaldo, Guedess a földön marad.

42. perc - Nandez lövi a labdát a portugál kapu mögötti lelátóba.

44. perc - Suarez tarkójába fejelt Gereiro. Suarez a földön marad, ápolni kell.

45. perc - Portugál szöglet, kicsiben végzik el veszélytelenül.

+2 perc a hosszabbítás.

45 +7. perc - Casares nagy bedobását Gereiro fejeli ki. Cavani talál helyzetet, de lövése elkerüli a kaput.

Vége az első félidőnek, az állás 1-0 Uruguay javára.

Visszatérnek a csapatok, kezdődik a második félidő, csere egyik csapatnál sincs.

46. perc - Uruguay kezdi a második félidőt.

51. perc - Portugál szöglet, Bernardo íveli be, Gereira kapura rúgja, de fölé megy a labda.

55. perc - GÓL! Guerreiro adja be a labdát szögletről, Pepe a kapuba fejeli.

1-1 a mérkőzés állása, egyenlít Portugália.

57-58. perc - Laxaltot rúgja fel Pereira, amivel megállít egy gyors kontrát. Uruguayi szabad jön, Godín adja be, de veszélytelen a labda.

60. perc - Guedes rúgása pattan meg, szöglet lesz belőle, amit kicsiben végeznek el a portugálok, majd ismét egy szöglet jön.

61. perc - J. Marió szögletét végül Muslera húzza le.

62. perc - GÓL! Gyönyörű kontrából bombázza a labdát ismét Cavani a kapuba.

2-1-re ismét vezet Uruguay.

63. perc - Uruguay cserél, Rodríguez érkezik Bentancur helyére.

65. perc - Portugál csere, Ardien Silva helyére Quaresma lép pályára.

67. perc - Portugál szöglet, Quaresma adja be, Ronaldo elől elcsorog a labda.

70. perc - Portugál helyzet, Bernardo lő kapura, Muslera lehúzza a labdát, de kiesik a kezéből, a portugálok még megpróbálják megszerezni, majd el is lövik, de a kapu fölé megy az újabb lövés.

71. perc - Cavani megsérült, Ronaldo kíséri le a pályáról.

73. perc - Portugál csere, Guedes helyére Andre Silva jön, Uruguay is cserél, Stuani jön Cavani helyére.

75. perc - Quaresma csúszik el beadás közben.

77. perc - Portugália jut szöglethez, Quaresma lő középre, Guereiro kapásból a kapu fölé lő.

78. perc - Ronaldo éövése ismét a védelemben akad el.

80-81. perc - B. Silva kap szép passzt, de kimegy a labda, Uruguay cserél, Nandez helyére érkezik Sanchez. Portugália elvégzi a szögletet, de hatástalan.

83. perc - Ronaldo kap jó labdát Quaresmától, laposan adja be az uruguayi kapu elé, de kivágják.

Folyamatosan próbálkozik Portugália, hatalmas nyomás alatt az uruguayi kapu.

85. perc - Portugália elhasználja utolsó cseréjét, J. Mario helyére Fernandes érkezik.

Portugália eddigi 16 támadását egyszer sem tudta gólra érvényesíteni.

90. perc - Ronaldo lövése megy mellé.

+4 perc a hosszabbítás

90 +3. perc - Suarez indul meg a labdával és adja be a középen futó Rodrígueznek, akinek hosszú a lövés.

90 +4. perc - Sárga lapot kap Ronaldo, pedig nem is volt szabálytalan, csak ideges.

90 +5. perc - Quaresma lövése megy szögletre, Portugál szöglet, Fernandes adja be, Uruguay kirúgja, a kispad kezezést reklamál. Uruguay megindul a labdával, Muslera lehúzza.

César Ramos lefújja a mérkőzést, továbbjutott Uruguay a legjobb nyolc közé, Portugália kiesett.