Anglia 1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után 11-esekkel 4-3-ra legyőzte Kolumbiát

A nyolcaddöntő utolsó meccsén Kolumbia és Anglia összecsapására kerül sor, a moszkvai Szpartak Stadionban. A játékvezető az amerikai Mark Geiger lesz.
Kolumbia - Anglia nyolcaddöntő - 2018. július 3. Kolumbia - Anglia nyolcaddöntő (Forrás: pixabay.com / RonnyK)

Kolumbia idei első csoportmeccsét Japán ellen játszotta, melynek során 2-1-re az ázsiai csapat győzedelmeskedett, a második találkozójukon azonban magabiztosan verték meg a lengyel válogatottat 3-0-ra, s ez a 3 találat egyben 3 pontot is ért. A harmadik ellenfelük Szenegál volt, akiket szintén sikerült 1-0-ra legyőzniük, így végül csoportelsőként jutottak tovább a nyolcaddöntőbe.

Anglia első két meccsét hozta, Tunéziával 2-1-et, Panamával pedig 6-1-et játszott, a harmadik csoportmeccse azonban már nem alakult a szigeteki válogatottnak ilyen jól, ugyanis a belgáknak sikerült egy 1-0-s vereséget mérni rájuk, s így a királyi gárda végül csak csoportmásodikként jutott be a nyolcaddöntőbe.

Kolumbia és Anglia eddig ötször találkozott egymással, mérlegük 3 angol győzelem és 2 döntetlen.

Világbajnokságon mindebből csak egyszer kerültek szembe, 1998-ban, akkor Anglia 2-0-ra győzte le az akkori kolumbiai csapatot. Gareth Southgate, az angolok jelenlegi szövetségi kapitánya az akkor találkozót játékosként, a kispadról nézte végig.

Kolumbia harmadszor jut be vébén az egyenes kiesési szakaszba (1990, 2014, 2018), s eddig egyszer sikerült válogatottjának bejutnia a legjobb 16 közé, mégpedig a legutóbb, 2014-ben.

Kolumbia a legutóbbi nyolc világbajnoki mérkőzésének mindegyikén szerzett gólt, s ezzel a 2018-as csoportkörök végéig a leghosszabb fennálló ilyen sorozatot produkálta az összes nemzet közül.

Kezdőcsapatok:

Kolumbia: Ospina, Arias, Barrios, C. Sanchez, Falcao, Cuadrado, Y. Mina, J. Lerma, J. Moica, J. Quintero, D. Sanchez.

Szövetségi kapitány: José Pékerman

Anglia: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Lingard, Henderson, Kane, Sterling, Trippier, Young, Dele.

Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

Megérkeztek a csapatok a pályára, a himnuszok elhangzása után pedig megkezdődik a mérkőzés. A kolumbiaiak sárga-fehérben, az angolok pedig tiszta pirosban játszanak.

1. perc - Kolumbia nyitja a találkozót. Falcaoé, a csapatkapitányé a kezdőrúgás.

2. perc - Egyelőre viszonylag kiegyenlítetten, középen megy a játék.

4. perc - Ospina rúghatja ki.

5. perc - Mina kézzel nyúl a labdához egy becsúszást követően, angol szabad.

6. perc - Young a labda mögött, egyből kapura, Ospina öklözi ki.

7. perc - Angol szöglet. Young be, Ospina húzza le, jöhet Kolumbia.

8. perc - Angol szabad, Sterling be és újabb angol szöglet. Trippier a labda mögött. Jön a beadás, kifejelik a Kolumbiaiak, de a kontrát nem sikerül befejezniük.

10. perc - Újabb angol szöglet, egyenlőre ők szorítanak nagyon. Ismét Young. Stones löki Lermát, szabadrúgás kifelé, Ospina végezheti el.

12. Mina szó szerint Sterling, angol szabad jöhet.

13. perc - Trippier szabadrúgása, könnyedén kifejelik. Sterling lövi bele Sanchezbe.

16. perc - Nagy angol helyzet, Trippier beadását Kane fejeli a háló tetejére.

19. perc - Kane adott kiváló labdát Trippier-nek.

23. perc - Kolumbiai helyzet, Mojica lő a kapu fölé.

26. perc - Dele-t lökték, angol szabad jön, Young beadásából szöglet lesz.

27-28. perc - Angol szöglet, Trippier beívelését Mina fejeli ki.

30. perc - Falcaot rúgta fel Walker. Kolumbia rúghat kifelé.

33. perc - Maguire dulakodik Cuadradoval. Angol bedobás, Quintero szerzi meg a labdát és tudja ellőni jócskán a kapu mellé.

37. perc - Kane kap hosszú labdát a kapu mellett.

38. perc - Lerma csúszik be Kane-nek, angol szabad majdnem a 16-os vonalról.

39. perc - Henderson a földre kerül. A videóbíró dönt az ügyben, Barrios kap sárga lapot.

42. perc - Trippier végzi el a szabadot, ívelése a kapu mellé érkezik.

45. perc - Pickford rúgja ki a labdát, Kane szerzi meg és lő a kapu mellé. Mina és Young esik egymásnak középen.

+3 perc hosszabbítás

45 +2. perc - Kolumbiai helyzet, Quintero lövését kapja el Pickford. Angol helyzet, Lingard is lövést kísérel meg, de csak a kapu mellé sikerül.

45 +3. perc - Dele marad a földön.

45 +4. perc - Ospina kirúgásával folytatódik a játék.

A játékvezető lefújja az első félidőt, az állás 0-0.

Folytatódik a mérkőzés, kezdődik a második félidő. Csere egyik csapatnál sem volt.

46. perc - Anglia nyitja a félidőt.

52-53. perc - Arias löki fel Kane-t, sárga lapot kap, Anglia pedig szabadot. Young emeli be, Sanchez pedig kicsúsztatja a labdát.

54. perc - Angol szöglet. Trippier íveli középre, a nagy dulakodásban pedig C. Sanchez vitte földre Kane-t. Sanchez sárga lapot kap.

55-56. perc - Anglia rúghat büntetőt. Megy a vita. Sárga lapot kap Henderson kötözködésért.

57. perc - Kane rúgja a 11-est, amelyet értékesít is. GÓL!

0-1, vezet Anglia.

59. perc - Falcao és Cuadrado is a földre kerül. Kolumbia rúghat szabadot, Quintero gólpassza nem ér végül el a kapuig.

61. perc - Kolumbia cserél, Lerma helyére érkezik Bacca.

63. perc - Angol szabadrúgás, Young íveli be, Kane elfejeli, Trippier lövi vissza, Alli fejel a kapu fölé. Falcao pedig sárga lapot kap, mert nekiugrott a játékvezetőnek.

64. perc - Bacca kap sárga lapot, mert fellökte Stones-t.

66. perc - Angol szabad, Maguire ível hosszan, a labda kimegy bedobásra.

68. perc - Young marad a földön.

69. perc - Folytatódhat a játék. Lingard akasztja meg C. Sánchezt, sárga lapot kap érte.

73. perc - Angol szöglet, Maguire fejeli a kapu fölé a beadott labdát.

74. perc - Kane kerül a földre, angol szabad, Sterling tekeri el Kane lába mellett, aki lesen is volt.

79. perc - Kolumbia másodszor cserél, C. Sánchez helyére érkezik Uribe.

81. perc - Angol csere, Alli helyére érkezik Dier. Cuadrado hatalmas helyzetet alakít ki az angolok védelmi hibájából, de lövése jóval elkerüli a kaput.

84. perc - Angol szabad jön, Trippier adja meg, Meguire fejel a kapu fölé.

86. perc - Kolumbiai akció az angol kapu előtt, de a fejesek nem pontosak.

87. perc - Kolumbiai helyzet, Falcao lövését Pickford védi.

88. perc - Angol csere, Sterling helyett vardy érkezik, a másik oldalon Kolumbia is cserél, Quintero helyére Muriel jön.

89-90. perc - Újabb angol szabad, de hatástalan marad.

+5 perc hosszabbítás

90 +1. perc - Anglia rúghat szabadot, Hendersont ápolják. Pickford kirúgásával folytatódik a hosszabbítás.

90 +2. perc - Kolumbia rúg szabadot. Uribe váratlanul kapura lő, Pickford hatalmasat véd.

90 +3. perc - GÓL! Kolumbia rúg szögletet, a beívelt labdát Mina fejeli a kapuba és kiegyenlíti az állást az utolsó pillanatban.

1-1 az állás.

Geiger lefújja a mérkőzést, jön a 2x15 perc hosszabbítás.

91. perc - Kolumbia kezd a hosszabbításban. Young és Barrios marad a földön.

92. perc - Anglia lőhet szabadot. A beívelést kifejelik.

94. perc - Bacca-t sodorja el Dier. Kolumbia lő szabadot középről.

96. perc - Kolumbia alakított ki támadást, Bacca lövi be a labdát laposan középre, Pickford véd.

98. perc - Egy angol bedobásból keveredett félreértés.

101. perc - Bacca fejese után Walkerről megy ki a labda, kolumbiai szöglet jön. Cuadrado adja középre, de Mina fejese mellé megy.

102. perc - Angol csere, Young helyére Rose érkezik a pályára.

104. perc - Kolumbiai helyzet, Mojica beadása után Falcao fejel mellé.

105. perc - Mojica beadása túl hosszú.

+1 perc hosszabbítás

105 +1. perc - Trippier marad a földön.

Vége a hosszabbítás első félidejének.

106. perc - Az angoloké a kezdőrúgás. vardy lövi Ospina kezébe a labdát, de les volt.

112. perc - Rose jön előre és lő keresztbe, a labda éppen a kapu mellet megy el.

113. perc - Cserél Anglia, Walker helyére Rashford érkezik.

114. perc - Angol helyzet, Barrios ment nagyon, Vardy lábáról halássza el a labdát.

115. perc - Angol szöglet, Trippier lövését Dier fejeli a kapu fölé. Kolumbia is cserél, Zapata érkezik Arias helyére.

117. perc - Falcao indításába Falcao fejjel csúszik bele, de mégsincs szöglet.

118. perc - Sárga lapot kap Cuadrado, Rose-t buktatta. Angol szabadrúgás jön balról, Rose adja középre, Ospina kilöki a labdát.

120. perc - Kolumbiai bedobás, majd ismét.

Geiger a 122. percben lefújja a meccset, jönnek a büntetők.