A francia válogatott 2-0-ra legyőzte Uruguay csapatát

A negyeddöntő első meccsén Uruguay és Franciaország mérkőzik meg egymással a legjobb négy közé jutásért, a Nyizsnyij Novgorod Stadionban. A játékvezető az argentin Nestor Pitana lesz.
Uruguay - Franciaország negyeddöntő - 2018. július 6. 2018-as labdarúgó világbajnokság, negyeddöntő, Uruguay - Franciaország (Forrás: pixabay.com / RonnyK)

Uruguay a csoportjából 9 ponttal, abszolút csoportelsőként jutott be a legjobb 16 közé, ahol a nagy esélyes Európa-bajnoki címvédő Portugáliát búcsúztatta 2-1-re, s jutott tovább a negyeddöntőbe.

Franciaország szintén csoportelsőként jutott az egyenes kiesési szakaszba, 2-1-re megverte Ausztráliát, 1-0 pedig Perut, azonban Dániával 0-0-át játszott, de így is sikerült elöl végeznie, majd a nyolcaddöntő során 4-3 arányban a nagy múltú Argentínát búcsúztatta, befocizva ezzel magát a legjobb 8 közé.

Franciaország eddig nyolcszor lépett pályára Uruguay ellen, ám mindössze csak egyetlen egy győzelmet sikerült aratnia felette, 3 vereség és 4 döntetlen mellett, világbajnoki mérkőzések tekintetében pedig Uruguay veretlen Franciaországgal szemben, 1 győzelmet és 2 döntetlent hoztak neki a francia meccsek.

A franciák ugyanakkor a legutóbbi 9, dél-amerikai csapat ellen játszott vébémeccsüket tekintve veretlenek (5 győzelem és 4 döntetlen), ráadásul ezek közül 7 találkozón még gólt sem kaptak tőlük.

Uruguay a legutóbbi 4 vébémeccsét megnyerte, ami utoljára 1950 és 1954 között sikerült neki, így bármelyik csapat is győzedelmeskedik most, az már egész biztosan történelmet ír.

Kezdőcsapatok:

Uruguay: Muslera, Gimenez, Godin, Bentancur, Nendes, Suarez, Stuani, Torreira, Vecino, Laxalt, Caceres.

Szövetségi kapitány: Oscar Tabarez

Franciaország: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Pogba, Griezmann, Giroud, Mbappe, Tolisso, Kante, Hernandez.

Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

A játékosok kivonultak a pályára, a himnuszok elhangzása után megkezdődik az első negyeddöntős mérkőzés. Uruguay kékben, a franciák pedig fehérben játszanak.

1. perc - Uruguay nyitja a mérkőzést.

2. perc - Giroud marad a földön, a bokáját fájlalja, Gimenez lépett rá.

3. perc - Nincs komoly baj, francia kirúgással folytatódik a meccs.

10. perc - Hernandez lép oda csúnyán Stuaninak, a franciák kapnak szabadot.

11. perc - Griezmann íveli be a szabadot, Varane a kapu mellé fejeli a labdát, kirúgás jön. A perc végén Pogbával is szabálytalanság történt.

A védelem csírájában folytja el az ellenfél támadását mindkét csapatnál.

13. perc - Nandez beadása veszélytelennek hat. Bentancur harcol ki szögletet.

14. perc - Uruguayi szöglet, Torreira beadását Lloris löki ki.

15. perc - Uruguayi szabad, Torreira lövését kivágják a franciák, majd szerzik meg a labdát és alakítanak ki helyzetet, Giroud fejeli Mbappénak, aki a kapu fölé fejeli a labdát.

16. perc - Giroud lökte fel Torreira-t.

19. perc - Pogba távoli lövése meglehetősen a kapu fölé megy.

22. perc - Francia szögelt, Griezmann lövését kivágják az urugok. Kante szerez labdát és próbál helyzetet kialakítani, de lövését Muslera húzza le.

23. perc - Pavard marad a földön, Suáreztől kapott egyet.

24. perc - Most Pogba kerül a földre, őt Laxalt terítette le.

A franciák 5, Uruguay 2 támadáson van túl az első 25 perc után, a labdabirtoklás 60-40% a francia csapat javára.

27. perc - Francia szöglet, Laxaltról ment ki a labda. Griezmann kicsiben adja be a labdát, de az urugok kivágják.

29. perc - Távolról jön a francia labda az uruguayi kapu felé, Giroudnak már hosszú, Muslera fogja meg.

A Twitter népe francia győzelmet jósol:

31. perc - Cáceres távoli lövése megy a kapu fölé.

33. perc - Hernández húzza vissza a mezénél fogva Nándezt, akinek mezt kell cserélnia, Hernández pedig kap egy sárga lapot.

34. perc - Uruguay jut szabadrúgáshoz, Giménez kicsúsztatja a hosszúra a labdát, francia kirúgással megy tovább a játék.

36. perc - Uruguayi helyzet, Vecino lövését védi Lloris.

38. perc - Bentancur löki fel Tolissot, aki ápolásra szorul, Bentancur pedig sárga lapot kap.

40. perc - Franciaország rúghat szabadot, Griezmann középreadott labdája enyhén megcsúszik, majd Varane érkezik és befejeli a jobb sarokba. GÓL!

0-1, Franciaország megszerzi a vezetést.

42. perc - Uruguay jut szöglethez, Torreira lövése Lloris-é.

43. perc - Kanté vágja föl Cácerest, az urugok rúghatnak szabadot, Torreira beadását Cáceres fejeli tovább, Lloris hatalmasat véd.

45. perc - Umtiti a földön.

+2 perc hosszabbítás

45 +1. perc - Torreira rúghat ismét szabadot, de elhal az akció.

Vége az első félidőnek, Pitana lefújja a játékot.

Az első félidő végén az állás 0-1 a franciák javára.

Folytatódik a mérkőzés, egyik csapatnál sincs csere.

46. perc - A franciák indítják a labdát a második félidőben.

47. perc - Vecino szabálytalankodott, a franciák rúghatnak szabadot. Griezmann egyenesen Muslera kezébe lövi a labdát.

49. perc - Tolisso kerül a földre, a franciák jöhetnek szabaddal, röviden végzik el középen.

50. perc - Mbappé rughat szabadot, lövését Muslera öklözi ki. Pogba és Cáceres marad a földön. Bedobással, majd egy újabbal folytatódhat a meccs.

53. perc - Francia szöglet, Griezmann beívelt labdáját kifejelik, majd Pavard lövi távolról kapura, de fölé.

56. perc - Uruguayi helyzet, Umtititől szerez labdát Bentancur, aki csak a kapu mellé tud lőni.

58. perc - Pavard nagy bedobása érkezik szépen, de az akcióból nem lesz helyzet.

59. perc - Uguguay cserél, Stuani helyére Gomez érkezik, Bentancur helyére pedig Rodríguez jött a pályára. Nandez könyökli le Tolissot, a franciák kapnak szabadot.

61. perc - GÓL! Griezmann távoli lövését Muslera védi, aztán beejti a kapuba.

0-2-re vezet Franciaország.

63. perc - Uruguayi szöglet, Torreira ível a másik oldal felé, agy francia ér hozzá, így egy újabb szöglet következik a másik oldalról.

64. perc - Torreira szögletről beadott labdáját Torreira lövi éppenhogy a kapu mellé.

65. perc - Pavard marad a földön.

67. perc - Mbappé a földön, dulakodás alakul ki körülötte. Mbappé jó val, a vita folytatódik, Mbappé sárga lapot kap, mert feldobta magát. Rodríguez is sárga lapot kap a vita hevében.

70. perc - Folytatódhat a játék.

73. perc - Francia helyzet, Tolisso lövése megy enyhén a kapu fölé. Uruguay ismét cserél, Nández helyére érkezik Urretaviscaya.

79-80. perc - Uruguayi támadást követően Varane és Umtiti marad a földön, majd cserélnek a franciák, Tolisso helyére Nzonzi lép pályára.

Az utolsó percekben a franciák járatják a labdát.

88. perc - Cserélnek a franciák, Mbappé helyére érkezik Dembele.

89. perc - Francia szabadrúgás 23 méterről, Griezmann lövése a kapu fölött repül ki.

90. perc - Uruguayi szabadrúgás, Urretaviscaya beívelését kifejelik a franciák.

+5 perc hosszabbítás

90 +3. perc - Francia csere, Griezmann helyére Fekir érkezik.

90 +5. perc - Egy beadást követően Lloris fekszik a labdára.

Vége a mérkőzésnek, Uruguay kiesett, Franciaország győzött.