Horvátország tizenegyesekkel az elődöntőbe jutott

Horvátország 11-esekkel 4-3-ra győzte le a házigazdákat, a rendes játékidőben 1-1, a hosszabbítás végére 2-2 volt az állás

A Fist Stadionban mérkőzik meg egymással az orosz és a horvát válogatott a világbajnoki negyeddöntő negyedik mérkőzésén 20 órai kezdettel a továbbjutásért.
Fist Stadion Oroszország és Horvátország lép pályára a negyeddöntő utolsó mérkőzésén (By Эдгар Брещанов - https://www.soccer.ru/galery/995258/photo/652541, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60391596)

Horvátország valamennyi csoportmérkőzését győzelemmel zárta: Nigéria ellen 2-0, Argentína ellen 3-0, Izland ellen pedig 2-1 lett a végeredmény. Ezután a nyolcaddöntőben Horvátország 3-2-es győzelmet aratott a dánok felett, már a hosszabbítás után, 11-esekkel.

A házigazda Oroszország alighanem a világbajnokság egy nagy meglepetését tartogatta, miután már a nyitómérkőzésen 5-0-ára győzte le Szaúd-Arábiát, és hasonlóan fölényes, 3-1-es győzelmet ért el az egyiptomi együttessel szemben is. Noha az Uruguaytól elszenvedett 3-0-ás vereség után a legjobb 16 közé csak másodikként jutottak az oroszok, később újból remekeltek, hiszen ismét csak nagy meglepetésre 11-esekkel 4-3-ra győzték le Spanyolországot a nyolcaddöntőben.

A két válogatott korábban három alkalommal találkozott egymással, legutóbb 2015-ben, amikor a félidőben fordítottak, és 3-1-es győzelmet arattak a horvátok. Ezt megelőzően két alkalommal is gól nélküli döntetlen született a 2008-as Eb-selejtezőkön.

A kezdőcsapatok

Oroszország:

Akinfejev – Mário Fernandes, Kutyepov, Ignasevics, Kudrjasov – Zobnyin, Kuzjajev – Szamedov, Golovin, Cserisev – Dzjuba

Horvátország:

Subasic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic – Rakitic, Modric – Rebic, Kramaric, Perisic – Mandzukic

Megkezdődött a mérkőzés, a horvátok kezdtek.

2. perc: Fürge orosz akció indult, de kirúgás lett a vége.

5. perc: Golovin végezte el a meccs első szögletrúgását, de nem volt túl pontos.

6. perc: Akinfejevnek kellett védenie.

10. Modric végzi el a horvát szögletet, Dzjuba fejelte el, így a labda végső soron az oroszoknál kötött ki.

15. perc: Horvátország jöhetett szabadrúgással, Rakitic lőtte középre, de senkinek nem volt igazán jó a labda.

16. perc: Ismét Rakitic végezte az újabb szabadrúgást, most a kapu fölé ment a labda.

20. perc: Egy rossz passz vetett véget a gyors orosz kontrának.

28. perc: Perisic próbálta megcsúsztatni a labdát, nem sikerült neki.

29. perc: A mérkőzés első horvát szabálytalansága után orosz szabadrúgás következett, Subasic védett.

31. perc: Cserisev GÓLjával megszerezte a vezetést Oroszország.

35. perc: Lovren kapott sárga lapot.

38. perc: Strinić is sárga lapot kapott a szabálytalankodásért.

39. perc: Kramaric GÓLjával Horvátország egyenlített. Mandzukictól szerezte, és úgy fejelte a kapuba a labdát a horvát játékos.

Kettő perc lesz a hosszabbítás az első félidő végén.

Az első félidő végén 1-1 az állás.

Megkezdődött a második félidő, az oroszok kezdték. Csere egyik oldalon sem volt.

47. perc: Golovin került földre, orosz szabadrúgás következik.

52. perc: Kramaric bizonyára többet várt az ollózásától – így Akinfejev odaért a középen érkező labdához.

54. perc: Orosz csere: Szamedov hagyja el a pályát, Jerohin érkezik a helyére.

59. perc: Hatalmas zavar volt az orosz védelemben, végül Perisic lövése kapufáról ment mellé a labda.

62. perc: Gyenge fejest védett Subasic.

63. perc: A horvátok is cserélnek: Brozovic érkezik Perisic helyére.

67. perc: Orosz csere – Cserisev távozik a pályáról, Szmolov érkezik.

71. perc: Orosz szabadrúgás következett, Dzjubával szemben történt szabálytalanság.

72. perc: Jerohin fejelte kicsivel a kapu fölé a labdát.

74. perc: Ismét cseréltek a horvátok – Strinic helyére érkezett Pivaric.

77. perc: Ismét zavar volt az orosz védők közt, így Horvátország egészen jó helyzetet alakíthatott ki - végső soron azonban csak szöglet lett belőle.

79. perc: Orosz csere – Dzjubát váltja Gazinsky.

84. perc: Kezezés miatt jöhetnek jó helyről szabadrúgással az oroszok.

87. perc: Modric végezte a szögletet, Vida fejelt bele. A labda a kapu fölé ment, Lovren közben szabálytalan volt.

88. perc: Horvát csere – Kovacic érkezett a pályára Kramaric távozik.

89. perc: Subasic sérült meg, ápolásra szorul.

Öt perc lesz a hosszabbítás.

94. perc: Subasic védte Szmolov váratlan lövését.

A 95. percnél vége a rendes játékidőnek, 1-1 az állás. Hosszabbítás következik.

Oroszország kezdte a hosszabbítás első félidejét.

94. perc: Úgy tűnt, Vrsaljkót cserélni kell, csakhogy ezzel a kisebb sérülést szerzett kapus cseréjére nem lenne lehetőség.

96. perc: Valóban cserélni kell Vrsaljkót, Ćorluka jön a helyére.

100. perc: Vida GÓLjával a horvátok 2-1-re vezetnek. Ćorluka is beleért a labdába, hivatalosan ő lehet a gólszerő.

102. perc: Orosz csere – Golovin helyére érkezik Dzagojev.

Újabb két perc ráadás az első 15 perc végén.

107. perc: az oroszok jöhettek szabadrúgással, Subasic védett.

A második 15 perc is megkezdődött.

108. perc: Gazinszky kapott sárga lapot – esetleges továbbjutás esetén ez azért is fontos, mert ez neki már a második sárgája.

112. perc: Subasic hatalmasat védett.

114. perc: Pivaric kezezésért kapott sárga lapot.

115. perc:Fernandes fejelte be a GÓLt, ezzel Oroszország egyenlített; 2-2 az állás.

119. perc: Subasic ismét jól védett.

Még egy perc a ráadás a hosszabbítás második félidejében.

121. perc: Még egy horvát szabadrúgásra sor került.

11-esek következnek.

Szmolov tizenegyesét könnyedén védte a horvát kapus.

Brozović ellenben belőtte.

Dzagojev most kapuba juttatta a labdát.

Kovacic lövését Akinfejev védte.

Fernandes mellé lőtte a labdát - a kaput sem találta a lövése.

Modric ellenben berúgta a büntetőt.

Ignasevic is könnyedén kapuba talált.

Vida simán és higgadtan belőtte a büntetőt.

Kuzjajev lövése is bemegy.

Rakitic is simán belövi a tizenegyest - Horvátország jut tovább.

A végeredmény:

Horvátország - Oroszország 1-1 (1-1) - hosszabbítás után 2-2, tizenegyesek után: 4-3