Anglia 2-0-ra győzte le Svédországot

A Szamara Arénában mérkőzik meg egymással szombaton 16 órai kezdettel a svéd és az angol válogatott a világbajnokság negyeddöntőjében.
Szamara Aréna A Szamara Arénában ma délután eldől, ki jut a legjobb négy közé (By Serega2363 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70023392)

Anglia előzőleg Tunéziával szemben 2-1-es, Panamával szemben pedig 6-1-es győzelmet aratott, majd Belgiumtól kikapott 1-0-ára, amit követően csoportmásodikként jutott tovább, a nyolcaddöntőben pedig a rendes játékidő és hosszabbítás után egy küzdelmes mérkőzésen győzte le Kolumbiát tizenegyesekkel.

Svédország ezzel szemben előbb Dél-Koreát győzte le 1-0-ára, aztán a csoportkörök harmadik fordulójában Mexikót is, méghozzá 3-0-ára. Csoportjából a kieső Németországtól szenvedett csak el vereséget, akkor a németeknek két, a svédeknek pedig egy alkalommal sikerült a kapuba találniuk. A nyolcaddöntőben – ahová csoportelsőként jutottak tovább – Svájc volt az ellenfelük, amely válogatott felett 1-0-ás győzelmet arattak.

Ami a csapatok felállását illeti, a svédeknek biztosan nélkülözniük kell Mikael Lustigot, aki eltiltást kapott a Svájc elleni mérkőzésen második sárgája miatt, ellenben Sebastian Larsson most már pályára léphet. Az angol válogatott esetében Jamie Vardy sérülése okozhat kényszerű változást.

Az angol és svéd válogatott eddig huszonnégy alkalommal találkozott, a mérkőzések pedig kilenc esetben döntetlennel, nyolc esetben angol, hét esetben pedig svéd győzelemmel végződtek.

Kezdőcsapatok

Anglia:

Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Lingard, Henderson, Alli, Ash. Young – Sterling, Kane

Svédország:

Olsen – Krafth, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Ekdal, Forsberg – M. Berg, Toivonen

Megkezdődött a mérkőzés, a svédek indították útjára a labdát.

5. perc: Egyelőre nagy helyzetek még nem voltak, a két csapat óvatosan méri fel egymást.

7. perc: Young szabálytalankodott, svéd szabadrúgás következett.

12. perc: Pickford látványos vetődésére már nem is volt szükség, a labda a kapu fölé ment. Claesson lövése volt pontatlan.

19. perc: Az angolok kihasználták a svéd védelemben keletkezett kisebb zavart: Sterling jó labdaátvétele után végül Kane lőhette el a labdát, és csak kevéssel vétette el a kaput.

23. perc: Olsen védte Trippier beadását.

30. perc: Young végzi el a mérkőzés első szögletrúgását.

A szögletrúgásból Maguire fejesével született meg az első GÓL is! Anglia ezzel 1-0-ra vezet.

37. perc: Augustinsson végezte a svéd szabadrúgást, veszélyes helyzet ebből nem lett.

40. perc: Az angolok kerültek a svéd tizenhatos közelébe, végül sikerült a svédeknek kihozniuk a labdát.

44. perc: Sterling lövését védte Olsen, egyébként is les volt.

45. perc: Sterling lövését védte a kapus, aztán újból próbálkozott az angol. Ezután angol szöglet következett.

Egy perc volt a hosszabbítás az első félidő végén - Anglia 1-0-ára vezet.

Megkezdődött a második félidő, csere egyik oldalon sem volt.

47. perc: Berg fejelte a sarokra a labdát, de Pickford nagyszerűen védett.

53. perc: Angol szabadrúgást követően kétszer is fejeléssel próbálkozhatott Maguire, aztán távolabb került a labda, és Trippier próbálkozott még egy beadással. Sikertelenül.

57. perc: A negyedik angol szögletre is sor került: Trippier a labda mögött. Ez Lindelöf fejéről ment ki.

59. perc: Dele Alli GÓLával már 2-0-ára vezet Anglia. Négy méterről fejelte a kapuba az angol.

65. perc: Cseréltek a svédek, Toivonent váltotta Guidetti, míg Forsberg helyére Olsson érkezett.

68. perc: Trippier végezte az újabb angol sarokrúgást.

72. perc: Svéd szabadrúgást követően szabadrúgás kifelé.

76. perc: Cseréltek az angolok – Dele Alli ment le, és Fabian Delph érkezett a helyére.

79. perc: Krafth szorul ápolásra.

83. perc: Augustinsson rúgott bele az egyik angol lábába, angol szabadrúgás következett, amit Trippier végzett.

85. perc: Az angolok és a svédek is cseréltek – előbbieknél Henderson ment le a pályáról, Dier érkezett, míg a svédeknél Jansson váltotta Krafthot.

87. perc: Maguire sárgát kapott, mert a sípszó után rúgta el a labdát, Guidettinek ugyancsak sárgát ítéltek.

90. perc: Ígéretes helyről jöhetnek szabadrúgással a svédek.

Öt perc lesz a hosszabbítás a második félidőben.

91. perc: Angol csere: Sterling megy le, Rashford érkezik a pályára.